Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EPIC: ARK: Survival Evolved - čeština (vyřešeno)

Ve hře je čeština, nedá se ale vybrat někde v nastavení ve hře, musí se na to jít jinak..

Vyberte v menu launcheru Settings

[90453-epic-png]

a pak sjeďte na Manage Games a rozklikněte ARK: Survival Evolved. Zaškrtněte, že chcete přidat další parametry hry a tam napište:

-culture=cs

[90454-ark-cz-png]

To je vše, hra se spustí hezky česky.

Čeština má své technické mouchy, např. v některých textech, které jsou celé velkými písmeny, jsou písmenka s diakritikou malé - ale není to nic závažného, co by bránilo srozumitelnosti. Možná to půjde ještě nějak opravit, poštelovat, zatím nevím.
.

Tohle je prý finta ze Steamu. Zkoušel jsem hru (*exe) spouštět s tím parametrem, nic. Zkoušel jsem hokuspokusy s kopírováním cz adresáře do en, také nic. Pak mě napadlo použít stejnou steamáckou fintu u Epicu - a vyšlo to!

Kdyby měli u Epicu nějaké fórum, napsal bych to tam (stejný problém budou mít i Němci, Italové, Rusové atd.), bohužel tohle se zatím nekoná. Psát do do Steamfóra mi přijde nepatřičné. Tak aspoň Češi si budou schopni řešení vygooglit ;-)

Nastavení spouštění jednotlivých her (Manage games) už není v knihovně (Library), ale v nastavení klienta EGS - vstup vpravo nahoře (tlačítko s prvním písmenem nicku) => Settings => scrollovat dolů => rozbalit v seznamu požadovanou hru a tam postupovat podle druhé poloviny původního postu.