Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odlesky ve hrach

Zdar,

zajimal by me vas nazor na odlesky ve hrach. Osobne mi to pripada naprosto silene, vsechno se musi lesknout, pritom je to tak hloupe a naprosto nerealne.

Treba Ghost Recon: Wildlands, tam byly odlesky naprosto silene a i bahno na silnici se lesklo na mile daleko. Dalo se to vsak vypnout.

Ted jsem zacal hrat Rise of the Tomb Raider a ikdyz hra vypada graficky paradne, i herne teda to zatim vypada velice zabavne, tak odlesky jsou silene a vypnout se nedaji. Zkousel jsem snad vsechno nastaveni, je tam i zatrzitko na odlesky, ale nevypne to vsechno, respektive vetsinu odlesku to nevypne. Lare se lesknou oci, jak kdyby ji svitili a snih je naprosto nerealnej, celej se leskne jak nejake rozbite zrcadlo. Jediny, kdy jsem se odlesku zbavil bylo snizeni kvality textur, jenze pak hra zase vypada blbe, takze to nejak davam s odleskama, ale vytaci me to teda hodne. :-/

Co to je za pojebanou modu?
Zmena predmetu, pôvodne: Pojebane odlesky ve hrach (fleg)

Psal jsem o tom třeba tady: https://hry.poradna.net/questions/2829280-vse-o-hre-far-cry-3-blood-dragon
A vypnuté to mám, co jsem si teď uvědomil, v Dying Light. Možná se to týká jen videosekvecí, nevím. Jakékoliv podobné věci vypínám po instalaci, ani to nezkouším. Nastavení viz screenshot.
(nemám teď čas to ve hře zapínat a čekat na videosekveci, moc práce..)

i když moc nechápu i některých novější her se dá zapínat vše naráz TAA nebo FXAA a třeba ještě MSAA a ostření obrazu, ve výsledku z té prasečiny může vylézt cca koukatelný obraz, ale postrádá tu čistotu zobrazení

TAA je však dobré do vyšších rozlišení jako je 4k, protože trochu maže (někdy je možnost si doostřit obraz "zpět" v nastavení), ale způsobuje viditelný ghosting a někdy dost extrémně, navíc u některých her už ani nejde vypnout

film grain - moc nemusím a vypínám (třeba v Battlefield či Star Wars Battlefront) asi aby hra vypadala víc filmově...

chromatic aberration - další efekt k vypnutí - optická vada obrazu čočky, která způsobí nepěkné "RGB přechody" na krajích obrazu

vignette - ztmavení na krajích obrazovky, jak kde, většinou mi tento efekt nevadí

jinak teď TR hraji taky, ale tu starou trilogii (crystal dynamics) a na rok 2006 fakt pěkná čistá grafika: https://imgur.com/a/mTyJXGh (ty reflections skoro jak s raytracingem :-D)
___

Tohle je pro me uplna novinka. Vim, ze existuje moznost si u nektreych her po jejich dohrani zapnout vsemozne filtry, ktere ja stejne nikdy nevyuziji, ale ze je tu i takovyhle efekt jsem nemel ani tuseni.

Samozrejme u televizoru je moznost prepnout do filmoveho rezimu uz dlouho znama a podle me taky skvela, preci jen kdo by hledel na film v 60fps a s barvama sice krasnyma, ale neprirozenyma.

Mám dojem, že ty různé filtry jde nastavovat i při tvorbě záznamů v GTA4, v tom ingame video editoru. Tady bych to i pochopil, když někdo chce něco "umělecky-zajímavě" sestříhat. Ale v průběhu hry by mi tyhle efekty vadily.

Třeba ta hloubka ostrosti je velmi výrazná u Borderlands 1/2. Mně vadí, když obzor je těžce rozmazaný, proto to vypínám. Stejně tak v Cities Skylines. Na druhé straně ale velmi dobře vypadá (tedy mně se líbí) použití tilt-shift efektu, viz tahle série: https://www.youtube.com/user/LittleBigWorld (dávají to i v TV na nějakém programu)

jj, taky. Mimochodem Rise of the Tomb Raider ma taky moznost zapnuti filmoveho zrneni, desna cipina.

Rozmazani pohybu, filmove zrneni, odlesky objektivu a odlesky terenu a na postave, vsechno mam OFF.

Stiny mi tez nevadi, jen je nedavam na Ultra, obvykle jsou pak presolene.

Proc vypinate hloubku ostrosti? To mam zapnute, vypada to pak realnejc.