Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft - Extrahovanie módov z Modpacku

Zdravím, je nejaká stránka alebo program na extrahovanie všetkých módov vrátane configov atď... z rôznych modpackov?

Dajme tomu že som našiel modpack, ktori sa mi páči, lenže autor má v pláne modpack zrušiť. A ja by som chcel všetky módy z toho modpacku extrahovať napr. na plochu, a vložiť si ich do klasického minecraftu ručne. Dá sa to pomocou nejakého programu, alebo ktoré súbory musím stiahnuť z daného modpacku?

To je pravda.

Fajn, takže teraz mám vytvorení .rar súbor, ktorý obsahuje zložky bin, config a mods. V zložke bin mám extrahovaný MC Forge. V zložke mods sú stiahnuté módy (.jar súbory) a v zložke config sú súbory vygenerované po zapnutí hry pre jednotlivé módy.

Tento súbor napr. pošlem kamarátovi, kam ich bude musieť vložiť? Takto.. je mi jasné že zložku mods a config dá do %appdata%/.minecraft/, ale čo ten Minecraft Forge? Keďže je to v podstate "upravená" verzia, tak by ju mal dať do zložky versions nie?

Tak som to nakoniec vyriešil. Ale mám ďalší problém...

Všetko už síce ide, ale keď som vytvoril nový modpack, tak sa mi MC načíta, ale v polovice načítania (screen MC Forge (tam, kde sa načítavajú módy)) mi to sekne a spadne hra. Keď tie isté módy vyskúšam klasicky v normálnom Minecrafte, tak mi fungujú. Ale cez technic launcher to spadne pri načítavaní módov. Skúsil som aj zmeniť verziu MC Forge, ale nepomohlo. Hra mi neukáže ani žiadnu chybu, skrátka "program prestal pracovať".

Všetky módy som inštaloval cez Modinstaller.
Odkaz na nový modpack.

Vyriešené.

Riešenie (pre tých, čo majú podobný problém)

Pokiaľ si chcete vytvoriť svoj modpack, neinštalujte si do svojho Minecraft-u módy z inštalátorov napr. ako Modinstaller! Stiahnite si módy napríklad zo stránky 9minecraft. Stiahnutý súbor vložte do zložky mods (aj v prípade, ak sa vám na miesto .jar stiahne súbor .rar/.zip). Viem... môže to byť pre niekoho otrava, sťahovať ručne módy a ručne ich inštalovať.. ale aspoň budete mať 100% istotu, že vám to pôjde!