Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Začnu krást hry, zakládám účet na Epicu

Bohužel je to jedinné řešení, jak v digitálním světě moct hrát hry, ukrást si ji. Takzvaná legální řešení jsou naprosto k hovnu.

Co se stalo:

Nemůžu hrát, protože Steam přezkoumává moji žádost o obnovu účtu.
Hry jsou totiž drahé a tak jsou účty herních služeb častým cílem zlodějů, kteří chtějí lidem hry ukrást. A nejen hry, třeba banka taky funguje přes internet. Jenže narozdíl od Steamu v bance nejsou amatéři a dokáží vám účet zabezpečit tak, abyste o něj nepřišli.
Takže když chcete jít na svůj bankovní účet přes internet, tak zadáte uživatelské jméno a heslo a když chcete manipulovat se svýma penězma, tak buď formou SMS nebo přes bankovní aplikaci na mobilu se ověříte, že jste to vy a máte ke svým penězům přístup.

Teď si jistě říkáte, ale vždyť to Steam umí přes Steam Guard také, kde zase vidí problém?

Ano umí, ale telefony nejsou zrovna trvanlivé stroje, mohou vám upadnout, rozbít se nebo třeba se vám zaseknou a musíte provést obnovení továrního nastavení, tak jako momentálně já.

Tak jsem šel prvně do banky, provedl přihlášení, pak jsem tam zadal, že se nedostanu k aplikaci v mobilu, na to konto mě to vyzvalo k ověření, že jsem to já, ověřil jsem se, zadal jsem ještě sms kód na mobil a hotovo. Na mobilu jsem si zase nastavil aplikaci, bylo to na 10 minut.

Ovšem ne tak Steam, bez Steam Guardu se prostě zpět k účtu nedostanu, hází to nějaké nesmyslné dotazy, na které nemám jak odpovědět, protože se mě žádný z těch dotazů netýkal. Tak jsem nakonec vybral, že jsem ztratil mobilní telefon, ikdyž to není pravda a vyhodilo mi to šílenej formulář na 3 stránky, jaký je můj současný email na Steamu, to naštěstí vím, jaký byl můj první email na Steamu, fakt netušim ani nevím, jestli jsem ho někdy měnil, potom zadat jméno a adresu, na kterou mám vedený PayPal účet, potom zadat aktivační kód nějaké hry a fotografii nevim čeho, potom nějaké ID koupené hry, absolutně netušim co to je, tak jsem tam hodil nějaká čísla.
Nakonec jsem se musel přes obrázky aut, značek a mostů ověřit, že jsem to já, pak to chtělo nějaký kód, který mi přišel na email a když jsem ho tam zkopíroval, tak to napsalo, že kód neodpovídá, zase to chtělo ověřit přes obrázky mostů a nakonec to po hodině napsalo, že byla žádost odeslána Steamu a že se za několik dní ozvou na můj email.

Jako WTF? ::)

KONČIM S NIMA S AMATERAMA. To si radši zase koupim Assasina na UPlayi, ikdyž to jsou podobný amatéři, tam už mám radši dvoufaktorový ověřování zrušený, taky trvalo několik dní než mi obnovili účet, když se vysral Google Authentifikátor.

Odteď budu poctivě sbírat hry zdarma a zatim jdu něco upirátit, protože Assasina na Uplayi hrát nemůžu, to jsem tu psal včera, že přestal fungovat gamepad, ale smázli to, páč mi z toho povolily nervy, chyba neni v gamepadu, ale přitroublých Windows 10, které neumí fungovat s bezdrátovýma zařízeníma. Budu muset v týdnu dojít koupit na gamepad kabel. No takže teď nemám co hrát. Fakt pěkný, taky jsem jim to tam na tom Steamu do poznámky napsal, že mě nasrali, že jsou amatéři. A maj to.

Neviem asi nechapem, ale guard je predsa zalozeny na sms spravach nie? Co s tym ma spolocny reset to default, ked sms pride na cislo a je jedno na aky mobil? Proste, kde mam simku tam mi pride sms nie?
Navyse predsa to cislo nezaadavam v mobile ale na tom pc, kde sa chcem prihlasit o com tu ten chlap preboha toci?
Inak je zaujimave, ze na pc sa ako mantak nejavi, tu na hernej by som mu dal asi titul mantinel roku...a zaujimave,z e vzdy je chyba u toho druheho (vyrobcu hry, aplikacie, teraz Steamu)....

Ne, Steam Guard je autentifikator, kde overeni zprostredkovava kod v aplikaci mobilniho telefonu. Zadne zpravy ani online data se neposilaji, kod funguje offline. Takze nesouvisi to se SIM kartou telefonu, je to prirazene k telefonu, kdyz o aplikaci v telefonu prijdes, tak to cloveka do nove instalace aplikace uz nepusti.

Vysvetlim na prikladu banky:
AirBank - kdyz udelam tovarni obnoveni telefonu, prijdu o nainstalovanou aplikaci a ikdyz ji nainstaluju po obnove znovu, tak musim jit na pocitac do internetoveho bankovnictvi, tam se prihlasim, vlezu do nastaveni, odeberu "stary telefon" (predchozi instalaci aplikace), priradim novy telefon pomoci kodu, ktery mi vyhodi internetove bankovnictvi v pocitaci, potom musim zadat obrazkove overeni a SMS kod na moje telefonni cislo a dojde k novemu propojeni aplikace na mobilu a internetoveho bankovnictvi.
FIO - tovarni obnoveni telefonu nicemu nevadi, aplikaci mohu nainstalovat znovu a funguje okamzite na heslo pro mobilni aplikaci, internetove bankovnictvi ma ulozen IMEI telefonu a overeni je tak pres IMEI a heslo.

Podobne i u Steamu slouzi telefon jen na jedno z moznych overeni pro spusteni bez autentifikace, ale neslouzi pro samotnou autentifikacni funkci Steam Guard.

U me vznikl ten problem, ze jsem prisel o moznost vyuzit funkce Steam Guard (tovarni obnoveni telefonu) na mobilu. Nejprve jsem teda potreboval nainstalovat aplikaci Steam jejiz soucasti je Steam Guard do mobilniho telefonu a overit se jinak (pomoci SMS). To se povedlo a Steam aplikace mi na mobilu nabehla a funguje, jsem tam prihlasen.

Potom jsem sel na sve PC a spustil Steam i zde, ale tady vznikl prvni problem, protoze to po me chtelo tou dobou uz nefunkcni Steam Guard, ktery jsem ale v tu chvili preci nemel, coz Steam vedel, kdyz mi odeslal autorizacni SMS.
Steam mi ale na pocitaci dalsi autorizacni SMS neposlal, ale poslal mi autorizacni email. Ted ti uz nedokazu rict, jestli tam byly dve moznosti a ja vybral email nebo to poslalo email rovnou.

Kazdopadne, jak pisi vyse, kod z autorizacniho emailu z neznamych duvodu nesouhlasil a v tu chvili uz me Steam nepustil vubec nikam a vyhodil mi tabulku, na kterou jsem nedokazal odpovedet. Proto jsem Steam vypnul a zase zapnul, ale situace se opakovala, neslo s tim nic delat. Zadnou autorizaci uz Steam nedovolil provest a nebyla zadna moznost, jak si nechat zaslat autorizacni SMS nebo dalsi email.

Nakonec mi nezbylo nez neco z tech nabizenych odpovedi vybrat, tak jsem vybral, ze jsem ztratil zarizeni se Steam Guardem a vyplnil ten strasne dlouhy formular a ted musim nekolik dni cekat, co se bude dit dal.

Ja myslim, ze to vysvetluju tak, ze lepe uz to nejde a musi to pochopit kazdy. Tak prosim neurazejte zbytecne nebo na vas poslu policajta Rce, on vam to vysvetli, jak akorat tazatele urazite, jo. :-D (Vazne je to hnusny. :-/)

Rekni mi jedinou vec, kterou ja jsem dojebal, drzel jsem se presne instrukci Steamu!!!

Jedina zavada na me strane byla v nespolehlivem telefonu, ktery se seknul. Jestli cela dvoufaktorova autentizace zavisi na debilnich smartfounech s Androidem, tak jako sorry, ale to je docela chyba designu Steamu, za to ja opravdu nemohu. A samozrejme sere me, ze ted musim nekolik dni cekat a nevim co bude.

nacez me to nahodilo do tabulky, ve ktere se me zadna moznost netykala.
Tak jsem Steam vypnul, ale po zapnuti se to zase opakovalo stejne.
Tak jsem tam kliknul, ze jsem ztratil mobilni zarizeni, coz bylo z tech nabizenych moznosti nejbliz tomu tovarnimu obnoveni, zbytku jsem nerozumnel, co to tam pisou za nesmysly.

Why should I add a phone number to my Steam account?

Adding a phone to your account gives you more options to recover your account in case you forget your password, or if your account is stolen. You can use SMS messaging to reset your password, or transfer your Steam Guard Mobile Authenticator from one phone to another.

K obnově Steam stačí obyčejná SMS - ale to si musí uživatel nastavit v profilu telefonní číslo (otázka 20 vteřin). Ale to by nebylo ono, že.

Dwane Dibbley Stříbrný rádce, 03.11.2019 19:47

Precti si to co odkazuje, to je presne to cely, co jsem musel podstoupit.

Melo by ti teda uz z toho co jsem tu psal, jenze jsi to necetl, bejt zrejmy, ze jsem samozrejme mel telefonni cislo u Steamu vyplnene, ale jaksi mi to bylo prd platny.

---

Dwane Dibbley

Kdyz on tu placa SMS, email a authenticator kod, jako by to bylo vse to same.

Protoze jsem nemel autentifikacni kod, kdyz jsem prisel o Steam Guard obnovou telefonu do tovarniho nastaveni a Steam me postupne kontaktoval overovacim kodem pres SMS i pres email, ale jaksi jim to furt nestacilo k prokazani toho, ze to jsem ja a krome toho chteli vedet dalsi veci (paypal ucet, jmeno, adresu, aktivacni kod k nejake hre a potvrzeni, ze jsem hru kupoval, muj predchozi email atd.), ktere jsem musel odeslat a daji vedet za par dni, je to proste debilni to se na me nezlobte, takovou bezpecnost nema ani zadna banka.

Podle tohoto navodu https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1126338995 to vypada naprosto jednoduse. Zadas account name, email nebo telefon a ono si to najde ucet samo a pak staci kliknou na odeslani kodu pres SMS (nebo na email). Dokonce je moznost primo po zadani passwordu i odstranit steam guard i telefonni cislo. Jenze ty jsi evidentne vsechna tato lehka a rychla reseni preskocil a jal jsi se rovnou na dokazovani vlastnictvi, coz uz zrejme bude muset overovat nejaky zivy chudak ve Valve....

Ty printscreeny jsou vytipene asi z nejake starsi verze Steamu, napriklad ten zaverecny formular jsem mel asi tak trikrat vic dotazu od Steamu, ktere jsem musel zodpovedet nez mi to dovolilo to odeslat, ale v zasade ano,m je to presne tak, ja jsem ted v poslednim bode:

Final step: Send and wait for Steam Support to respond

Musim doufat, ze to dobre dopadne, ale me proste stve, ze je to tak slozity a zdlouhavy. Nechci to tu zakriknout, ale kdyby to dopadlo dobre a vratili mi ucet, tak okamzite Guard rusim, protoze teda uz nikdy tohle podstoupit nechci.

A ty ty kody mas? Jak prosim te ty kody vypadaji?

Ja jsem jinak dost opatrnej, takze bych se sam hodne divil, ze bych si ty kody nekde nenapsal, kdybych vedel, ze ta moznost je. Kdybych teda videl, jak to vypada, tak bych to mohl zacit hledat, ale spis si teda myslim, ze tam moznost ziskat kody driv nebyla nebo na to Steam nikde neupozornil, takze jsem o tom nevedel.

Nasel jsem doma na PC jen jeden textak, na kterem je napsano Steam a vevnitr je zapsanych sest nic nerikajicich znaku, jestli ale kodu bylo vic, tak to ono nebude. :-/

Těch 6 znaků je právě "recovery code" u mobilního Steam Guarda. Možná jsi měl po obnovení toho telefonu nainstalovat na něj Steam a tam ten recovery kód zadat a bylo to (nevím, nezkoušel jsem).

Tu tabulku 30x sedm alfanumerických znaků, jak píše Kurt, mám taky uloženou.

Aha, taky diky. Jestli mi ucet neukradnou a vrati mi ho, tak aspon budu vedet.

Nicmene stejne me nikdo nepresvedci, ze to nemaji blbe naprogramovany, kdyz ja ted muzu do mobilniho Steamu, normalne jsem tam prihlasen, ale je mi to prd platny, protoze do Steamu na PC me to nepusti a chce to Guard, ktery pritom nemam. Proste za me jsou to amateri a to jsem jeste nevidel ten "novy" Steam, kamos rikal, ze je to oproti drivejsi verzi zase horsi, no to ted neni muj problem. :-/

Dnes rano mi prisla odpověď od Steamu, ze koukali, ze jsem se mezitím prihlasil, tak snad uz to mam ok. Takze to vidim cerne, znovu uz si hry kupovat nebudu, pridam se k piratum.

Samozrejme, ze jsem se prihlasil, na mobilu, tam muzu, ale nedokazu se prihlasit na PC, protože po zadani jmena a hesla to po mne chce Guard, který nemam.

Ted jsem v praci, ale odpoledne jim zas napisu a hodim vam sem i printscreeny.

to po mne chce Guard, který nemam

Mobil máš? Máš.
Na něm Steam? Máš.
Pak tam snad musíš mít toto:

[IMG_6568.jpg]

[Image_from_iOS_EN_6.jpg]

Ten pětimístný kód nahoře, co se asi po půl minutě mění, zadej do PC, když to po tobě Guarda chce.
Nenašel jsem české screenshoty a fotit mobil nebudu (či na něm dělat snímek obrazovky - ani nevím jak - a kopírovat do PC), snad to bude stačit i tak ]:)

Hele....
.....buď ti musí fungovat "postupy", o kterých tu píšeme - nebo musí být nějaká chyba v matrixu, což je mnohem větší problém........

Zkoušel jsi na mobilu najít guarďácký kód a vložit jej na PC?

Rád bych ti pomohl i "online", ale mě zase vypekla kamera/USB, ale klidně se ozvi..

Poslal jsem ty printscreeny tomu cloveku z podpory Steamu a napsal jsem mu k tomu, ze mi nejde se prihlasit na PC, protoze to chce autentifikator, ale na mobilu ho nemam, at mi poradi, co delat dal.
Dik za nabidku pomoci, ja ale myslim, ze vim co delam, jen se vam snazim ukazat, ze to co by melo fungovat, mne opravdu nefunguje.

Stvou me ty zalozni kody, o kterych psal Kurt, ale prohledl jsem vsechno, mam kody od Originu, od UPlay, od Googlu, od MS uctu, ale od Steamu je proste nemam. Bud driv nebyly nebo jsem tu moznost musel prehlednout a nevytvoril si je. :-/

Napsali mi, ze posledni nastaveni funkce Steam Mobile Authenticator z nejakeho duvodu neprobehlo korektne.

Odebrali mi z uctu telefonni cislo a prepnuli funkci Steam Guard tak, aby mi byly kody zasilany na email.

Upozornili me, ze ted pobezi 15 denni lhuta, kdy nemohu prodavat na komunitnim trhu ani nic nakupovat.

Po prihlaseni k uctu na me vyskocilo upozorneni se dvema moznostma odpovedi, jestli vim o tom, ze muj overovaci kod byl poslan na email, jehoz koncova cast se zobrazila. Nasledne jsem to potvrdil a z emailu prepsal overovaci kod. Nahlasilo mi to, ze pocitac byl pridan mezi rozpoznane a pokud se budu chtit prihlasit jinde, budu muset zase z emailu prepsat overovaci kod. Odklikl jsem to a zdesil jsem se, co to provedli s designem Steamu? :?: ::) :-? :-D

---

GOG, Origin i UPlay mam na dvoufaktorovou autentizaci, pricemz kody mi chodi na email, necham to tedy na Steamu take tak, preci jen uz se nechci dozit dalsiho podobneho prekvapka. Email nakonec zabezpecen Microsoft Autentifikatorem mam, takze ten mi snad nikdo neprorazi.

On tenhle cirkus ma jak Origin, tak Uplay, Steam proste musel byt cool a jit do toho take. Takze se nemohu vyjadrit jinak nez co jsem cetl k novemu Steamu nekde komentar:

"A Galaxy 2.0 nikde, cekani bude nekonecne."

To mohu podepsat taky, Galaxy uz je ted jediny snesitelne vypadajici klient a doufejme, ze Galaxy 2.0 se prekona a ze opravdu bude umet spoustet minimalne steamove hry bez toho, aby byl Steam videt. Snad nezklamou.

Jinak ale jsem rad, zvlast rano jak mi prisla SMS, ze odebrali moje telefonni cislo, tak jsem mel docela strach, ze neodebrali Steam Guard a uz me overit nepujde vubec a k uctu se uz nedostanu.