Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Minecraft OP bug

Zdravím, vlastním svoj Server na hru Minecraft 1.9 Java Edition, a štve ma jedna vec. Na servery mám plugin PEX(PermissionsEx), a keď si pridelím skupinu zo všetkými právami, tak všetky práva aj dostanem, ale nemôžem používať command blocky lebo nie som OP. Keď si OP nastavím, tak mi to OP vôbec nedá. Napíše to do chatu len "Opped MôjNick" a nič. OP mi to nedá, viem to preto, lebo mi za prvé "nez-červenia" nick, a za druhé, nemôžem pokladať command blocky. A command blocky idú pokladať len ak mám creative, ktorý mám, a OP, ktoré mi dať nejde. Čo je ale zaujímavé, že v ops.json súbore zapísaný som. Dosť to skrátka blbne, dá mi to napr. OP niekedy za 1 deň, inokedy zasa po reštarte servera, potom zasa keď X krát dám reload atď... neviete čo to môže spôsobovať a ako tento problém vyriešiť?

loading...

Nějaký důvod to mít bude. Nepíše server v konzoli nějaké chyby ve chvíli když si dáš OP? O červený nick operátora se stará essentials, možná to je vypnuté v konfigu.

# A color code between 0-9 or a-f. Set to 'none' to disable.
ops-name-color: '4'

Ověř ještě jestli nemáš náhodou vypnuté command bloky v server.properties.

enable-command-block=false

Pokud tady chyba není, tak vypnout všechny pluginy, a následně je jeden po druhém postupně přidávat/zapínat a zkoušet si dávat OP, dokud neodhalíš ten, který dělá problém (na tohle je dobrý plugin Plugman).