Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam přítel

Myslíte že má na to jestli si na steamu cizí člověk někoho přidá má vliv jméno a profilovka? Dík.
Změna kategorie, původně: PC hry (L-Core)

loading...

Určitě.

Když budu mít v komunitě známé a vážené jméno, bude si mě chtít přidat více lidí, než když budu mít nick třeba "smradlavý hňup" a jako avatar lejno. Respektive když na svém veřejném profilu budu mít zajímavé informace a tisíce her, je větší šance, že o mě bude zájem, než kdybych měl účet půl roku a na něm tři f2p hry.

Důležité také je nick a avatar neměnit, pak lépe vstoupíš do povědomí okolí.

To píšeš nějakou seminárku? Nebo nevíš, jak to udělat, abys měl/měla spoustu naprosto bezcenných přátel?

Já předpokládám, že jde o hodně mladého tazatele, začátečníka na Steamu. A pokud v jeho okolí probíhá "poměřování vrabečků" ve formě hodnoty XP na Steamu nebo počtu přátel, snažím se mu/jí vysvětlit, že je to naprosto nesmyslný souboj :) Zároveň ale dokážu pochopit, že v některé tlupě je počet přátel na Steamu důležitý ukazatel vážnosti toho či onoho člena. To ale záhy pomine, pak dojde na skutečné poměřování vrabečků a na oslňování okolí počtem svých (pochopitelně virtuálních) sexuálních zářezů. Hluboko za minulého režimu jsme se jako děcka chlubívali, kdo kde byl (…bohužel akorát prstem po mapě) na Západě, tohle dnes odpadlo, tak tu máme Steam, nejnovější/nejdražší mobil, případně další, mně neznámé symboly "být něco". Děcka jsou dávno z baráku, tak nemám přehled :)

Někdo má na Steamu 10 her (většinu zdarma) a XP 50, 80, 120. K tomu 657 přátel, se kterými stejně nekomunikuje, protože je nezná. Jiný má 1000 her, 10 přátel a XP 20. Kdo je větší king?

XP jsou "zkusenosti" (eXPerience). Jako v RPG, zbiras XP a kdyz mas dost, zvysi se ti level.
Steam level je uplne prosty. Par levelu ziskas taknejak automaticky (za x her na uctu, nejaky "socialni" tajtrlikovani, za nakup behem winter/summer sale). Dal uz je to zajimavejsi - karticky a odznaky. Spousta her ma karty a kdyz sezbiras celou serii, vymenis je za odznak ktery dava XP. Samozrejme to je tak, aby jsi za samotne hrani dostal tak 1/2-2/3 karet nutnych na jeden odznak, takze musis doukoupit zbytek. A pak zacnes skupovat cele sady a to i od her ktere nemas, jen proto, ze jsou ty karty nejlevnejsi (jsou na to i boti).
Takze ve vysledku, vysoky stem level=hele koupil jsem si vyssi cisilko. Coz ovsem spousta lidi na steamu nechape a misto toho si mylne mysli "mam vetsi cisilko, jsem vic nez ty".

Jak vas? Kdo, koho, co?

Obecne bych to videl tak, ze prunik lidi mezi Facebookem a Steamem neni vetsinovy a teda lide co pridavaji pratele na Facebooku nemusi byt na Steamu. Ikdyz co ja o tom muzu vedet, na Steamu jeden pritel, na Facebooku deset pratel. Vlastne to muze v malem potvrdit tu mou teorii, pritel ze Steamu nevede Facebook a nikdo z pratel na Facebooku nevede Steam.

Krom toho, ze je to maly, neprukazny vzorek, ti ani nic nerikaji zakladni veci jako socialni ci vekove skupiny. Neresis ani to, ze tvuj steam ucet a facebook ucet pusobi rozdilnym dojmem, nebo to ze steam a facebook maji kazdy uplne jiny ucel. Ty tu porovnavas dve veci, ktere se ani poradne porovnat nedaji, na zaklade nepresnych cisel, ktere sis sam vytvoril.

:-?
No, každý máme různé zájmy.

Třeba je to i tím, že lidi na Steamu jsou opatrnější, přidávat si do přátel kdekoho… a pak při nepozornosti přijít o účet. Než mu ho support vrátí, bude vyluxovaný. Kdežto přijít o účet na FB? Neva, založíš sto dalších, zadarmo.

Facebook - socialni platforma urcena ke sdileni informaci mezi prateli.

Steam - herni platforma pro hrani her.

---

Vidis u Steamu neco o pratelich? Takze asi tak, jiste Steam ma take socialni funkce a moznost mit tam pratele, ale je to jen podruzna funkce, kterou kazdy nevyuzije. U Facebooku jsou pratele hlavni naplni cele platformy. Srovnavat dve diametralne odlisne sluzby moc nedava smysl.

Kdyz te neznaji, tak te poznaji.

Lide casto nemaji problem sdilet sve osobni informace s neznamymi lidmi, podivej se jenom kolik lidi chce byt videt v televizi. Proste si pridas cloveka, tim z nej udelas facebookoveho pritele a sdilite sve zivoty. Kdezto na Steamu chces hrat hry, nechces nic sdilet. Tim nepopiram, ze by tu nebyli lidi, kteri nevyuzivaji socialni funkce Steamu. Ale pokud pises, ze 11/100 na Steamu a 73/100 na Facebooku, tak presto, ze ty cisla jsou pochybna a mohla vzniknout nahodne, tak urcite by i v nejake duveryhodne statistice vyslo, ze pocet lidi, kteri si nekoho pridaji na facebooku je vzdy vyssi nez pocet lidi, kteri si nekoho pridaji na Steamu. A vysvetleni toho jsem poskytl. Proste Facebook stoji na socialni funkci, kdezto u Steamu je to jen vedlejsi zalezitost, kterou nevyuzivaji vsichni uzivatele.

Jestli chceš přátele kup si drahej nůž a vystav si ho na profilu. Od doby co mám nějakej hodnotnej inv tak my každý den chodí v průměru 3 pozvánky o přátelství, až mě to fakt nudí... Bohužel, 95% těchto lidí tě chce scamnout. Do tradu přes officialní steam nikdy nejdou, jen sáme stránky atd.