Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nechapu ovládání hry Sleeping Dogs

Zdar,

jsem na zacatku hry, mam pred sebou gang, ktery mam zmlatit, ale nevim jak. Pise mi to, ze mam zmacknout E a provest kontrautok, ale kdyz zmacknu E, tak se tem postava jen krouti a nic. Jedinne co jsem pochytil a nejak to jde delat, je zmacknout F, dovest si protivnika k vyznacenemu bodu a tam zmacknout F podruhe a do neceho ho narvat, ale jinak vubec nechapu, jak bojovat.

S tim souvisi druha podstatna vec, ze nevim, jak ve hre doplnit zdravi. Napriklad mam sejmout pet lidi, sejmu dva a zbytek ceka u popelnice, ale ja uz nemam temer zadne zdravi a jakmile se byt jenom priblizim, tak samozrejme nikdy nedokazu zaroven sejmout vsechny dalsi tri protivniky najednou, ale vzdy nejakou ranu schytam a tim padem zemru a je konec.

Nevim proste vubec, jak to ovladat a co tam mam delat.

(Ted me holt totalne namlsalo to Dishonored a ted to asi bude zase na dlouhou dobu naprd, ach jo.)

Řešení:

Obnovil jsem hrani Sleeping Dogs a mam nasledujici poznatky:

- hra ma naprosto priblble frustrujici ovladani, pricemz na klavesnici to daji jen opravdovy hardcore hraci

- ovladani hry na gamepadu je nepomerne jednodussi, ze hry primo cisi: jsem konzolovka navrzena pro gamepad a nejakou konverzi na ovladani skrz klavesnici+mys zapomen

- naprosto silene ovladani aut, se kterym nebudou mit problemy jen mistri GTA serie, kde je ovladani automobilu stejne priblbe

- ve hre se jezdi vlevo, tudiz paradoxne, pokud jste velci fanousci her typu NFS a myslite si, ze auta umite ve hre ovladat excelentne, tady to bude o to vetsi problem, protoze proste jezdeni vlevo je sileny nezvyk a cim vic ma clovek naucene normalni jezdeni autem (vpravo), tim horsi to pro nej je

- hra ma pomerne dlouhe doby bez checkpointu, tudiz mala chyba vas muze stat pomerne dlouhe opakovani

- ve hre nejsou lekarnicky, tudiz se casto stava, ze nemohu dokoncit misi a musim se nechat zabit, coz je velmi otravne. Logicky, kdyz mam 10% zdravi je jasne, ze dalsi ctyri protivniky uz nedam, nesmim odejit moc daleko, takze si bagetu dojit koupit nemuzu. Nechapu smysl obnovovani zdravi pres kupovani jidla, kdyz mimo mise mam 100% zdravi a nemam duvod si kupovat jidlo pro jeho doplneni a behem mise, kdy bych zdravi potreboval doplnit, si jidlo koupit nemohu, za me jasne nepovedeny design hry

- hra je totalni kopirka serie GTA

- nerozumim tomu, co se mi stalo, ze jsem si tuto hru koupil, nesnasim GTA, proc jsem se rozhodl, ze budu hrat kopirku GTA a koupil si Sleeping Dogs, tomu proste nerozumim. Dodnes si pamatuju na muj pokus hrat Vice City, coz bylo neco pro me osobne naprosto stupidniho a po nekolika hodinach jsem to vzdal, tento typ her je mi naprosto cizi a s hrdinou hry se nedokazu szit a hru si uzit. Nemam zadny zajem hrat za gaunery jako v GTA nebo Mafii3, chci hrat za kladne postavy jako je treba Geralt z Rivie (sympatak na prvni pohled L-Core!), tady to sice navlekli tak, ze hlavni postava je tajny agent, ale furt proste ve hre dela veci, ktere mi nejsou sympaticke.

- za me je teda hra spatna a jestli budu pokracovat jeste nevim. :-/

Končím definitivně se Sleeping Dogs, je to opravdu blbá dokonce bych řekl zlá hra. Nejprve jsem si myslel, že to prostě je hra, se kterou jsem udělal chybu, že prostě nejsem cílovka. Sice je to určitě pravda, ale hra je opravdu ujetá a jak již jsem psal zlá. Zabíjení civilistů se mi silně příčí a opravdu toto ne.

Můj poslední úkol ve hře, kdy už to přeteklo přes všechno, bylo zlikvidování čtyřech protivníků v autech při nelegálních závodech. Hra v podstatě nutí během pronásledování zabíjet okolo stojící civilisty nebo jedoucí na motorce, neboť nemáte šanci jinak pachatele dopadnout. I tak se mi to nepodařilo, neboť nestačí do protivníka vjet a pocuchat mu auto tak, že v reálu už byste nenastartovali vy ani protivník, tady ho musíte doslova v tom autě ubít. Nechápu pointu takového jednání u jakéhokoli člověka, natož když já hraju policistu v policejním autě. Je to prostě hnus. Nakonec se mi podařilo sundat dva protivníky a stále byl ještě čas, což bylo nevídané, ale hrál jsem to snad po dvacáté, tak už jsem měl "natrénováno". Pak jsem se rozjel a napálil to v šílené rychlosti do třetího a byla tma, úplná tma která trvala jen chvíli než-li se zobrazila plocha operačního systému Windows. Sleeping Dogs DE totiž spadlo. Těžký jak prase, nesmyslný scénář a ještě to padá, to jako už dál ne. Hnus hnusáckej.

Musím říci, že jsem asi dlužnej Ubisoftu malou omluvu, po Sleeping Dogs uznávám, že to Far Cry 4 bylo sice otravný a generický, ale tohle je prostě sračka. Asi teprve začínám chápat, jak špatné taky hry můžou být a proč nakonec vezmou hráči za vděk i generickým neustále se opakujícím dějem FC nebo AC. Ale stejně má v mém žebříčku Ubisoft zastoupení, protože proste dělá i hodně špatné hry.

Měním teda svůj žebříček blbých her a už tam budu psát jen to, co bylo opravdu ve všech ohledech špatné a nemám ani slovo dobrého. Jestliže jsem něco nezvládl ovládat nebo se mi to zdálo nudné, do žebříčku to stejně nepatří, zde by mělo být opravdu jen to co nejde hodnotit pozitivně z žádného úhlu.

Žebříček hoven:
1. MotoGP 14 - Milestone
2. Sleeping Dogs - United Front Games + Square Enix London
3. Splinter Cell Conviction - Ubisoft
4. Ghost Recon Future Soldier - Ubisoft

Zdravie sa mi zdá že si doplníš sódou tu si kúpiš v automate je to bojova hra tam budeš len bojovať a malo strieľať bojuješ len s myškou sa bojuje láva práva a všelijaké comba atď to sa budeš tam učiť v tej hre tiež som to nevedel hrať čo mam robiť atď a potom som nato prišiel a prišlo mi to easy :D

Takze komplet souboj musim dat na jeden zatah?

Dobre ale da se tam nejak rychle restartovat dany ulozny bod? Protoze nema cenu, kdyz budu mit po casti souboje zdravi na minimum, tak v nem pokracovat.

Ono by to chtelo, kdyby hra mela nejak vysvetlene co vlastne mam delat, protoze vubec nedava zadny poradny navod a ja proste netusim, co mam delat. :-/

Ono to prave nejde, ja to proste nechapu, za me dalsi debilni hra, protoze vyvojari hry proste neumi lidem vysvetlit, jak se ta hra ma ovladat. To je proste bohuzel velice caste, ze to vyvojari absolutne nezvladaji. Ono je to trochu logicke, nebot velice casto vyvojari nedokazi otestovat hru a ta potom vubec nefunguje. Ne ze by na testerech vyvojarske studio setrilo, ale casto to testuji lide, kteri se vubec na testovani her nehodi. Zrovna onehda jsem videl rozhovor s testerkou hry DayZ myslim a rikala, ze uz mela nahrano 600 hodin, kdyz ji prijali. No tak to je pak tezky, kdyz hru testuje profesional, ktery dokonale hru a hry obecne zna. Jenze kdyz pak prijde normalni hrac jako jsem ja a ve hre mu ani nedokazi vysvetlit ovladani, tak je to proste tezke.

Problem je, ze udajne ma ve hre na vykryti utoku slouzit klavesa E a mam ji aktivovat, kdyz postava ma cerveny ramecek, jenze ono to nefunguje. Prijde postava s hasakem a ja muzu vykrejvat jak chci, stejne me tim prasti a pulka zdravi v prdeli. Koukal jsem na gameplay a tam toho s hasakem prepral, jenze nevidim u gameplaye na klavesnici co tam youtuber macka, takze to mi nepomuze a sam to zjistit nedokazu, protoze klaves je tolik, ze bych to zjistoval nekolik dni vzhledem k tomu, jak extremne daleko jsou od sebe ve hre checkpointy a prubezne ukladani hra nema. :-/

Kdyby jsi opravdu reprezentoval "normalniho hrace" asi by byl internet plny "neresitelnych problemu" jako mas ty.

To vykrejvani je asi nejdulezitejsi skill v cele hre. Hra ti to navic brutalne usnadnuje, protoze ti vyslovene ukazuje kdo na tebe zrovna utoci, jak nekdo zacne cervene blikat, proste mackej cudl co mas nastavenej na counter...

S tou debilni hrou koncim, nejhorsi nejdebilnejsi hra, kterou jsem kdy hral, naprosto rozbita nefunkcni kravina, kterou vyvojari totalne nezvladli, nehratelne.

Takze jsem sejmul 2 protivniky, nasledovali dalsi 3 protivnici, potom pribehli dalsi 3 protivnici z nichz jeden mel hasak, toho jsem taky sejmul a pribehli dalsi 2 protivnici, takze na me byli 4, z nichz 3 jsem sejmul, potom prestalo to E reagovat a proste me ten posledni ubil, aniz bych se mohl branit. Takze to mame v souctu 9 sejmutejch protivniku, 10ej me zabil a bohuzel kontrolni bod nikde, takze zacni zase od znova. At jdou s timhle vyvojari do prdele. :!: ]:(

To máš ten původní Sleepings Dogs (co už se nedá na Stemu koupit)) nebo tu modernější reinkarnaci Definitive edition?

Já mám původní, kdysi se Steam sekl v ceně a asi půl hodiny to stalo doslova pár kaček (než to opravili). K tomu HD textury ze Steamu a kompletní češtinu. Nikdy jsem to ale moc nehrál, asi jen začátek a taky jsem s tím sekl, kvůli bugům (např. zasekával jsem se ve zdi a tam ně snadno ubili, když jsem stál zády ven a nemohl se hýbat..).

Ale nějak mě to taky nezaujalo. Mám rád přímé a férové souboje, kdy vše musím obstarat sám (pohyb, otáčení, se, útok, obrana). Proto mě neláká ani první Zaklínač (k dalším - ač mám všechny - jsem se také nedostal) či hraní Falloutů 3/NV V.A.T.S. systémem.

Tu Definitive.

Jo taky nemusim konzolove ovladani, kdy se kamera stavi sama, ale bohuzel to tak ma hodne her, takze nad to se snazim povznest, ikdyz i to je na tom Sleeping Dogs na nic. Fallout jsem ani nikdy nezkousel, nelibil se mi ani gameplay, takze to me nastesti minulo. Zaklinac 1 je sice hodne divnej, ale ma silnej pribeh, takze tam jakmile jsem dospel do bodu, kdy to pribeh tahl, tak jsem tu "podivnost" prestal uplne vnimat a jsem hodne rad, ze jsem to hral, stejne tak i dalsi dva dily byly nakonec OK - treti dil jedna z nejuzasnejsich her, co kdy byla. To myslim je chyba, zes to zatim nedal.

Hraj to s anglickym dabingem.

Jinak teda nechapu, hrajes GTA5 a pritom ti je nesympatickej Gerald? :-)

Jako rozumim tomu, ze kdyz je nesympaticka postava, u me se to poji predevsim s antihrdinama a hranim za zaporaky, tak to cloveka nemotivuje hrat, taky s tim mam u mnoha her problem, ale zrovna Zaklinac a Geralt teda to mi prijde smesne. Dej tomu sanci a uvidis, ze to bude ok. ;-)

Je mi protivný ten jeho xicht, kombinace Klekí Petry z Vinetua a Ramba. Navíc fantasy (hry, filmy, knihy) vůbec není můj šálek čaje (The Elder Scrolls jsou výjimkou), Sapowski a jeho knihy mě naprosto nezajímají.

K tomu všemu - jak jsem psal - mi nesedí ten způsob boje. A určitě netrpím herním suchem; AAA her, která mám zakoupené a nedohrané, těch mám víc než dost. Ale třeba na to taky někdy dojde - i když spíše počítám s tím, že 1. a 2. díl přeskočím a začnu (někdy) trojkou.

Obnovil jsem hrani Sleeping Dogs a mam nasledujici poznatky:

- hra ma naprosto priblble frustrujici ovladani, pricemz na klavesnici to daji jen opravdovy hardcore hraci

- ovladani hry na gamepadu je nepomerne jednodussi, ze hry primo cisi: jsem konzolovka navrzena pro gamepad a nejakou konverzi na ovladani skrz klavesnici+mys zapomen

- naprosto silene ovladani aut, se kterym nebudou mit problemy jen mistri GTA serie, kde je ovladani automobilu stejne priblbe

- ve hre se jezdi vlevo, tudiz paradoxne, pokud jste velci fanousci her typu NFS a myslite si, ze auta umite ve hre ovladat excelentne, tady to bude o to vetsi problem, protoze proste jezdeni vlevo je sileny nezvyk a cim vic ma clovek naucene normalni jezdeni autem (vpravo), tim horsi to pro nej je

- hra ma pomerne dlouhe doby bez checkpointu, tudiz mala chyba vas muze stat pomerne dlouhe opakovani

- ve hre nejsou lekarnicky, tudiz se casto stava, ze nemohu dokoncit misi a musim se nechat zabit, coz je velmi otravne. Logicky, kdyz mam 10% zdravi je jasne, ze dalsi ctyri protivniky uz nedam, nesmim odejit moc daleko, takze si bagetu dojit koupit nemuzu. Nechapu smysl obnovovani zdravi pres kupovani jidla, kdyz mimo mise mam 100% zdravi a nemam duvod si kupovat jidlo pro jeho doplneni a behem mise, kdy bych zdravi potreboval doplnit, si jidlo koupit nemohu, za me jasne nepovedeny design hry

- hra je totalni kopirka serie GTA

- nerozumim tomu, co se mi stalo, ze jsem si tuto hru koupil, nesnasim GTA, proc jsem se rozhodl, ze budu hrat kopirku GTA a koupil si Sleeping Dogs, tomu proste nerozumim. Dodnes si pamatuju na muj pokus hrat Vice City, coz bylo neco pro me osobne naprosto stupidniho a po nekolika hodinach jsem to vzdal, tento typ her je mi naprosto cizi a s hrdinou hry se nedokazu szit a hru si uzit. Nemam zadny zajem hrat za gaunery jako v GTA nebo Mafii3, chci hrat za kladne postavy jako je treba Geralt z Rivie (sympatak na prvni pohled L-Core!), tady to sice navlekli tak, ze hlavni postava je tajny agent, ale furt proste ve hre dela veci, ktere mi nejsou sympaticke.

- za me je teda hra spatna a jestli budu pokracovat jeste nevim. :-/

Me spis sere, ze prochazim pred hrou recenze a nikde se nedoctu, ze je podstatnou soucasti hry jizda v aute a jezdi se vlevo. Urcite jsem pred koupi koukal i na gameplay, jenze jsem si to asi neuvedomil nebo jsem zrovna koukal na nejaky vyber, kde se autem nejezdilo. Pak to nasere o to vic, kdyz je ve hre neco tak hloupeho.
Treba typicky priklad Forza Horizon, hry teto serie nehraji a hrat nikdy nebudu, presto ze by to byla hra pro me jak delana, ale proste Australie = vlevo, Anglie = vlevo, nemam zajem. Na druhou stranu to vsude v recenzich zminovali, takze to vim a nekupuju, nikdo se me nepokousi uvest v omyl, abych to koupil a pak tomu musel dat na Steamu palec dolu. :-/

Tak zrovna u Forzy je spousta veci na efekt a ve skutecnosti jsou totalne nesmyslne a nerealne, bourani kamennych zidek autem by v realu auto behem nekolika vterin skoncilo. Ve Sleeping Dogs zase zabijim lidi tim, ze je prejedu autem, neumyslne, ale neudrzim auto na silnici natoz resit chodce, to by v realu jaksi neproslo. Tudiz proc by stejne nerealne nemohly mit hry prepinac v nastaveni, zda se ma jezdit vlevo nebo vpravo. Urcite by to nebylo tezke to do her zaimplementovat, obzvlast u Forzy jsem si vsiml, ze nejsem zdaleka jedinej, kdo tu hru vynechava kvuli tomu obracenymu rizeni.

Končím definitivně se Sleeping Dogs, je to opravdu blbá dokonce bych řekl zlá hra. Nejprve jsem si myslel, že to prostě je hra, se kterou jsem udělal chybu, že prostě nejsem cílovka. Sice je to určitě pravda, ale hra je opravdu ujetá a jak již jsem psal zlá. Zabíjení civilistů se mi silně příčí a opravdu toto ne.

Můj poslední úkol ve hře, kdy už to přeteklo přes všechno, bylo zlikvidování čtyřech protivníků v autech při nelegálních závodech. Hra v podstatě nutí během pronásledování zabíjet okolo stojící civilisty nebo jedoucí na motorce, neboť nemáte šanci jinak pachatele dopadnout. I tak se mi to nepodařilo, neboť nestačí do protivníka vjet a pocuchat mu auto tak, že v reálu už byste nenastartovali vy ani protivník, tady ho musíte doslova v tom autě ubít. Nechápu pointu takového jednání u jakéhokoli člověka, natož když já hraju policistu v policejním autě. Je to prostě hnus. Nakonec se mi podařilo sundat dva protivníky a stále byl ještě čas, což bylo nevídané, ale hrál jsem to snad po dvacáté, tak už jsem měl "natrénováno". Pak jsem se rozjel a napálil to v šílené rychlosti do třetího a byla tma, úplná tma která trvala jen chvíli než-li se zobrazila plocha operačního systému Windows. Sleeping Dogs DE totiž spadlo. Těžký jak prase, nesmyslný scénář a ještě to padá, to jako už dál ne. Hnus hnusáckej.

Musím říci, že jsem asi dlužnej Ubisoftu malou omluvu, po Sleeping Dogs uznávám, že to Far Cry 4 bylo sice otravný a generický, ale tohle je prostě sračka. Asi teprve začínám chápat, jak špatné taky hry můžou být a proč nakonec vezmou hráči za vděk i generickým neustále se opakujícím dějem FC nebo AC. Ale stejně má v mém žebříčku Ubisoft zastoupení, protože proste dělá i hodně špatné hry.

Měním teda svůj žebříček blbých her a už tam budu psát jen to, co bylo opravdu ve všech ohledech špatné a nemám ani slovo dobrého. Jestliže jsem něco nezvládl ovládat nebo se mi to zdálo nudné, do žebříčku to stejně nepatří, zde by mělo být opravdu jen to co nejde hodnotit pozitivně z žádného úhlu.

Žebříček hoven:
1. MotoGP 14 - Milestone
2. Sleeping Dogs - United Front Games + Square Enix London
3. Splinter Cell Conviction - Ubisoft
4. Ghost Recon Future Soldier - Ubisoft