Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zarytý PC hráč na gamepad? (PS4)

Zdravím,
uvažuji o zakoupení konzole PS4, hlavně kvůli exkluzivním příběhovým hrám, které se na pc zahrát nedají. Zajímalo by mě, zda to ovládání na gamepadu je alespoň trochu intuitivní a dokázal by jsi na to zvyknout i někdo kdo to v životě nedržel v ruce. Další věc, které se trochu bojím je malá frekvence, kupoval bych obyčejný ps4 (ne pro) a nevím, zda by těch 30fps nebylo příliš otravných.
Bohužel nemám nikoho známého, kdo playstation má, tak si to vyzkoušet nemohu. Tak budu rád třeba za Vaši zkušenost s přechodem a zvykáním.
Díky a přeji hezký zbytek dne.

Je to hruza. U kamarada obcas zajdu ozkouset exclusivitky a normalne jsem mu koupil xim, protoze s tim gamepadem neudelam ani kolecko v prazdnem prostranstvi. Jinak si muzes koupit gamepad k PC, locknout FPS na 30 a vyzkouset si to. Ono na gamepadu tech 30FPS nevadi tolik jako s mysej a klavesnicej, ale jestli jsi zvyklej na 60+FPS bude ti asi prechod trvat celkem dlouho.

Ono je to tezky, nechapu prvne proc si gamepad neporidis k pocitaci na vyzkouseni. Jinak je to hodne moc o konkretni hre a jak je to tam implementovano. Assassins Creed nebo treba Lara Croft and the Guardian of Light na gamepadu naprosta parada. Ale zkus si zahrat na gamepadu Rage nebo Zaklinace 3, to je neco naprosto nepochopitelneho, ze tyhle hry konzolisti davali a este reknou, ze je to v pohode. Bylo to opravdu strasne a asi po pul hodine jsem oboji vzdal a hry radeji zacal uplne odznovu na klavesnici+mysi.

Jinak teda jestli mas na PC veskere pribehove hry uhrane a nemas do ceho dloubnout, tak si nemyslim, ze te PS4 muze nadchnout. Spis bych na tvem miste premyslel o PS4 Pro, protoze grafika novych her je co jsem videl dost podstatne lepsi a spis to pro tebe bude jednodussi si zvyknout na neco jineho nez PC.

Po tom co klasicka ps4 klesla na cenu kolem 4 tisic jsem si ji koupil taky a je to naprosta pohoda. 20 let predtim jsem hral na pc a ten prechod je v klidu. Resp ja uplne nepresel, hraju tu a tam a zas jinde. Z exkluzivit toho odehrano moc nemam, jen the last of us, nove god of war, uncharted a vlastne jeste jsemsi koupil prvni rdt se starym xboxem a taky v klidu. Neboj se toho, ty hry jsou pekny a stoji za to. A celkove je prijemne po dni sezeni na zidli v kanclu se rozvalit na gauci a jen vypnout u pribehovky.. Taky jsem si to neumel driv predstavit ale pohoda