Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krádež paysafecard

Zdravím nevím jestli znáte paysafecard ale jednu sem si koupil (1000 Kč) pak sem šel na net a našel stránku na zdvojnásobování částky na paysafecard (byl to podvod, někdo okamžitě po zadání paysafecard pouzill a už byla nefunkční, je to krádež nebo podvod i když ukradl jen číselnou kombinaci?

Nikdy jsme se neviděli, neznáme se. Když ti řeknu, že se sejdeme pod viaduktem, ty mi dáš tisícovku a počkáš, že ti za chvíli přinesu dvě, zachováš se stejně naivně/pitomě?

Nejsem právník, nevím co to je, ale důležitý je výsledek. Jsi nenávratně o ticku lehčí.

A kdo ho do toho lochu dostane? Budeš to organizovat? Máš vůbec v ruce nějaký důkaz, že tě podvedl?

Podvod nebo krádež, copak na tom tak záleží? Zjistíš to třeba tak, že si najmeš právníka. Tím se tvá ztráta pravděpodobně zněkolikanásobí. Můžeš také vyrazit na Policii ČR; pak sem postni, jak jsi dopadl, aby tě další případní poškození mohli následovat.

Právě že podvod to ani být nemůže podle mě protože se neobohatil když to nejsou skutečné peníze ani věc, a krádež sotva když to taktéž není nic skutečného, takže si myslím že to cenu ani nemá zákon je na to krátký.

:(

I kupon je samozrejme vec. Kupon na Paysafecard je normalni zbozi, ktere ma jasne danou hodnotu. Kradez to neni, protoze mu nic neukradl, tazatel mu to dal dobrovolne. Tudiz zbyva ten podvod, tazatel mu to dal s tim, ze dostane dvojnasobek, ale misto toho mu podvodnik nedal nic.
Tazatel ma dve moznosti, jit s tim na policii nebo to nechat byt. Samozrejme to, ze pujde na policii jeste neznamena, ze policiste pachatele dopadnou, ale minimalne se dobre zasmeji. Jen bych si dal pozor, aby to nepovazovali za provokaci. :-D