Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FPS hry s otevřeným světem

Ahoj.. dnes jsem dohrál crysis 1 a neskutečně mě to bavilo.Ten otevřený svět je libovka.Doporučíte mi nějaké další hry s otevřeným světem ? Přemýšlím nad borderlands 2 ale nevím jestli mi tam nebude vadit ta kreslená grafika.Díky

loading...

Premýšľaš dobre, Borderlands (jednotka aj dvojka) sú super hry. Májú obe dlhú kampaň, otvorený svet. A čo sa grafiky týka, tak to som si myslel aj ja, no hned som zmenil názor.

Ešte skus pokračovanie Crysis. Volá sa Crysis Warhead. I ked u tejto hry je ten otvorený svet kus obmedzený (malý).

Na zacatku, uprostred i na konci, bylo to porad stejne mizerny. Bylo to v enginu ktery nebyl staveny na strilecky, plynulost mireni byla otresna. Navic na vysoke obtiznosti to bez VATS neslo, spousta skillu boostovala VATS takze potvoru kterou slo dat na jednu, dve rany do hlavy ve VATS jsi kropil "realtime" trema zasobnikama.

To jsem hral jen chvilku a moc se mi to nelibilo takze netusim, moc open world mi to neprislo a ani jsem nic nesbiral, navic to je DLC takze to bude asi male a kratke.

Jestli chces scifi s pruzkumem a sbiranim, zkus kouknout na Prey. Neni to klasicky openworld (vesmirna stanice, ale kompletne prolejzatelna) ani jsem to nehral jako strilecku (na nejvyssi obtiznost jsem radsi vetsinu casu jel stealth) ale treba by te to mohlo zaujmout.

Jo, je to otevřený svět, dohrál jsem to kompletně, veškeré vedlejší questy. Akorát mi vadilo to "počasí/podnebí", prostě pořád jakási červená obloha, v noci...

Boj s draky je fajn, dá se na tom báječně a rychle naexpit postava. A příběhové mise jsou oproti nepovinným questům dost těžké a dlouhé, občas jsou to nervy :-D

Za těch pár euro, co to stojí, není ale co řešit.
Bonusem je plně funkční čeština od LonelyWolfa.

FPS s otevřeným světem moc nejsou, spíše third person. Co se týče FPS her - Borderlands série, STALKER série, Dying Light, Far Cry (1. díl nemá otevřený svět, spíše ve stylu Crysisu), dále Rage, Serious Sam, Fallout (1 a 2 jsou strategie, FPS od 3. dílu), Dead Island ( 1 + Riptide), GTA V se dá hrát ve First-person a pak už mě napadá jen Sniper: Ghost Warrior 3 a Destiny 2. Pak možná, MOŽNÁ ještě Elder Scrolls ale to je spíše RPG než FPS.

Co se týče third-person stříleček, tak tam už je to zajímavější, ale je potřeba zmínit, že skoro v každé z nich se to dost mísí s RPG, takže to nejsou uplně čistokrevné střílečky. Napadá mě série Just Cause, Metal Gear série, Mad Max, Saints Row série, GTA, Mass Effect (spíše RPG, ale je tam dost střílení), Tom Clancys The Division...

Vybíral jsem spíše hry, kde není moc těch RPG prvků, ale je to složitý, čistých FPS open world her je poskromnu.

S Oblivionem si nějaké problémy nepamatuji, dohrál jsem to skoro komplet (hlavní linii, spoustu nepovinných questů, celé první DLC a velký kus Shivering Isles). Neměl jsem tam ale moc modifikací, snad jen češtinu a pár grafiku vylepšujících věcí: hires textury, lepší voda, lampy na cestách, počasí, zkrácení noci, kočky a nahaté baby.

Skyrim, to je větší problém, v té 32 bitové verzi jsem už za hranicemi toho, co engine vydrží. Přecházím proto na tu 64-bitovou, modifikací je už spousta, čeština funguje (u některých modifikací si ji snadno dodělám), Danariel Stormbow :-p funguje, koncem měsíce se dám do kompletní instalace, v případě zájmu mohu pak poskytnout svůj log. Vše budu dělat přes Mod Organizer. Bohužel, musí se začít nová hra, savy nejsou(?) přenositelné.

F3 a FNV: tam jsem nikdy problémy nezaznamenat. Hraju to ale prakticky bez modifikací (kromě CZ).