Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam drahokamy a karty?

Dobrý den.Mam malý dotaz.Pred pár dny jsem si poprvé založil Steam a pořád v tom nemám tak úplně jasno.Hraju jen pár her což je většinou unreal tournament 2004 nebo 3 (mimochodem kdyby někdo chtěl někdy zahrát tak napište sem a přidám si vás na steamu) a dostal jsem ze hry nějakou kartu.Vubec nechápu k čemu je a za co jsem ji dostal protože to tam nepíšou a to jsem nehrál ani „kampaň" hrál jsem jen tak pro srandu rychlý zápas proti botum.Píšou tam že karta má cenu 0,13 euro.No nic moc ale o to nejde.Jde o to že tam píšou že ji můžu prodat .. nechápu proč by někdo něco takového kupoval když je to jen obrázek v inventáři to mi prosím někdo vysvětlete.A další věc o by mě zajímalo je k čemu jsou ty drahokamy ? Píšou tam že je za ně můžu vyměnit ? Dík

Karty prodavam, uz jsem vydelal mozna i necele euro. :-)

Obvykle prodavam za 0,01E, ale uz jsem prodal nekolikrat i za 0,07E. Pri prodeji ti to ukaze, za kolik se to prave prodava, podle toho nastavis cenu. Ovsem Steam si z kazdeho prodeje bere provizi, takze prodavam treba za 0,03E, ale ja dostanu 0,01E. Kdyz jsem prodaval za 0,09E, tak mi to vydelalo myslim 0,07E.

Ovsem momentalne mam na trhu asi 12 karet a nikdo to nechce koupit.

Drahokamy nevedu.

Taky jsem to nikdy nepochopil, k čemu to je. Kartičky ignoruji. Ale někdo mi vysvětloval, že Steam z těch transakcí při prodeji těch kartiček má nějaký provize, takže mu jdou dodatečný příjmy prakticky za nic. Jen pár pitomců si pak honí ego nad koupenýma kartičkama k ničemu.

No.. asi tak:

Na Steamu mám bezmála 700 her, XP = 3600, (level 22). Abych se dostal na level 23, potřeboval bych získat 300 XP, tedy musel bych získat/skoupit 3 sady karet. A padání balíčků se trochu zrychlí až při dosažení 20, 30, 40 levelu. Čili na level 30 bych potřeboval 24 sad karet. To je naprosto nerentabilní..

Vylepšovat si profilovou stránku nepotřebuji, no a pozadí a smajlíky? Přežiju i bez toho.
Na takové ego zvysoka kašlu :-p Kdyby šly XP prodávat jiným, jsem imrvére na nule.

pocet kamaradu - mam 2 kvuli multiplayeru, vic asi ne, ale teda je nekde definovano, ze treba 10 kamaradu je za kolik XP?
uprava profilu - jde to nejak konkretizovat? zajimalo by me, co za upravy nemohu diky nizkemu XP delat, protoze mi nic neschazi.

Pri delani odznaku z karet dostavas XP, nejaky pozadi a emotikony (pozadi se da dat na steam profil a emotikony pouzivat na foru, take se daji prodat). XP mas na Steam level, s vyssim levelem se ti odemyka vic moznosti nastavovani steam profilu, navic mas kazdych 10 urovni vyssi moznost dostat balicek 3 karet (ten se tusim generuje pokazde kdyz nekdo udela odznak a nekomu se pak nahodne objevi v inventari). Takze az tak uplne naprd to neni.

Tak wishlist a komunitní centrum (diskuze, návody, screenshoty atd.) ke hrám jsou prospěšné věci. Přátelé.. záleží na uživateli. Já tam mám jen lidi, se kterými spolupracuji na překladech, a pár lidí odsud (a s těmi mohu komunikovat tady).

Celkem se mi líbí funkce, když nějaký přítel koupí nebo dá si do wishlistu nějakou hru. Mám na Steamu spřízněnou duši (zálibu v logických indie hrách) a když něco objeví, dost často to také pořizuji/chci. A naopak.

Ale rank, XP, achievementy.. to jde naprosto mimo mě.

Gaben by mohl umožnit (jak jsem psal výše) XP přidělovat i za nějaké rozumnější věci. Koupení nové hry = 1 XP. Kompletace kartiček 100 XP (a podruhé 200.. popáté 500) To je hodně nevyvážené. XP by se mohly dávat třeba za vydání věci na workshopu (třeba podle počtu odběrů), za vydání návodu a podobně. To, že někdo bohaty za stovky dolarů nakoupí tisíce kartiček, nic o jeho herních "kvalitách" nevypovídá.

Gaben by mohl umožnit XP přidělovat i za nějaké rozumnější věci. Koupení nové hry = 1 XP.

Tak 1 XP za jednú hru je málo. A inak, pridávať XP za kúpu nových hier Gaben umožňuje. Napr. ked dosiahneš 1K hier (1000), tak automaticky získaš odznak, kt. má neviem koľko XP (ale určite viac ako 1).

Ďalej, pokiaľ si aktívny užívateľ, tak každý rok získaš +50XP za "výročie" registrácie.

jj, socialni sit, je dost idiotsky, doufam, ze to nebude casem nejak vnucovano.

Treba u funkce chatu, o ktere tu mluvi, tak ta je dost k nicemu, protoze neumoznuje historii chatu smazat, coz je prave typicke pro socialni site. U bezneho chatu je smazani historie uplne normalni funkce, proto je treba ten chat pro me naprosto nepouzitelnej.