Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Black Ops 4 je to Masterpiece?

Za mě jednoznačně velkolepý návrat, ve který už jsem ani nedoufal, po několika letech je to konečně zase megapařba, na kterou jsem čekal velice dlouho. Vůbec nemám problém s tím, že tam není kampaň, protože to několikanásobně kompenzuje ten úžasný Blackout, který jasně převyšuje konkurenci, kterou už ani nemám zájem hrát. Treyarchforever.

Co je lepší Battle Royale?

11%
50%
11%
0%
29%

Je to jen paskvil

Jasne, proste jedine COD a vsechno ostani jsou sracky, zkratka COD ForEver . (kdyby jsi neco nazyval paskvilem alespon po tom, co jsi vubec nekdy uvedenou hru hral nebo zkousel). Nevim co je na hre vzité pres kopirak tak fantastické ani STEAM s tim COD BO 4 nechce mit nic spolecného.
# A kdo nesouhlasi tak jsou jen curaci a neznalci PC her. (To nemluvim o tech jejich vyserserverech plnych jakésich ujecenych zasranych decek. COD = vekova hranice 6-13 let (vekove nebo mentalne) + par tech co maji vic jak 15.
(COD uz je jen komercni sracka na tahani lovu, nic spolecného s opravdovym Call Of Duty pred 10 lety, nebo alespon hratelné po prvni Black Ops I/Modern Warfare, Word Of War, pak uz byl COD konec a vazne nastupovala politika DLC a kupovat a kupovat.)

Všechno není paskvil, třeba Titanfall byla skvělá hra a určitě by se našlo spoustu dalších her, ale pokud nějaká hra nevyjde na pc, tak je to prostě paskvil, obzvlášť když bych v tý hře mohl uplatnit myš a nemůžu, protože vyjde jen na konzole, tak to pak ztratí hodnotu úplně. To budu radši hrát stále cod, než abych si pořídil předraženou konzoli s předraženýma hrama, kvůli kterým bych ještě platil ročně za to, abych mohl hrát online, to mě opravdu neláká a to je právě to okrádání. To je výhodnější pořídit si pc (mnohdy to jde i pod cenou nové konzole, a je vystaráno a pak už prakticky nejsou žádné další výdaje). Opravdu koupit si jednu hru ročně vyjde o mnoho levněji než si pořizovat konzoli a chtít na ní hrát hry. Zkoušet konzolový hry opravdu nepotřebuju, abych je mohl odsoudit.

Na cod je fantastické to, že je to stále hit i po 15 letech a nadále si to až na pár přešlapů drží kvalitu. Možná to bude nejpočetnější série ze všech her vůbec.

Mas treba lidi, co maji PC jen na praci, tudiz treba na integrovane grafice. Kdyz porovnas cenu herni grafiky nove rady RTX od NVidie a cenu konzole, tak ta konzole draha neni.

Hry jsou na konzole drazsi, protoze neexistuji slevova obdobi jako na Steamu, zase je to do urcite miry prinos pro vyvojare, ze na tom vic vydelaji. Ale samozrejme neni to automaticke, u PC kdyz je dobra hra, tak si ji ve sleve koupi vic hracu, kteri by ji jinak treba nekoupili vubec, takze se uplne neda rict, ze by z konzoli mel vyvojar vic penez.

Osobne konzoli nemam a prizovat nebudu predevsim z toho duvodu, ze by to pro me byl jen dalsi kram navic, ktery bych doma musel skladovat. PC mam pripojene k TV. Hry, ktere se dobre hraji s gamepadem hraju s nim na te TV jako kdybych mel konzoli, proste neni zadny duvod u PC hrace konzoli vlastnit snad mimo ty exkluzivni hry na konzole. Ovsem na PC je tolik her, ze take nejake RDR2 v pohode vynecham, kdyz to na PC neni.

Jinak samotne RDR2 bych nenazval paskvilem, ale je to asi vyborna konzolovka, ovsem celkove jen mirne nadprumerna hra diky sve rozsahlosti. Graficky to neni nijak uzasne, to dneska konzole neumi a herne je to podobne uzce zamerene jako KCD. U RDR2 se jedna o zanr westernu, u KCD o cesky stredovek. Soucasny hype okolo RDR2 brzo odezni a pokud se proslycha, ze casem ma snad ta hra vyjit i na PC, tak pokud se to stane, tak z toho zadna velka bomba nebude.

Na XB1 X mam obe a odysea (i PC verzi jsem zkousel) není tak graficky rozsahla jak DRD2. Tak jako stinovani, vyhlazovani, detaily objektu do dalky, postavy etc. Staci porovnat treba takového kone. Ne ze by byla odysea spatna hra ale oproti je ti jak obhajovat krasu houpajiciho kone na kterém se vyradili 3 generace detí.

#Pak ono na youtube o proti 4K TV to muze klamat.

PS : XB1X jsem koupil na misto nove grafické karty a pro BR prehravac. Hry moc nehraju a do PC uz vrazet nechci, to je bezedna studna. Koupis novou grafiku a za 6 mesicu uz vidis reklamy na novou kde poukazuji o kolik je lepsi jak ta tvoje. Jen od roku 2005 jsem vrazil do ruznych sestav pres 150K. Ono se to nazbírá pres monitory, mysi, klavesnice, VR etc. Se muzu vysrat je krmit zlodeje zasrané.

Na netu byly srovnani AC Odyssey a na PC tam bylo mnohem vic detailu. Takze je treba srovnavat s PC verzi. Ono je to logicke, ze ze soucasne generace konzoli nevymacknes takovou grafiku jako z PC. Musite si pockat na novou generaci konzoli, ktera by do dvou tri let mohla byt.

Xbox X verze RDR2 bezi dle zverejnenych testu na prumernych 27FPS. Tezko rict, jestli by takto bezela i PC verze na RX580, coz je uz dnes na hry spis slabsi grafika, ve 4K je to mozne, zase ale hrac na RX580 by tu hru hral na nizsim rozliseni. Kazdopadne kdyby na PC nejaka hra bezela na pouhych 27FPS, tak by PC hraci nenechali na Rockstaru nit suchou. Mozna teda mame duvod, proc se Rockstar PC verzi zatim vyhyba.

GPU AMD Xbox One X - Detailni popis GPU (tedy spise CPU typu APU) pro Xbox X -> https://www.techpowerup.com/gpu-specs/xbox-one-x-gpu.c2977
# Kdyz se budu drzet jen technickych popisu tak az tak nejhorsi neni v porovnani s jinymy GPU treba jako AMD Fury které se stale drzi mezi GPUs s nejlepsi propustnostni (sirkou hrdla) s HB1 (tedy po AMD VEGA 64).

SCORPION

Memory Size --- 12 GB
Memory Type --- GDDR5
Memory Bus --- 384 bit
Bandwidth --- "326.4 GB/s" ** [GTX@1060 6Gb  -- 192.2 GB/s] ** [RX@580 -- 256.0 GB/s]
Pixel Rate --- "37.50 GPixel/s" -- GTX@1060 6Gb -- 82.03 GPixel/s] ** [RX@580 -- 37.50 GPixel/s]
Texture Rate --- "187.5 GTexel/s"  ** [GTX@1060 6Gb -- 136.7 GTexel/s] ** [RX@580 -- 193.0 GTexel/s]
FP16 (half) performance --- "6,001 GFLOPS (1:1)"
FP32 (float) performance --- "6,001 GFLOPS" ** [GTX@160 -- 4,375 GFLOPS] ** [RX@580 -- 6,175 GFLOPS]
Shading Units --- "2560" ** [GTX@1060 6Gb -- 1280] ** [RX@580 -- 2304]

Ono, vsak zkus poskladat PC se stejnym vykonem a osazenim jak XBOX X jestli se vlezes pod 499$ ;-)
# Frame rate je v tom to pripade spise SW strana ktera bude resena Patchem. Se zamklim frames se nad 30f/s nedostane tudiz AVG jde jen uvést toereticky.
V testech zpravidla pod 30 nejde az na nejaké spatne optimizované zony (viz PATCH) https://www.youtube.com/watch?v=sOiXyBebIXQ&ab_channel=VGTech

Jde o to, že konzole jsou ve finále vždycky dražší než pc. Ta argumentace, že grafika je dražší než celá konzole je velmi krátkozraká, protože herní pc jde sehnat na bazaru i pod cenou konzole včetně slušné grafiky. A když by někdo chtěl hrát více her na konzoli, tak se o proti pc hrám nedoplatí. Zkrátka pc je ve všech směrech lepší, protože většina her se na něm hraje líp, nikdo mě neokrádá jak za předražené hry, tak za roční platbu online hraní, a ty exkluzivity ať si klidně nechají, protože her na pc je pořád hodně.

Možná žádná taková zatím není, nicméně nové cod poráží rdr2 a to je pro mě jednoznačně přednější než nějaká grafika. Co se týče mého, tak upřednostňuji hry, které se zaměřují na co nejdelší dobu hraní, proto taky hraju radši třeba starý command and conquery po netu, které se pořád hrají než nějaké nové strategie, které už nestojí ani za spuštění. Holt grafika není všechno black-ops-4-red-dead-holiday-sales.

Je pravda, že dříve mi bylo tohle číslování nejasné, to ale bylo v době, kdy vyšlo cod 1, pak co vyšly cod 2 už mi to bylo jasnější. Daleko větší problém jsem měl s ručičkovými hodinami, tam to byl problém, ale já ho rafinovaně vyřešil tím, že jsem nosil pořád digitálky, takže vlastně v podstatě žádný problém a vždy jsem měl minimálně jedny koupené navíc, kdyby náhodou jedny přestaly chodit, tak abych nebyl v kaši. ;-)