Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volant pro PC

Zdar chlapi,

potrebuju poradit. Nejsem nejakej hrac autoher, ale sem tam bych si neco dal (GRID, F1 2015, Project Cars 2, mozna jednou i nejakou Forza neco hru).

Na hrani tehlech her mam volant, tenhle:

https://www.czc.cz/genius-speedwheel-3_2/26198/produkt

Mne to staci nebo si to aspon myslim.

Kamos me porad lame do "skutecneho" volantu neco jako je tenhle:

https://www.czc.cz/logitech-g29-pc-ps3-ps4/176268/produkt

Ja furt odmitam, ale co se mi desne libi je tenhle drzak na nej:

https://www.czc.cz/wheel-stand-pro-for-logitech-g29-g920-g27-g25-racing-wheel-deluxe-v2/217683/produkt

Ja s tim nastavenim volantu mam nejvetsi problem, protoze oddelavejte na stole klavesnici, nez pripojim volant radsi ani nehraju ty auto hry. Ale takovej drzak, kterej bych jenom rychloupinakem nahodil do spravne pozice a mohl v podstate do minuty hrat, to by bylo o necem jinym.

Proste se mi myslenka na novej volant libi, ale je to desnej balik penez.

Co si o tom myslite, bude to takovej prinos ten novej drahej volant proti tomu starymu?

Jak resite hrani na volantu vy, odendavate kalesnici a upinate ke stolu nebo jak? Pripadne hrajete ty hry na klavesnici?

Někdo má třeba velký stůl, že ani klávesnici dávat pryč nebo bokem není třeba ;-)

No, řeknu to asi takhle. Před pár lety jsem si koupil G27. Stálo to balík peněz, s tím jsem se musel smířit, pokud jsem chtěl čím jak nejvíce hmatatelnou odezvu - 3 pedály, velký rozsah otáčení atd. Vyzkoušel jsem XYZ her, ale dospěl jsem k tomu, že mě to stejně nebaví. Kdyby to brácha nepoužívat na ETS2, tak jsem to prodal mnohem dříve. Zklamání došlo do takového extrému, že jsem si koupil další auto (pocit, který žádný sebelepší volant nebo virtuální realita nedokáže nahradit, používal jsem i v kombinaci s HTC Vive).

Rada: Zvaž, jestli to opravdu potřebuješ nebo máš jen nutkání (jako já) to vyzkoušet 8-)

No diky, nepotrebuju to, nutkani mam hlavne kvuli tomu stojanu, protoze mam tohle doma docela blbe resene a co jsem koukal, tak kazde jine reseni nez stojan za 2.000 bude stat minimalne 2.000. Tudiz zase uz mi pripada, ze bych tech 6.000 na samotny volant k tomu stojanu mohl dat.
Jeste o tom popremyslim.

(Jsem myslel, ze se zapoji vic lidi, to hrajete na klavesnici ty auta? V dotazu na hru o autech se zapojilo 9 lidi a tady mam jen jednu odpoved a jeden souhlas.)

Tak to je zase az moc, to by mi doma dali, cele kreslo, mame docela maly byt, to si nemuzu dovolit. Ale dik za reakci, verim, ze to musi byt parada.

Proc bys preferoval Thrustmaster? Ja uz se probiral recenzema a na ruzny modely, pokud to nebyla uplne extra trida pres 10.000Kc lidi nadavali vi nez u Logitechu. Navic mam Logitech klavesnici, mys, gamepad, nejak cejtim, ze ty znacce muzu verit.

Logitech používá k převodu forcefeedbacku z motorku na volant ozubená kola, Thrustmaster řemen (řemen je v zásadě lepší). Pak jsou ještě tzv. Direct Drive volanty, ale za ty se platí trochu jiné částky.

Další věc jsou lehce vymenitelny věnce, mám základnu T300 se základním věncem plus F1 Ferrari addonem, výměna zabere asi tak minutu a u formulí nebo vozů GT mas hned o kus autentictejsi zážitek.

Co se pedálu týče, je to u TM trochu složitější, třeba T300 můžeš koupit se základníma pedalama (plyn + brzda, převážně z plastu), T3PA pedalama (plyn + brzda + spojka, základnu mají plastovou ale jinak mám pocit ze části jsou kovový) nebo T3PA PRO verzi (plyn + brzda + spojka, na pohled vše z kovu a působí dost robustnim dojmem, taky jsou těžký na přenášení jak ... :-) )

Dekuju.

Kamos si chce koupit Thrustmaster RS150, stoji necele 4.000, nevis jestli je to dobry volant. Bych pripadne mohl pockat az si ho koupi a pak ho u nej vyzkouset, ale bude ho kupovat asi az nekdy zari-rijen.

Thrustmaster RS150 nebo je to Thrustmaster TS150, nejak tak proste.

[cms_image.aspx]

Cus, chci se zeptat k tomu volantu. Kdyz mrknete na ten obrazek, lepsi jsem nikde na netu nenasel, tak packy pod volantem (padla) jsou analogova u toho Geniusu co mam. Posledni dobou jsem si na to hrozne zvyknul a pouzivam to tak, ze na jednom mam nastaven plyn a na druhem brzdu. Ja totiz nejak nemusim pedaly, nemam moc cit v nohach a proto me to takhle vyhovuje vic.

Jenze me prekvapil kamos, ze rikal, ze to neni normalni, u vsech ostatnich "normalnich" volantu jsou podle kamose packy pod volantem digitalni a pouzivaji se na razeni rychlosti.

Takze treba vsechny ty volanty Logitech a Thurstmaster to maji ty packy digitalni a na plyn/brzdu se to tim padem pouzivat neda? Neexistuje nic s analogovyma packama?

Jestli nekdo neco k tomu vite a muzete poradit, tak napiste, moc dik.