Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam drahokamy

Vi nekdo na co jsou na Steamu drahokamy?

Prej muze kamos vymenit karty za drahokamy, ptal se me k cemu to je, ale ja vubec nevim, ze to tam je. Ja karty prodavam na komunitnim trhu.

Můžeš si za ně, až jich budeš mít příslušné množství, vytvořit "přídavný balíček", 3 karty dané hry.
Vůbec se to neoplatí, v naprosté většině případů je výnosnější je karty prodávat. Já vyměnil za drahokamy jen karty, kterým končila upotřebitelnost a které se nedaly prodat ani za 0,01€ zisku. Než abych je dal zadarmo (tedy nezískal nic), vyměnil jsem je za (stejně zbytečné drahokamy). Alespoň mi v inventáři nestraší nepotřebný balast v x slotech...

Z každého prodeje jdou Steamu/Valve transakční poplatky. Proto.
Těch transakcí musí být ohromné množství, občas vidím, že "za posledních 24 hodin bylo prodáno xx.xxx kusů" nějaké kartičky, občas hodně přes 100.000. Minimální provize (odvíjí se od prodejní ceny) je 0,02€. U věcí za euro je provize (teď tu nemám Steam) asi přes 10 centů. Pronásob si milióny a milióny prodejů denně, to budou snad statisíce eur.. za nic. Za virtuální cosi, za práci programátorů enginu a běh serveru/ů s příslušnou databází.

Když poskládáš všechny kartičky dané hry, můžeš si z toho udělat odznak a nafasuješ 100XP. Zvýší se ti tvá úroveň účtu (to číslo někde u profilu), můžeš se poměřovat s podobnými honiči virtuálního ocenění :-)

Já vše ihned prodávám, mám už tisíce a tisíce obchodů.. Z testovacích důvodů jsem kdysi jednu kartičku koupil - a pak zase prodal, asi jsem na tom prodělal 0,02€, to přežiju ;-p

Kdo vydava ty karticky vyvojari hry?

Protoze ja zadnou karticku nikdy nekoupil proste se mi tam "zjevi". Tudiz ode me nikdo neziskal ani korunu, ale ja kartu prodal, ziskal jsem za nic treba 0,03E a Steam ziskal na transakcnim poplatku 0,02E. Takze ja a Steam jsme sice vydelali, ale vydelali jsme na nicem celkem 0,05E, tudiz nekdo nekde nejak musel tech 0,05E investovat, ale asi oba s Prasakem netusime, kdo?

Steam ve spolupráci s vývojáři vydají karty. No, vydají... ony se generují samy, když tu hru hraješ, po nějaké době ti nějaká padne. To nestojí nic, nula.

Easy.

Padla ti karta, ty ji nechceš. Nabídneš ji na trhu, koupí ji L-Core za 0,07 €. Ale ty dostaneš jen 0,05 €. Rozdíl, 0,02 € je provize Valve. Ty vyděláš 0,05 €, Valve 0,02 € - zaplatí to L-Core, těch 0,07 € :-)

Navazal bych na toto starsi tema.

Dnes jsem obdrzel 3 karty, ktere mi Steam napsal, ze nelze prodat. Tak jsem je vymenil za drahokamy.

Ted mam 48 drahokamu, ktere muzu zabalit do sacku nebo vytvorit pridavny balicek, ovsem kdyz jsem na to kliknul, tak to chce drahokamu mnohem vic.

Nevim, proc bych mel "drahokamy" balit do sacku, nevim, co to je ten pridavny balicek, nevim co s tim, rozumi tomu nekdo?

Ne, ze by me to tak bralo u srdce, ale spis by me zajimalo, co to je zase za blbinu?

Přídavný balíček jsou právě ty tři karty. Když budeš mít dost drahokamů, můžeš si nějaký za drahokamy koupit (stojí různě).
IMHO je to k ničemu, to bys musel mít těch drahokamů bžilión :-)

Já mám v inventáři plno krámů, které nejde prodat, vyměnit, nic. A bohužel je nejde ani jednoduše zahodit.

Prostě budeš syslit diamanty, až jich budeš mít třeba 1000 (různé ceny v různých hrách), můžeš si za něj koupit balíček tří kartiček nějaké hry. Zajíc v pytli. A ten buď prodáš (třeba 10-20 centů) nebo rozbalíš a ponecháš si (k čemu, proboha?) nebo prodáš po pár centech jednotlivě.

Jestli chceš, klidně ti moje diamanty a nějaké krámy k tomu pošlu, rád se toho balastu zbavím ;-)