Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTA VI

Je pravda, že nové GTA půjde jen na Win 10? to znamená, že na Win 7 to nepůjde? V tom případě je smůtné že to je jediný požadavek, který nesplňuji. A je možné, že teda už v roce 2019 to budou mít tak i ostatní hry? V tom případě už nové hry nebudu hrát.

V roce 2019 GTA6 na PC stoprocentně nevyjde, zatím buď v klidu, kdoví, jak to nakonec bude :-)

Nebylo by to poprvé, co hry jsou uměle navázány (prostřednictvím DirectX) na vybrané operační systémy. Třeba Just Cause 2 (DX10) bylo vlajkovou lodí pro Windows Vista, na XP (DX9) to nešlo. Nějak MS musí ty lidi na W10 dotáhnout…

To určitě ne, protože win xp mám nejradši z toho důvodu, že svého času jsem tam zapl jak dosové hry, tak nejnovější hry bez nějakých dalších potřebných programů pro spuštění a navíc to byl stabilní systém, ne jak ty 95, ve kterých to celkem často padalo, zasekávalo se a restart byl na denním pořádku. Kdybych měl win xp v kompu s 32 i 64 bitovou verzí s jednoduchým přepínáním a mohl si zahrát třeba zatacku, pak to vypnout a hned pustit PUBG, byla by to ta nejlepší možnost.

Když / pokud výjde GTA VI, nebude podpora na nic jiného jak Win 10 ze strany MS (můj odhad).
Win 7 končí podpora v lednu 2020, což je cca 1,75 roku. To už myslím nebude žádné studio dělat AAA tituly a investovat peníze do odladění pro tento OS.