Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTA VI

Je pravda, že nové GTA půjde jen na Win 10? to znamená, že na Win 7 to nepůjde? V tom případě je smůtné že to je jediný požadavek, který nesplňuji. A je možné, že teda už v roce 2019 to budou mít tak i ostatní hry? V tom případě už nové hry nebudu hrát.

Pěkný, ale nebudu přece za myš platit 2,5 litru když svojí mám zhruba 10 let za 300-400 Kč a jsem naprosto spokojen. Navíc si ještě připlácet za konzolovou hru, když na pc je to vždy levnější. To radši budu doufat, že někdo vymyslí nějaký ten fix na W7 než takhle utrácet, a to nemluvím o tom, že když už bych to měl, tak bych chtěl i další hry a to by za krátkou chvíli šlo do desetitisíců.

V roce 2019 GTA6 na PC stoprocentně nevyjde, zatím buď v klidu, kdoví, jak to nakonec bude :-)

Nebylo by to poprvé, co hry jsou uměle navázány (prostřednictvím DirectX) na vybrané operační systémy. Třeba Just Cause 2 (DX10) bylo vlajkovou lodí pro Windows Vista, na XP (DX9) to nešlo. Nějak MS musí ty lidi na W10 dotáhnout…

To určitě ne, protože win xp mám nejradši z toho důvodu, že svého času jsem tam zapl jak dosové hry, tak nejnovější hry bez nějakých dalších potřebných programů pro spuštění a navíc to byl stabilní systém, ne jak ty 95, ve kterých to celkem často padalo, zasekávalo se a restart byl na denním pořádku. Kdybych měl win xp v kompu s 32 i 64 bitovou verzí s jednoduchým přepínáním a mohl si zahrát třeba zatacku, pak to vypnout a hned pustit PUBG, byla by to ta nejlepší možnost.

Když / pokud výjde GTA VI, nebude podpora na nic jiného jak Win 10 ze strany MS (můj odhad).
Win 7 končí podpora v lednu 2020, což je cca 1,75 roku. To už myslím nebude žádné studio dělat AAA tituly a investovat peníze do odladění pro tento OS.