Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak hrát Mafii 2

Ahoj, rozehral jsem Mafii 2, zatim me to uplne nenadchlo, ale uplne nejvic me drti system ukladani, uz jsem si prosel hlasky na forech jako "Mafia 2 nejhorsi system ukladani v dejinach her" a podobne, nicmene radeji se jeste zeptam expertu tady.

Jde mi o to, ze ted jsem dokoncil 2. kapitolu a objevilo se 3. kapitola, tak jsem hru vypnul a zapnul a zustalo to tam na te treti kapitole, takze co kapitola to checkpoint, dobre, ale kapitoly nejsou nejkratsi a co kdyz budu chtit ukoncit hru driv? Jednou jsem si vsiml, ze vpravo nahore probliklo cervene kolecko ukladani, ale bylo to jen jednou zatim, respektive doufam, ze se to uklada casteji a ze jsem to jenom prehledl. Meli byste nejaky tip, jak poznat, kdy se hra ulozi? Nerad bych hral, skoncil a druhy den posledni pul hodinu znovu.

Zatim mi to prijde hodne moc moc idiotske, protoze sice uz jsem hry s idiotskymi checkpointy hral, ale vzdy jsem poznal, ze jsem u checkpointu a ze muzu v klidu skoncit a druhy den pokracovat.

Takových bude víc.

Dal jsem googlit "mafia 2 where are checkpoints", plno nářků.. Zvedlo mi to sebevědomí, protože v M2 jsem - na rozdíl od prvního dílu - nijaké složité a obtížné pasáže nenašel. Jednička byla výrazně tužší (mise v garážích s kořalkou, poslední v obrazárně či co to je, závod, dokud se nedala nastavit obtížnost).

Já si to teda už moc nepamatuji, ale v M2 jsem žádný problém nezaznamenal. Nejsou v rámci kapitoly checkpointy? Já mám dojem, že jsou. Ale pokud hru vypneš, začneš kapitolu odznova. (už si to ale nepamatuji, třeba je to jinak..)

Každopádně tedy nedoporučuji Dark Forces (považuji za jednu z nejlepších her všech dob, určitě v top 5). Mise klidně na hodinu, počet save si pamatuji přesně, rovno nula. Ale tohle platí ve spustě her, např. ve všech GTA…

Ja taky myslim, ze nemusim celou kapitolu znovu.

O co mi jde? Jeste jednou: Ve hre nejspis jsou checkpointy, ale ja je nevidim. Jde nejak udelat, aby byla mista ulozeni videt, abych podobne jako v dalsich hrach si rekl, hele checkpoint, pro dnesek koncim, protoze jinak budu muset hrat vzdy celou kapitolu, protoze ty checkpointy nevidim. Snad uz mi rozumite.

Kdyz jsem to hodil do Google, tak mi vypadlo spousta odkazu na anglicka fora typu nejhorsi ukladani v historii a podobne, takze asi nejsem sam, komu to vadi.

Opravdu je nejlepsi to hrat po kapitolach, ale obcas si probliknuti ukladaciho kolecka vsimnu, takze pak je jistota, ze muzu taky skoncit.

Ale teda hra me nejak nevzala, s prvnim dilem nesrovnatelne.

Nesouhlasim.

V prvni Mafii je pomer animaci vzhledem k delce hry mnohem mensi.

---

Mimochodem, jde tady v te Mafii 2 vydelat penize nejakym nepribehovym zpusobem?

V jednicce slo taxikarit.

Mel jsem tam ted problem, ze jsem si mel jet koupit sako, tak jsem slez do garaze, ale vsiml jsem si, ze je auto hrozny, dal jsem ho opravit, ale nezbyli mi penize na sako, nastesti to bylo chvili pred ulozenim, tak to slo odehrat ten kousek znovu a auto neopravovat. V jednicce by nebyl problem, vydelal bych penize jinak, ale tady v te dvojce nevim co s takovym problemem delat?

Mafia je hrozne jednoducha, navic checkpointy ve hre jsou. Nevim, jak caste, podle me vzdy po splneni nejake mise/useku. Ale jak rikam, na normalni obtiznost dohrajes par kapitol za chvilicku, odejdes, druhy den prijdes, dohrajes.

K te delce, priznejme si, ze v jednicce bylo vice jezdeni. Dojed se svymi kumpany nekam, spln misi, dovez je zpet do baru, jed k Lucasovi, spln ukol, jed zpet, jed k novemu autaku, ukradni ho a jed do baru.

Mafia 2 je oproti tomu primocarejsi a kratsi.

A k penezum, hral jsem nedavno, pamatuju si, ze penize jsem potreboval jen pro splaceni dluhu Brunovi. Staci dojet na srotiste, vzit auto, co stoji primo u stroje, odjet 20 metru dal, otocit se, na pozici se spawne nove auto, to prvni sesrotovat, vzit to nove, postup opakovat asi 10x, mas splneno.

Dohráno

Ano, hra byla velice jednoducha, checkpointy nebyly problem, zpocatku jsem na to nebyl zvyknuty, tak jsem je vzdycky prehledl, kdyz bliklo ukladani, ale pak uz ne. Co na hre nebylo dobre technicky, ze nektere checkpointy byly pred cutscenou, takze kdyz jsem se nechal hloupe zastrelit, tak jsem musel opakovat i s tim videem. Ale stalo se to snad jen 2x, protoze fakt jednoduche.

Jinak ale vedet to dopredu, jaka ta hra je, tak jsem ji vubec nehral. Jestli tu nekteri tvrdi, ze Mafie 3 je odpad, tak si to vubec nedokazu predstavit a urcite to porizovat nebudu. Pro me byla tak trochu odpad i tahle Mafie 2, protoze proste to bylo jak koridorovka. Jakmile clovek udelal neco, co nemel, tak poznal, ze to nemel delat. Treba nas s Joem honili fizlove, podarilo se mi nabourat auto a mel jsem ho vzit k nemu domu. Policajtum jsme ale utekli, tak jsem si rekl, ze presedneme do jineho auta a byl tam zrovna kram s oblecenim, tak me napadlo, ze bychom se tam mohli prevleknout, aby nam dali definitivne pokoj. Jenze jakmile jsme vylezli z auta, tak debil Joe zacal uplne bezduvodne strilet ze samopalu, takze za chvili nabehli fizlove, strelili me a musel jsem cestu opakovat a podruhe jsem si dal dobry pozor, abych neboural.
Nelibilo se mi ani to, ze jsem hral opravdu za grazla (z toho sameho duvodu nehraju GTA, nechci hrat hru na grazli, bavi me mnohem vic hry na hrdiny) a jeste tak trochu hodne najivniho hlupacka, takze dej byl naprosto predvidatelnej a nic me ve hre neprekvapilo ani nenadchlo. Jednoduse Mafia 1 je uplne jina hra, jejiz druhe pokracovani se mozna nekomu muze libit, ale prvnimu dilu nesaha ani po kotniky.