Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slevy na Microsoft store

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli zde někdo nevysledoval, jak fungují slevy na Microsoft store (myslím tím ty větší).
Chci se zeptat, jestli jsou to podobné termíny, jako bývají třeba na steamu a jak vysoko se v procentech slevy vyšplhají?
Týkají se slevy tak nějak všech her (nehledě na cenu)?
Předem díky za rady :)

Řešení:

- Ano, obecne maji slevy stejne jako ostatni, steam jich ma vice, prece je jen v hernim svete vyspelejsi.
- Slevy jsou zpravidla zobrazeny hned na uvodni strance Windows Store, ja je sleduji pres Xbox Live (je i aplikace, integrovana jiz v OS Windows 10).

Mimo UWP tituly, klasické AAA hry, mam jich zakoupenych nekolik, zadny problém.
(to ze nemuzes nic nastavit a podobne, tomu never ..)

[TiP] ~ :!: Sea of Thieves jde hrat zdarma, jestli ses zapsany na "Game pass" = 9uro.
* Navic hry, ktere jsou v Game Pass kompatibilni "Anywhere", muzes hrat jak na PC, tak na XBOX/X aniz by jsi hru musel zakupovat, ja tak kuprikladu hraju Gears Of War, nebo Halo Wars které jsou v balicku Game Pass. Za chvili v Game Pass pribyde i State of Decay II, jestli ti titul neco rika

PS: UWP = universalni aplikace coz znamena, ze aplikace je kompatibilni s vice platformy jako (ta sama aplikace, ten samy balicek bude nainstalovany jak na -> ) PC, XBOX, Holens (windows phone, Windows ARM), kde kuprikladu udelam aplikaci kalkulacka, ktera na telefonu bude mit dynamické zobrazeni, prispusobi se na urcité zobrazeni, kompabilita . Klasické hry nemaji s "UWP" nic spolecného.
* Hodne lidi, si to plete vse dohromady a vse co je ve store je automaticky UWP.

Jde ti o hry obecně nebo o ty moderní UWP aplikace pro W10?

Vůbec netuším, nikdy jsem tam nic nekupoval a tuším, že to tak zůstane. A ty appky, kde se nedá nic upravit (modifikace, čeština atd, o ně opravdu zájem nemám.

Slevy sleduji tady: isthereanydeal.com

Dal jsi to do "PC hry", tak (předpokládám) ti jde o ně a ne o konzole (HW, SW).

Nektere hry od Microsoftu jsou po case uvolneny na Steam, takze se potom daji koupit ve sleve tam. Ty ktere ne, tak nehraji, takze s MS Store ti neporadim. Myslim, ze takto to ma nastavene docela hodne hracu, respektive spousta hracu preferuje pouze Steam. Ja nakupuju na Steamu, GOGu a UbiStore. Vsichni maji slevy nekdy hodne vyrazne, Steam a GOG pravidelne nekolikrat rocne, UbiStore prilezitostne. Tim pokryju vetsinu her a ty okrajove platformy nevedu.

Takže některé hry z Microsoft store se po čase uvolní i na Steam? Super!
Osobně taky radši nakupuji na steamu, ale momentálně mě na Store okouzlila hra Sea of Thieves. Proto se ptám na slevy, protože rozhodně nemám v plánu jí kupovat takhle draze. Snad budou mít slevy taky aspon někdy na Velikonoce, o prázdnínách nebo v nejhorším na ty Vánoce.
Díky za radu :)

Jsem na to koukal pres Google a ta hra je pry exkluzivka pro Xbox. Takove hry obvykle maji i PC Windows 10 UWP verzi, ktera je z MS Store, ale k predelani na klasiku, aby to slo na Steam nedojde. Takze tezko rici, zda tato hra bude pozdeji na Steamu nebo ne. Muze se stat, ze ne.

- Ano, obecne maji slevy stejne jako ostatni, steam jich ma vice, prece je jen v hernim svete vyspelejsi.
- Slevy jsou zpravidla zobrazeny hned na uvodni strance Windows Store, ja je sleduji pres Xbox Live (je i aplikace, integrovana jiz v OS Windows 10).

Mimo UWP tituly, klasické AAA hry, mam jich zakoupenych nekolik, zadny problém.
(to ze nemuzes nic nastavit a podobne, tomu never ..)

[TiP] ~ :!: Sea of Thieves jde hrat zdarma, jestli ses zapsany na "Game pass" = 9uro.
* Navic hry, ktere jsou v Game Pass kompatibilni "Anywhere", muzes hrat jak na PC, tak na XBOX/X aniz by jsi hru musel zakupovat, ja tak kuprikladu hraju Gears Of War, nebo Halo Wars které jsou v balicku Game Pass. Za chvili v Game Pass pribyde i State of Decay II, jestli ti titul neco rika

PS: UWP = universalni aplikace coz znamena, ze aplikace je kompatibilni s vice platformy jako (ta sama aplikace, ten samy balicek bude nainstalovany jak na -> ) PC, XBOX, Holens (windows phone, Windows ARM), kde kuprikladu udelam aplikaci kalkulacka, ktera na telefonu bude mit dynamické zobrazeni, prispusobi se na urcité zobrazeni, kompabilita . Klasické hry nemaji s "UWP" nic spolecného.
* Hodne lidi, si to plete vse dohromady a vse co je ve store je automaticky UWP.

UWP ma ovsem radu nedodelku, napriklad uplne aktualni dnes zverejnena oprava jednoho nedodelku, ktera sice neni vyznamna pro hry, ale dokresluje celou situaci okolo UWP:

https://www.cnews.cz/o-nedostatek-mene-uwp-ve-windows-10-v1803-podporuje-vice-instanci/

Hry naopak zajima, jestli bezi v exkluzivnim fullscreenu, s cimz si UWP take netyka.

Netvrdim, ze UWP je obecne neco spatneho, ale win32 ma za sebou desitky a desitky let vyvoje a UWP je teprve na zacatku.

Pokud ale nehrozi, ze by hra vysla na Steamu, pokud je hra nativne UWP, tak ji asi (mozna) predelavat nebudou, tak stejne tazateli pomuze jen sledovat ty akce na MS Store nebo jak pises ten Game Pass, pokud ho tazatel ma. To ja hodnotit nemohu, protoze jsem ten Steam + GOG fanousek, ktery o jine herni platformy nema zajem.