Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Která hra je obtížnější na dohrání?

Zajímal by mě názor pc hráčů, jaká hra je obtížnější na dohrání, jestli Far Cry 1 na obtížnost Realistic, Return to Castle Wolfenstein Timegate na základní (jedinou obtížnost), nebo Freedom Fighters na obtížnost Revolutionary, případně jestli někdo zná nějaké obdobné hry, které mají zhruba taky takovou obtížnost. Sám si nejsem jistý, ale žádnou z těchto her většina lidí za jeden den nedohraje.

Jaká hra je obtížnější na dohrání?

36%
0%
64%

Doomy a quaky jsou těžké, to je pravda, ale hlavní důvod proč jsou obtížné na dohrání je to, že tam je potřeba pořád něco hledat, jinak by to bylo celkem v pohodě dohratelné. UT je těžké, ale je to multiplayerová hra, já hledám nějaké hry s kampaní, která bude těžká z hlediska eliminace nepřátel. V příloze zasílám, které hry jsem dohrál. Jestli mi někdo poradí nějaké, co tam nejsou budu rád.

Toho posledniho Dooma si sjel na ultra nightmare?
Sniper Elite 3 na authentic.
Shadow Warrior na heroic.

To co me tak narychlo napadlo ze je "obtizne" jelikoz nemaji quicksave (doom ma permadeath, SE3/SW nema na nejvyssich obtiznostech save behem levelu).
Doom 3 na nightmare taky zabava, ale save funguje kdykoli (takze celkem jednoduchy i pro lamy). Hard Reset na max neni marnej, ale ma spoustu checkpointu.

Farcry Primal na nejvyssi obtiznost +survivor +permadeath je taky kopec srandy.

"Party" RPG (Baldurs Gate, DAO...) hrana solo na nejvyssi obtiznost jsou taky docela vyzva.

Dooma jsem dohrál jen jednou, už mi to stačilo. Stejně předpokládám, že mezi Nightmare a Ultra Nightmare nebude moc velký rozdíl. I když to vůbec nebyla špatná hra, tak to zároveň nepovažuji za jednu z těch lepších. Přece jenom preferuji hry ze 2. světové války až k blízké budoucnosti. Sniper Elite 3 zkusím, to vypadá zajímavě. Shadow Warrior vypadá ještě víc sci-fi než Doom, takže to vynechám. Doom 3 možná zkusím. Far Cry Primal mě moc nebaví, holt tam postrádám automatické pušky. RPG hry mě nebaví už vůbec. Docela byla zábava, když jsem dohrával contru z roku 1988, podařilo se mi to dohrát na jeden pokus, ale měl jsem tam 2 úmrtí v 7. area v hangáru, bohužel s vozíčky jsem měl vždycky velký problém.

Dooma jsem dohrál jen jednou, už mi to stačilo. Stejně předpokládám, že mezi Nightmare a Ultra Nightmare nebude moc velký rozdíl.

Obtiznostne je to tusim nastejno, jen mas navic prave permadeath (umres a musis zacit uplne od zacatku). Mozna se to nezda, ale dost podstatne to meni pristup ke hre.

Shadow Warrior moc scifi neni a je od stejnych lidi jako Hard Reset (oboje je na zabijeni nepratel celkem slusna zabava). U strilecek tezko udelas nejake "obtizne zabijeni nepratel" a tyhle dve hry nabizeji alespon trochu "obtiznosti" i u ne-bossu.

Zrovna Far Cry 1 na Realistic hraju a vazne pecka :D
Ta hra je tezka v tom ze vas videj na hroznou dalku(pro dnesni hry nepredstavitelnou) a dokazou vas sejmout na jednu ranu.
AI se tady opravdu povedla a za mne je to nejtezsi FPS co jsem hral.
Navic tady musite hrat na moment prekvapeni rychlost a presnost...jakmile o vas vi vic lidi jste vetsinou hned tuhy(uz se tesim na uroven kde jsou ty lemple se stitama :D )

Schvalne jsem to zkusil nainstalovat a i na realistic se staci skrcit a v keri te nevidej ani na jeden metr. Pistolkou jednu ranu do ksichtu z metru, popolezt o pet metru do jineho keriku a pockat si na dalsiho chudaka ktery prijde cumet do puvodniho keriku... Staci prikrcenej lozit vysokou travou/kerema a jsi prakticky neviditelny, tak obejdes kohokoli kdo 9 hodin stoji na miste a cumi na kerik odkud jsi naposledy strilel. Za me AI teda dost mimo.
FC2 ma imho "lepsi" AI, je stejne stupidni, ale navrch neuveritelne nevypocitatelna, cimz me prisla hra tezsi nez FC1.

Prvni FEAR mel genialni a pritom naprosto jednoduse navrzenou AI.

Far Cry 1 je celkem lehké projít tam, kde je otevřené prostranství, ale když dojde na uzavřené části a je jich tam požehnaně, tak pak ta obtížnost je najednou znát, narozdíl od Far Cry 2, které se víceméně odehrává pořád na otevřeném prostranství a vždy existuje způsob, jak nepřátele snadno oddělat.

Podle mého názoru, kdyby ve hře Return to Castle Wolfenstein Timegate nebyla možnost uložení a byly by tam jen checkpointy zhruba stejně často jako ve Far Cry 1, tak by to byla pro mě nejtěžší hra co jsem hrál.

Boze ty jses kecal, Far Cry 1 te sundaj jednou ranou i na Easy a AI je vazne neprijemna, interaguje na tebe a pokud vylezes z keriku, coz jednou musis, tak pokud te nepritel zmerci driv nez ty jeho, tak koncis. Bez konzole bych to vubec nedokazal hrat. Pres system save-load to jde, ale zase nedelaji pokazde to same, takze to pomaha jen trochu.

FEAR jsem ale nehral.

Jinak v ankete pobavil Freedom Fighters, protoze to jsem hral i ja na vyssi obtiznost, hra mi hodne vyhovovala diky tomu, ze byla jednoducha, dnes takovou hru potkat je docela problem.

FC1 realistic te na jednu ranu nedaj. Snad jen bazukou ci necim podobnym, ale beznyma strelnyma zbranema pokud nemas posledni milimetrik zivota tak na jednu ranu ne. A AI je tam jeste horsi nez v poslednich dilech kde ti do keriku alespon hodi molotova. Sice vypali pulku mapy a zarve u toho tak 500 jeho spolubojovniku, ale porad je to lepsi nez kdyz stoji na jednom fleku a tupe ziraji hodiny na kerik odkud prisel posledni vystrel.

Ale ja hraju Far Cry 1 na Easy a pokud me zmerci ostrelovackou, tak me sundaj na jeden vystrel. Tak mi nerikej, ze to na nejvyssi obtiznost neplati.

Asi nepamatujes na hry typu Medal of Honor AA, kde na tebe pri spusteni nejakeho skriptu zacali nabihat nepratele a nabihali, dokud jsi skript svym posuvem ve hre neukoncil. Vytvoril jsem pred sebou klidne kopec mrtvych nepratel a jim to bylo jedno, preci ve Far Cry nic takoveho neni a minimalne na dobu vzniku je to nejtezsi hra, co snad byla prave kvuli tomu, ze se nepratele chovaji pokazde trochu jinak a nelezou ti do rany.

Dalsi Far Cry neznam, teprve me cekaji, nakoupil jsem v paklu na UbiStore az do ctyrky v dobe, kdy byla na pakl velka sleva.

Rekl bych ze ani tou ostrelovackou me na jednu ranu nedaj pokud mam full HP a armor. A prvi FC (a obecne prevazna vetsina strilecek) neni tezky prave proto, ze maji snadno predvidatelne AI a jak do toho proniknes, tak si nepratele vodis jak potrebujes, popripade vis jak se jich zbavit. Proto pisu, ze FC2 bylo pro me mnohem tezsi, tam to vypada jak kdyby si nepratele hazeli kostkou co udelaji a proste nikdy netusis jak budou reagovat (coz neni "dobre" AI, protoze casto udelaji naprostou kravinu jen proto, ze jim to porucil RNG).

Jinak "nekonecno nepratel" uz se dost dlouho nepouziva, jelikoz je to celkem kravina, ale v poslednich FC(3/4) to do jiste miry stale funguje, na mape se spawnuji neustale novi a novi nepratele a pri bojich na nejake frekventovane komunikaci v nezajistenem prostoru se jich na tebe navali tolik, ze radsi odlezes nekam pryc.

Jo, nevim jestli to neni Far Cry 2, ale hra, ze proste prijedes do Afriky nekam, nejdriv te sejmou a pak jezdis po mape a plnis ukoly od dvou ruznych skupin. No a na vsech krizovatkach se respawnuji neustale novi kreteni, jen co ji opustis, dost mi to lezlo krkem. Nakonec jsem hru prestal nekde ve tretine hrat, ze se k ni pozdeji vratim, ale smazal jsem omylem savy, takze to casem budu hrat znovu.

Jinak ano, uznavam, ze mas asi pravdu, ja ten armor v podstate furt nemam, zdravi dokazu nejak udrzet, ale armor mam furt na nule, takze mozna proto me ta ostrelovacka sunda na jednu ranu.

No tak to jo, to mě teda pobavilo, že ani nevíš o jaké hře se bavíme a přitom se tu dohaduješ- :-) Far Cry 1 není vůbec v Africe a je to podle mého názoru a většiny lidí podstatně lepší hra než ten 2. díl, a ty další, ty už radši ani nezmiňuji, páč to už má s původní hrou společný jen název. Určitě doporučuji si zahrát ten první díl kde začínáš na tropickém ostrově.

V tom bude mezi nami ten rozdil, ja ve 12ti behal za micudou. Prvni pocitac jsem mel v 17 letech a navic tehdy nebylo zase tak jednoduche se k nejake hre dostat, moc jsem toho tedy nehral. Nicmene duvod proc pro me Easy je asi tak podobne tezke jako pro tebe Hard je spis v tom, ze jsem cca 8 let temer zadne hry nehral (s vyjimkou Mass Effectu, Dragon Age, mozna jeste neceho dalsiho) a chybi mi teda trenink. Ale ani v minulosti jsem nehraval na tezkou obtiznost, ale co si pamatuju, tak jsem obvykle volil stredni, ted jsem rad kdyz dam tu lehkou. :-)

To já jsem už od 5 let aktivní hráč. Začínal jsem na starém nintendu s controu z roku 1988 a byl jsem v tom velice dobrý i přesto, že ty ovladače nebyly nic moc a v 7 letech první počítač a moje první hra co jsem hrál byl carmageddon, to jsem měl velkou radost, páč přejíždění lidí, dobytka a bourání aut mě hrozně bavilo a baví mě i nadále. Druhá hra byl Tiberian Sun, který hraju také dodnes hlavně proto, že je free to play a jde to hrát i online. Samozřejmě postupně jsem dohrával čím dál tím více her. Nějaký fotbal mě teda nikdy nebavil ani aktivně ani pasivně, to je pro mě jen ztráta času, když existuje spousta lepších a zajímavějších her. Nechápu jak jsi mohl 8 let skoro nic nehrát, protože já jsem nehrál na pc jednu chvíli asi tak 8 dní tušim a byl jsem z toho úplně špatnej, ale to byla náhoda, protože jsem v tu dobu nebyl doma a stejně jsem hrál na mobilu space impact nebo hada.

Pro mě ty lidi co hrají turnaje rozhodně nejsou nejlepší. Proč? Protože ty lidi nehráli s obrovskou spoustou lidí co to taky umí, protože mnohdy by s těmi lidmi co hrají jen sami doma pohořeli. Holt se k tomu jen ty MISTŘI nějak dostali a umí to jen lehce nadprůměrně. No tlačenka je dnes holt všude. Nicméně jsem byl na několika lan akcích a jednak jsme hráli Far Cry asi 10 her, všechny jsem vyhrál, pak jsme hráli Cod world at war vlajky a našemu týmu jsem zajistil vítězství. Chtěl bych si zahrát s nějakým tím MISTREM cod 4 shipment 1 v 1 a hned by se uviděl výsledek.

A jako že týden bez pc nevydržím? To už dnes nevydrží skoro nikdo, obzvlášť né ti co se narodili ve 21. století. Když vydrží bez pc, tak s tím, že jsou furt na smartphounu.

To je teda odpoved uplne mimo :D
Takhle je to ale ve vsem...copak ty na tech svych "lan party" hrajes se vsema na svete? :D Ty srovnavas par svych her na lance s profikama co hrajou stovky/tisice zapasu? :D
Asi nevis ze ty profici to hrajou taky s lidma po netu ne jen na tech turnajich mezi sebou...

Ty budes presne ten co jich je na netu tisice...jsi nejlepsi ale pak te nekdo vyklepne a je hned cheater noob atd :D

Nechápu jak jsi mohl 8 let skoro nic nehrát

Prace. :-)

---

Moje prvni hra:

Kdo nepoznal, tak Rise of the Triad.

---

Jinak stare herni masinky jako ZX-Spectrum, Commodor a Atari, na ktere obcas vzpominaji kamosi, me v te dobe nikterak nebavili, mozna proto, ze sam jsem to nemel a obcas jsem si na tom zahral u kamaradu, ale jako dite me to neoslovilo.

Edit:

Tak s tou hrou se asi opravim, prvni jsem na svem prvni PC hral hru vlozenou na CD s Windows 95, protoze zadnou jinou jsem nemel. O nejakem kupovani her tehdy nemohla byt rec, takze urcite chvili trvalo nez jsem neco sehnal.

[3043-1.jpg]