Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem steam black friday vs xmas sales

Ahoj pařmeni, zajímalo by mě něco ohledně současných slev na steamu v porovnání se slevama o měsíc později tedy vánočníma. Jelikož mám ve slevě téměř celý wish list, ale některé tituly tu slevu nemají zas tak velikou, tak by mě zajímalo jak se tyto slevy vytváří a jestli můžu čekat, že se tituly co už ve slevě jsou budou třeba na vánoce ve větší? Je ta možnost? Nebo tam budou úplně jiné tituly. Ty slevy a výběr her má nějaký systém? Nebo je to nějak náhodně

loading...

Na Vánoce bude těch slev více (skoro všechno), teď zlevnili jen nějakých 5000? titulů. Systém v tom není. Obecně: čím starší hry, tím bývají slevy větší. Může se ale klidně stát, že teď na nějakou hru bude sleva větší než o Vánocích (skoro bych si tipnul poslední DeusEx, dnes je za -85%).

Koukni se na steamácké hry i jinam, vše najdeš pěkně uspořádané na isthereanydeal.com. A nejsou k zahození i české obchody; já před chvílí na Click2Play koupil ELEX za 479 Kč (599 mínus 20% za jakési dřívější body), což je necelých 19€ - to dnes ani v žádné digi distribuci neseženeš.

Ano, taky super že na steam přidali zase Mafii. Ty jsi zdejší expert na hry a steam, že ano pane? Mohu otázku?
Ohledně kartiček a balíčků-
píšou "Jak získám přídavný balíček?
Poté, co obdržíte veškeré příděly karet, získáte nárok na přídavný balíček, který obsahuje další 3 sběratelské karty, jež mohou být základní i speciální. Přídavné balíčky jsou přidělovány uživatelům náhodně v závislosti na tom, kolik odznaků vytvoří členové komunity. Přihlašujte se do služby Steam každý týden, abyste si nárok na přídavný balíček zachovali.
Pokud máte na balíček nárok, odvíjí se rychlost přídělů přídavných balíčků od Vaší úrovně ve službě Steam:
Úroveň 10: zvýší rychlost přídělů o 20 %
Úroveň 20: zvýší rychlost přídělů o 40 %
Úroveň 30: zvýší rychlost přídělů o 60 %
Úroveň 40: zvýší rychlost přídělů o 80 %
Úroveň 50: zvýší rychlost přídělů o 100 % (tzn. rychlost se zdvojnásobí)
atd."
Nevíš náhodou jaká je ta základní rychlost/čas přídělu, když nebudu brát v potaz level steam účtu? Nikdy jsem za několik let žádný nedostal. Má tedy smysl si "expit" level kvůli těm procentům, nebo je to něco strašně vzácného ten příděl? Nedávno jsem dosahl levlu 20. Když tedy vezmu, že rychlost přídělu je v základu př. 1% a mám level 20, tak tedy 41%. Ale kolik je to 1% časově? Lze to nějak určit? Je to rok? Méně, nebo víc? Jasně jsou tam i jiné faktory, přihlašuju se určitě každý týden. Dostal si vůbec někdy tento příděl jako veterán?

Balíčky 3 kartiček ti padají průběžně. Čím máš vyšší rank, tím rychleji, viz ta tvá tabulka. Samozřejmě je to závisle i na tom, kolik máš na Steamu "kartičkových" her. Když budeš mít jednu hru, třeba ti balíček nepadne nikdy. Já mám rank 19 a balíčky mi padají každou chvíli, možná(?) 1x měsíčně (nesleduji to, rozbalím a šup s tím na tržiště).

Já mám na Steamu přes 600 her (něco z toho je odpad, který jsem v rámci různých bundlů nainstaloval jen proto, abych z nich vydoloval kartičky, které obratem prodávám za € - nepotřebuji se chlubit vysokým XP ani nepotřebuji nějaké nesmyslné odznáčky či co.

Čím víc máš her (a her, které má hodně lidí), tím je na ten balíček větší šance.

Ale že to tak řešíš.. prostě až ti padne, tak bude. Vyděláš na něm 0,1€, to tě nevytrhne. A nebo si (po dokoupení dalších karet, protože ti jako naschvál přijdou ty, co už máš ;-)) uděláš odznáček, hurá.

Pro ujasnění k vánočním slevám- Ty slevy co jsou tam teď zůstanou po celou akci až do toho konce ledna stejné? Nic se nezmění, nevzroste, nezmizí? Aktuální slevy budou po celou akci totožné až do konce? Nebo se třeba mění každý týden