Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit hra Wolfenstein II - chybí Vulkan-1.dll

Ahoj všem, potřeboval bych poradit, nainstaloval jsem nejnovější verzi Wolfensteina a hned po spuštění hra napíše, že nejde spustit protože chybí soubor Vulkan-1.dll. Nevíte jak to doinstalovat?
Mám Win7 64 bit, DirectX 11, nejnovější ovladač grafiky. Procesor i5 s grafikou Intel HD 4000. Minulé verze té samé hry mi spustit jdou.

Je nekolik moznosti.

Prvne jsem vubec v pozadavcich na hru nenasel, zda to podporuje grafiku Intel HD4000, takze se muze stat, ze ne a budes muset zakoupit novy notebook.

Mozne ale je, ze proste jen nemas nainstalovane nejnovejsi ovladace grafiky, doinstaluj a uvidis, zda to pobezi.

Pak jsem neco nasel na netu, ze snad by Vulkan ovladac mel byt pro Intel zvlast, tudiz mozna by stacilo pohledat ten.

(Presneji ti poradit nemohu, pouzivam NVidii, takze pro Intel jen co se mi podarilo dohledat na webu.)

Ne, koukal jsem na situaci na webu Intelu a zda se, ze pro HD4000 je posledni verze ovladacu 15.33, kdezto Vulkan je podporovan od 15.4x, ale ty zase neumi HD4000. Takze se obavam, ze bud pockas, jestli Intel preci jen ovladac nedodela nebo budes muset upgradovat hardware, koupit novy notas, pokud to chces hrat.

Jo s tím i počítám už od té doby co sem počítač pořídil, že tu grafiku jednou koupím. Ale zatím mi na té integrované všechny hry šly spustit. A byly i celkem hratelné, v nejmenším rozlišení.
Já sem vždycky myslel, že nedostatečný výkon grafiky se projeví nízkýma FPS, ale ne tím že hra nepůjde vůbec spustit.

Tak bych měl ještě dotaz: Jakou grafickou kartru byste doporučili, která má nejlepší poměr cena-výkon, tím myslím aby mi vydržela na co nejvíc let, a aby k ní šel připojit CRT monitor s VGA zástrčkou, klidně třeba přes redukci z DVI, ale někde sem četl, že u některých nových grafik to nejde ani přes redukci, což se mi nezdá ale radši se ptám.

nedostatečný výkon grafiky se projeví nízkýma FPS, ale ne tím že hra nepůjde vůbec spustit

Jasne, ale tady grafika primo nepodporuje technologii, na ktere je ta hra vystavena, tudiz nejde spustit.

---

Zadna nova grafika uz nepodporuje VGA. Doporucuji jit do LCD monitoru s DVI, HDMI nebo DisplayPortem.

Pokud bys nutne chtel pripojit CRT monitor, tak musis dokoupit mezi grafiku a monitor jeste prevodnik. Vyjde to levneji nez novy monitor, ale mohou nastat problemy s obrazem, takze ten novy LCD monitor by urcite bylo lepsi reseni.

---

Ano, souhlasim, ze GTX1050Ti je priblizne to nejhure mozne, co pripada cenove/vykonem v uvahu, pokud chces hrat nove hry.

Také mi nejde spustit a uz nevim cim by to mohlo bejt....zahlasi jen : Could not write crash dump. Nevi někdo proc to nejde? Muj PC:MB-MSI 970A G43,CPU-AMD vishera FX-8320,Grafika-MSI R9 390 Gaming 8GB,pamet- Kingston HyperX fury Black 16GB DDR3 1866, podle me by to mělo byt dostacujici pro spusteni. Diky