Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mafia III pro Mac, bude s/n platit i pro Windows?

Tahle nabídka: https://www.macgamestore.com/product/7253/Mafia-III/

Je tam psáno, že je to pro Mac. Ale je to na Steam, kde hru jednou koupím a můžu případně instalovat na více PC a na více OS.
Myslíte, že tohle bude nějaká specialitka, že na Win to fungovat nebude?

Stránka Steamu Win a Mac verze nerozlišuje..
http://store.steampowered.com/app/360430/Mafia_III/

IMPORTANT: Mafia III REQUIRES an AMD video card with AT LEAST 2GB of VRAM
NOTICE: Intel Graphics Car…
icepower32 22.10.2017 20:45
icepower32
Tam jde o to, ze prodavaji Steam verzi, ktera je stejna i pro Win. Oni tam definuji pozadavky jen na…
RedMaX 22.10.2017 21:51
RedMaX
verzia pre mac je na windows nepoužitelná,mac používa úplne iný typ súborov ako win,nepozná súbory t…
audax 23.10.2017 09:20
audax
To je mi jasné, že soubory sedět nebudou. Ale dnes je to na Steamu tak, že si pořídíš s/n a hru můž…
L-Core 23.10.2017 09:25
L-Core
v tom prípade musia byť inštalačky pre win aj pre mac v jednom spoločnom balíku na stiahnutie,win ve…
audax 23.10.2017 09:39
audax
Steam pozna na kterem jsi OS a podle toho sam stahne odpovidajici soubory. Tady jde vyhradne o S/N a…
RX 23.10.2017 09:46
RX
- Je jsem na MAC |OSX uz par STEAM her mel 'jedna hra WIN +Apple', vetsinou (podle me snad vsechny,…
XoXoChanel 23.10.2017 11:48
XoXoChanel
Já na Steamu her, které jsou pro Win i Mac (společné s/n), mám spousty. Tady mě zajímalo pouze to,…
L-Core 23.10.2017 12:09
L-Core
- A jo tààk, ja jsem koupil (key) tusim 4 nebo 5 ? her co mely psane MAC pro OSX, no a po aktivci ve…
XoXoChanel 23.10.2017 12:19
XoXoChanel
On ten thread je spíše teoretický, Mafia III se mi moc kupovat (zatím) nechce. Všechny díly Walking…
L-Core 23.10.2017 13:31
L-Core
Mafia III se mi moc kupovat (zatím) nechce. to je dobře... Ta hra nemá cenu ani těch dvou stovek :-…
icepower32 23.10.2017 15:43
icepower32
Např. ArmA: Cold War Assault má na Steamu 2 verze: Windows a Linux/MAC (port byl dělán dodatečně) h… poslední
Vondrs 23.10.2017 18:42
Vondrs

IMPORTANT: Mafia III REQUIRES an AMD video card with AT LEAST 2GB of VRAM
NOTICE: Intel Graphics Cards are not supported
NOTICE: NVIDIA Graphics Cards are not supported Other Requirements: Initial installation requires one-time Internet connection for Steam authentication; software installations required include the Steam Client. Internet Connection and acceptance of Steam™ Subscriber Agreement required for activation. See www.steampowered.com/agreement for details NOTICE: This game is not supported on volumes formatted as Mac OS Extended (Case Sensitive)

Dle mého to nepůjde zprovoznit.

Tam jde o to, ze prodavaji Steam verzi, ktera je stejna i pro Win. Oni tam definuji pozadavky jen na Mac.

Je ale zrejme, ze definitivni rozhreseni da jen ten, kdo uz to tak koupil nebo ma Maca a zkusil by to instalnout i na Windows, coz tady asi nikdo nebude.

Ta hra vypada dle recenzi a gameplayu stejne nic moc, takze bych predpokladal, ze v zimnich slevach na Steamu muze byt take za 10E a teda bych to asi neriskoval a pockal. Mam pocit, ze v nejake sleve uz hra byla pod 20E a casem to urcite pujde jeste niz.

verzia pre mac je na windows nepoužitelná,mac používa úplne iný typ súborov ako win,nepozná súbory typu *.exe/*.dll a spol,rovnako ako win nevie natívne pracovať so súbormi používanými na mac os/*.app miesto *.exe,*.a,*.so,*.dylib miesto *.dll a spol/,aj inštalačné súbory win a mac verzie sú iné,preto si treba rozmyslieť,ktorú verziu potrebuješ-grafické rozhranie a spôsob ovládania hry je naprosto rovnaké na obidvoch platformách,akurát súbory/knižnice a inštalačky sú úplne iné.....možno steam poskytuje spoločné inštalačky win/mac verzie v jednom balíku na stiahnutie,v tom prípade bude nejaké sériové alebo aktivačné číslo iné na win a iné na mac verziu......

To je mi jasné, že soubory sedět nebudou.

Ale dnes je to na Steamu tak, že si pořídíš s/n a hru můžeš instalovat na Win, Mac, Linux (pokud je hra pro tyhle platformy), se stejným s/n. Klidně na 1000 PC (v rámci jednoho herního účtu, hrát lze vždy jen na jednom v jednom okamžiku).

A tady mě zarazilo, že hra je prezentována jako pro Mac. Když ji koupím přímo na Steamu, mohu ji nainstalovat i na Mac, i na PC.

v tom prípade musia byť inštalačky pre win aj pre mac v jednom spoločnom balíku na stiahnutie,win verzia so setup.exe a podobnými záležitosťami je na mac platforme nepoužitelná,macos nevie pracovať natívne s exe/dll/tlb/ocx/inf/lib súbormi a aj inštalačky pre mac sú obvykle v *.dmg súbore,ktorý sa namountuje ako virtuálny disk a z neho sa spustitelný *.app súbor skopíruje do zložky Applications na koreňovom disku,takže pravdepodobne to je na steamu riešené takto,že stiahneš dve inštalačky v jednom download-balíčku a bude tam nejaké univerzálne sériové číslo bez písmen,mac verzia hry nepodporuje inštaláciu na formátovanú partíciu s aktívnym case sensitive,takže určite tomu bude aj prispôsobené univerzálne s/n.....

- Je jsem na MAC |OSX uz par STEAM her mel 'jedna hra WIN +Apple', vetsinou (podle me snad vsechny, nebo 99%) kdyz je dostupa pro OSX tak je i pro WIN.
* Steam pro OSX stahuje jiné soubory pro hru, neni divu jestli jsou pro knihovny DirectX, to samé plati pro STEAM OS..
PS : ale uz si nevzpominam jak to bylo se Save-Game.

Já na Steamu her, které jsou pro Win i Mac (společné s/n), mám spousty.

Tady mě zajímalo pouze to, zda s/n koupené pro Mac, bude "fungovat" i pro stažení Win verze. Podle mě by mělo, nechce se mi to ale zkoušet a případně vyhodit 10 dolarů do kanálu, pokud po to nějakou zlomyslností možné nebylo. Nikdy jsem nikde neviděl a nezažil, že by Steam pro stejnou hru měl jiné s/n podle OS.

Viz třeba tohle: https://www.gamefaqs.com/boards/916373-pc/64615138

Save (vzájemná kompatibilita) mě také nebolí. Nic jiného než PC/Win stejně nemám a mít nebudu.

- A jo tààk, ja jsem koupil (key) tusim 4 nebo 5 ? her co mely psane MAC pro OSX, no a po aktivci ve steam, kdyz jsem byl zpet na PC pod Windows tak ta|ty hry byly normalne v knihovne a mohl jsem je stahnout a nainstalovat.
- Jinak pod Steam OSX Apple, ve steam jak mas hry, se ti ukazou jen kompatibilni OSX, druhou licenci jsem nikdy kupovat nemusel, zkratka mohl jsem spustit hru co byla pro WIN nebo co jsem mel jiz v knihovne.
* Ale pozor, jak pisu, nevzpominam si jestli pouzivaji stejny Save-Game, u Elder Scroll Online, Word of Warcraft treba ano, coz to neni steamovka..ale jestli te to nevadi tak Go Go jezisku

PS : Jestli chces opravdu provést zkousku, tak ti muzu darovat CD key MAC pro Walking Dead, uvidis sam jetli pujde pod WIN nebo ne..