Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pohlad na vývoj PC hier z dlhodobého hladiska.

Dobrý deň,

chcel by som vedieť váš názor na vývoj PC hier z dlhodobého hladiska.

Mne prijde že z technického hladiska hodne upadajú, moderné hry sú buďto len grafická preplácanina, alebo neco jednoduché, často žánru MOBA. Zároveň mi prijde že (iné) Strategie hodne upadajú (pritom je to moj oblúbený žáner). Technologicky dnešné hry vidím ako návrat do minulosti. Celková kvalita hier je tiež klesá. A vätšina hier už len používa to "z minulosti". Neviem či je to len môj názor, ostatne mi chýbajú roky kdy sa StarCraft:BroodWar hral v každom druhom dome.
Taktiež mi prijde že 90% hráčov už sa u hier nezabáva, ale len "zúry" (dobrí príklad je toxická komunita LoLka, kde sa to hrá už skôr tak že "musím vyhrať, lebo ide o môj rank ktorý je dôležitejší než môj život"), a hrá je len jakoby na zbavenie času.

Aký je Váš názor?

Poslední střílečku,která se mi líbila byl Crysis3 a poslední co jsem dohrál byl Far Cry 3.Od té doby nic pořádnýho není,co jsem to rozehrál to jsem odložil,je to bída...
Zrovna jsem si objedal starý číslo Levelu s hrou Stalker Clear Sky,ten díl jsem nehrál,tak se těším,až mi dojde...

Myslim, ze v hodnoceni her nas hrozne ovlivnuje nas vek, typ her, ktere jsme hrali jako deti a vliv okoli.
Vyrustal jsem na Mafii, mladsi generace na Mafii 2, ktera uz mi prisla o 2 tridy niz, nicmene z objektivniho hlediska stale skvela hra.
Dalsi priklad: Fallout 3 GOTY bomba, jedna z nej her pro me vubec, F4 kravina, kterou si nikdy nekoupim (ovsem zkousel jsem hrat). A zase starsi tvrdi, ze F3 je oproti F1 a 2 desna. Tyto dve klasiky jsem zkousel, vyhecoval jsem se, ale holt, uz jsem zlenivel, netahne me to. Grafiku nehodnotim, ta je mi u her u zadku, obtiznost velka, bez napoved, ukazatelu a minimapy - super vec.
Ovsem uz i ja jsem rozmazlen a tyto kousky asi jen tak nedohraju. Nove hry me netahnou, vypadaji hezky, klobouk dolu, ale jsou sezonni, nudne.
Kazdopadne nostalgie je supr, stale existuji skupinky nadsencu, ktere pro tyto hry vytvareji patche pro bezproblemove hrani na modernich sestavach, navic v akcich na steamu se daji sehnat za hubicku. Mam nejakych 150 her "meho detstvi", to me, myslim si, nadosmrti zabavi.