Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Znáte hru 2048?

Není to sice úplná novinka, ale třeba jste na to ještě nenarazili.

Já tohle objevil víceméně náhodou, když na principu 2048 byla jedna z her nějakého bundle balíku, který jsem pořizoval kvůli něčemu úplně jinému.

Nicméně hodnoty 2048 jsem nedosáhl..

[2260-2048-png]

Vaše rekordy? ;-)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com. tpcstld.twozerogame&hl=cs

Mozny neomezene vzdy jeden krok zpet, dohrano do konce: 3.884.482 (ale chapejte ze jsem jednu hru hral prubezne cca. 9 mesicu :-)).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com. digiplex.game&rdid=com.digiplex.game

Moznost za hru vratit 5x, ale hraju to tak, ze tuto moznost nevyuzivam a teda bezchybne mam nejvyssi skore 157.080, jenze tak moc se povedlo jen jednou. Obvykle koncim nekde okolo 30.000 bodu, cimz me ta jedna hra odradila a uz to nehraju.

Princip samozrejme spociva v tom, ze si zvolite tu stranu na kterou budete "davat" a posouvate teda jen ze trech smeru. Takze si samozrejme musite zvolit, kde v jakem rohu bude nejvetsi cislo a teda pridavat tam postupne.

Napriklad ja hral tak, ze jsem cisla radil na leve strane a vlevo dole mam nejvetsi cislo, nad nim je mensi, nad nim zase mensi a vlevo nahore uplne nejmensi. Samozrejme jak uz tu bylo zmineno, tak jeste mensi cislo je vlevo ve druhem sloupci nahore a smerem dolu se to snizuje, atakdale.

Jakmile tyto dve pravidla porusite (zvolit smer a tim hrat; pridavat v rade nebo spis v hadovi postupne), tak temer jiste koncite.

Kdyz tak sem hodte odkaz na nejakou androidi appku, aby byla uplne bez moznosti delat chyby, kterou hrajete a ja zkusim kolik dam a hodim sem pak printscreen.

Jak řešíš situaci, když tam máš 3 plné sloupce (zaplněných 12 polí) a prostě musíš pohnout tím čtvrtým směrem? Hned ti skočí dvojka tak, kam nemá :)

Já se snažím mít ten sloupec s největšími čísly plný a seřazený podle velikosti. Ale štve mě, když tam mám třeba 512 256 128 128, spojím 128>256 a na volné místo mi skočí dvojka.

Snažíš se mít seřazenou podle velikosti (obráceně) i druhý sloupec, ten vedle toho s největším číslem?
(sloupec nebo řada, to je jedno, rozumíme si..)

Jak řešíš situaci, když tam máš 3 plné sloupce (zaplněných 12 polí) a prostě musíš pohnout tím čtvrtým směrem?

To neni resitelne. Tu situaci bys mel predvidat, aby k ni nikdy nedoslo, jenze nekdy dojde, mne se to v te sem pastnute hre stalo jednou, ale nastesti sla dvojka na misto nejnizsiho cisla prvni rady, coz je resitelne a vyhrabal jsem se z toho.

Ale štve mě, když tam mám třeba 512 256 128 128, spojím 128>256 a na volné místo mi skočí dvojka.

V teto zakladni fazi hry se nic nedeje, zacnes tu dvojku navysovat a v druhem sloupci mas obvykle cisla, ktera ti s tim pomohou. Pak je to cim dal slozitejsi.

Snažíš se mít seřazenou podle velikosti (obráceně) i druhý sloupec, ten vedle toho s největším číslem?

Trochu se snazim, ale pokud mas napriklad 2048, 512, 128, 8, tak i v druhem sloupci se pomerne jednoduse da na druhou pozici docilit 128 a pak je spojis. Nakonec jde i 256, vic uz je o nahode, je lepsi se tomu vyhnout.

Tak konec.

Presne jak psal L-Core, jsem rano hral cestou do prace, poradne se nesoustredil a stalo se mi to, ze teda ty 3 sloupce a 12 bunek k a musel jsem tahnout 4. smerem a pak uz to byla jen otazka casu.

Jinak ale ta hra s tema peti chybama, jak jsem tu psal mi prijde mnohem tezsi. Tady u te mi prijde, ze opravdu skaci 2ky nahodne, ale tam to skakalo vzdy do toho nejhorsiho pole, takze jsem obvykle skoncil mnohem driv nez u teto hry.

Mam za sebou dalsi dve hry, ale ani jednou jsem se k te prvni nepriblizil a zustal nekde okolo 35K bodu.

Mimochodem 3. pravidlo hry:

Hraj to v kuse jen tak dlouho, dokud se dokazes soustredit.

---

Asi to bude mit kazdy jiny, ale pro me je maximum 30 minut, takze si hlidam pro jistotu, abych nepresahl cca. 20-25 minut. Pak totiz zacnu delat chyby, coz se stalo jak ve druhe, tak ve treti hre, kdy jsem proste z nepozornosti tahnul, jak jsem nemel a pak uz to neslo zachranit.