Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DIRT RALLY a PROJECT CARS

Zdravím, najde sa nejaký odborník na dirt rally alebo project cars alebo najlepšie oboje ? :)
hry, tak ako aj volant mam len krátko, večšinu vecí som si už pohladal sám no su tam nastavenia ktorým stale nerozmiem a potrebujem stým poradiť.

Volant T150 som najprv nastavil na 1080° čiže na max kedže hra si už nastaví aj namenej ak jeto treba.
V project cars som nakalibroval na max kedže hra automaticky upravuje počet stupnov otočenia podla vozidla ktoré riadím a funguje mi to dobre.

V dirt rally ktorý som kupil len včera som najprv mal nastavené na max čiže 1080° kedže tak to na facebooku oficialne uvadza vyrobca volantu že treba dať maximum a zaroven stačí zapnuť funkciu SOFT LOCK a automaticky sa mi nastaví podla toho ake mam auto tak mi tam dá maximalny stupen otočenia no to sa ale proste nedalo hrať, zatačky ktore su ostrejšie ako pravouhle zatačky som sice prešiel no dosť často som sa tam rozje**** pretože som nestihol vratiť volant speť a za zakrutou som nabural. Takže som sa rozhodol to znižiť v nastavení hry som z 100% "steering saturation" dal na 50% a neviem či som to spravne pochopil kedže po anglicky moc neviem no vraj to takto znižim a mam teraz 540° namiesto predošlých 1080°. Problem ale je že neskor ak dostanem auto s realným otačaním 540° budem musieť to prenastavovať furt hore dole to nastavenie "steering saturation"

Vie mi teda niekto poradiť nastavenie s ktorým nebudem musieť nič riešiť, bude sa to dať riadiť dobre a najlepšie by bolo keby citlivosť volantu v DIRT bola rovnaká ako v PROJECT CARS

Dirt som nastavoval s pomocou týchto stránok:
https://www.facebook.com/ThrustmasterOfficial/post s/835787919884226
http://blog.codemasters.com/dirt/06/dirt-rally-for ce-feedback-update/

A ešte ohladom kalibracie volantu v dirt rally v prvom kroku kalibracie otočím volant koľko sa dá a na doraze mám 96%, ide otočíť ešte dalej ale je citiť motor volantu ktorý ťahá do protismeru, moja otazka je že či to stačí dať na 96% alebo to dotiahnuť na 100%
na tomto videu watch v 30 sekunde je tiež vidieť že to dal len na 96% a pokračoval do dalšieho kroku

dik, ja mam ešte len prvý volant no a ked musím rychlo otačať volant v dirt tak mam normalne strach že ten volant rozje*** :D predsa len jeho cena je 150€ čiže nieje to nejaký extra kvalitny volant. alebo sa nieje čoho báť a kludne možem točiť tak rychlo ako sa mi len zachce? Odkedy mam nastavené na 50% steering saturation tak sa mi oveľa lepšie riadi v zakrutách, hlavne tých ostrých, no je pravda že ked to bolo na 1080° tak na rovinkách som mal lepšiu kontrolu ako teraz kedže bol volant citlivejší

no len ja nemam ručnú, jedine ak by som si to dal na niektoré tlačidlo na volante no nwm či by to bolo dobre :D

hlavne musim čo najskor sa naučiť všetky hlášky od navigatora, hladal som na nete všade kde sa len dalo asi dva hodiny a našiel som akurat toto:
CikDKUJ.jpg
http://blogcdn.codemasters.com/wp-content/uploads/ 2015/04/DiRT-RALLY-pacenotes.jpg

ja mam dosť problém porozumieť anglickému slovu, napríklad som v hre počul slovo ktoré netuším čo znamena, niečo ako "crast/crust/crest" hovorí ho pred zakrutou ktora by sa mala volať "hairpin"

na jednom anglickom fore boli ohodnotené auta v dirt rally a stratos mal veľmi dobré hodnotenie tak som ho odomkol a ked som dostal hodiny a zadná naprava ostala v priekope tak auto sa ani nehlo :D

dosť sa mi pači Volkswagen Polo, rychle, dobre ovladatelné

inač ktej ručnej brzde, nastavil som si to na tačidlo na volante ktoré mam vždy poruke no a mam taký pocit že toto bude nadlhšie sa to naučiť :D sice sa mi raz podarilo dokonca tri zatačky po sebe dať tu ručnú takmer dokonale ale inač v 95% pripadoch je to katasrofa