Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fallout 3 - Win 10 - Padání hry

Originál: Ano - Steam
Modifikace: Čeština
PC: CPU: Intel Core I5-4570, GPU: NVidia GeForce gtx 770, RAM: 8GB, MB: H87-G43, Zdroj: Seasonic G Series 550W, OS: Win 10 Pro
Problém: Na steamu jsem si koupil Fallout 3, stažení i instalace proběhla v pořádku. Hru jsem spustil a OS začal hlásit že hra není kompatibilní, tak jsem ji spustil v toporučeném režimu kompatibility Win Vista, kde běžela dobře, ale po pul hodině hraní se hra z ničeho nic zasekla a nerozběhla, tak jsem ji restartoval, ale v tom samém místě se zasekla i znovu. Jediná pomoc ze strany Microsoftu je app Windows Live, která nic neumí, nebo jsem v ní nenašel nic co by mi pomohlo. Nevíte někdo jak problém vyřešit? Děkuji

taky mám s padáním hry problémy na windovs 10. Mám i DLC a vše v angličtině ale není možné ani že se ta hra vůbec načte. Vždy spadne při úvodní načítací obrazovce a zkusil jsem veškerou kompatibilitu co win 10 má. Win 10 mám čerstvě reinstalovaný na ntb Lenovo G50

Nakonec hotovo, vč. češtiny a pár módů.
Vtip je v tom, nejprve nainstalovat GfWL a vzápětí jej zakázat.

Můj log (pro Windows 10/64, Pro), třeba to někomu pomůže:

1. Instalace (včetně češtiny a modifikací)

1.1. Stažení ze Steamu
1.2. Instalace ze Steamu (DirectX aj.)
1.3. Spuštění hry (launcheru), po kliku na PLAY spadne
1.4. Instalace GfWL ze souboru "xliveredist.msi"
1.5. Deaktivace GfWL z "Games for Windows LIVE Disabler.zip",
klik na "Disable G4WL"
1.6. Spuštění hry (launcher, PLAY), po vstupu do menu ukončit
1.7. Instalace "Fallout Mod Manager"
1.8. Překopírovat soubor "Fallout - Textures.bsa" do adresáře:
..\STEAM\SteamApps\common\Fallout 3 goty\Data\ (přepsat původní)
1.9. Nakopírovat ze všech DLC češtin všechny soubory *eps a *bsa do adresáře
..\STEAM\SteamApps\common\Fallout 3 goty\Data\
1.10. Nakopírovat *esp používaných modifikací do
..\STEAM\SteamApps\common\Fallout 3 goty\Data\
1.11. Spustit "Fallout Mod Manager" a seřadit modifikace podle obrázku a návodu v
"Fallout_3_Broken_Steel_CZ.rar"
1.12. Jako poslední zařadit *esp modifikací
1.13 Editace souboru c:\Users\******\Documents\My Games\Fallout3\FALLOUT.INI
1.13.1. Změnit řádek "bUseThreadedAI=0" na "bUseThreadedAI=1"
1.13.2. Bezprostředně za tímto řádkem přidat řádek "iNumHWThreads=2"
1.14. V nastavení hry zakázat automatické ukládání hry při spánku apod.
(všechny tři volby)

Informace čerpány z:
https://steamcommunity.com/app/22370/discussions/0/8289375461471750

Nová hra, vytvořena postava, miminko chodí, vše funkční.

Úplně na začátku. Bojoval jsem zatím jen s instalací (vč. češtiny a pár módů). Na minulém PC s W7 si už nepamatuji, že by mi to nějak padalo (je to pár let), zkusím to teď na W10.

V tom návodě, z kterého jsem čerpal, mě zaujalo zakázání autosave v různých momentech, jakožto možná příčina CTD. Tak jsem tak učinil, uvidíme. Na W7 jsem tohle určitě nenastavoval.

Neaplikoval jsem unofficial patch (možná zkusím), nevím, co by to udělalo s češtinou. Vím, dá se to opravit, ale pokud by toho bylo moc, nechce se mi. Stačí mi, když si vzpomenu na tu drbačku se Skyrimem...

Mně pomohlo toto (Win10 Steam):

4) This step solves most random and post-intro movie new game crashes!
Especially crashes when hearing the baby cry.
Shortcut: Optional step 6 now does this for you automatically.

Edit with notepad:
My Documents\my games\Fallout3\FALLOUT.INI
or C:\users\yourname\Documents\My Games\Fallout3\FALLOUT.ini
This may appear as "FALLOUT" in windows explorer.
IMPORTANT: DO NOT EDIT Fallout_default.ini !!! You're in the wrong directory!!!
find (control F) bUseThreadedAI=0
CHANGE to bUseThreadedAI=1
Immediately after this line, ADD this new line:
iNumHWThreads=2