Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krabicovky

Řada lidí preferuje krabicovky. Pěkně se vyjímají na poličce, občas je v nich nějaký bonus (papírová mapa, pajdulák), hráči mají dobrý pocit z fyzického vlastnění hry.

Já toto nadšení nesdílím a jsem rád, že dnes vede digi distribuce. Naprostou většinu her mám také digitálně. Buď pro Steam, Origin, UPlay - nebo samostatně: GOG, různí indie distributoři či přímo vývojáři (Minecraft, YLANDS a další). Krabicovek, které zároveň nemám digitálně, mám už opravdu minimum.

Udělal jsem si inventuru:

Bioshock 1
Far Cry 1
Far Cry 2
GRID 1
I-Fluid
Mafia 1
Mass Effect 1
Oblivion + DLC's
XIII
Zoo Tycoon

Krabicovek mám samozřejmě více, ale ty mám zároveň i v digi distribuci, GTA 3, VC, SA, IV, Mirror's Edge, Burnout Paradise, The Fillets II, Doom, Duke3d, Commandos, Star Wars hry a další. Pak 3 krabicovky, které nehraju a digitálně nemám (první Splinter Cell, Mercenaries 2, Red Faction 2). No a nakonec spoustu CD/DVD z různých časopisů či jako dárků k nějakému hardwaru; z toho nehraju a nemám nainstalováno skoro nic (jasně, jsou tam výjimky jako Broken Sword 1+2, DeusEx 1, Planescape Torment), mám toho ve sklepě plnou krabici.

Kolik čistokrevných krabicovek, které máte nainstalované a zároveň nemáte v digi distribuci, máte vy? U mě je to 10 her. Celkem mám nainstalováno mnoho set kousků, takže je jasné, co u mě vede :-p

loading...

Ja jsem zastance krabicovek i kdyz uznavavam, ze digital je praktictejsi. U krabicovek mam vyhodu krom pocitu, ze neco skutecne vlastnim v tom, ze hru muzu kdykoliv prodat (coz se zrejme s prichodem dalsi generace stane) a taky v neposledni rade hraje roli cena. Ceny na psn jsou drazsi takze nevidim jediny duvod proc si porizovat digital.

Takze krom nejakych dvd co byly soucasti casopisu a her co jsem si koupil drive na pc mam v digitalu jen prvni dva dily Zaklinace, GTA IV: The Episodes from Liberty City, LA Noire (ale jsou to hry ktere vubec nehraji, pripadne se na ne chystam) a na ps4 mam digitalne jen Driveclub ktery byl zrovna v akci a zbytek krabicovky coz jsou: Zaklinac 3, The Order 1886, FIFA 16 a Star Wars Battlefront. Sice se muze zdat ze podle tohoto poctu her uprednostnuji digital, ale s koupi ps4 jsem ps3 prodal a s nim i vsechny hry.

také krabicovky.. někde ve sklepě mám snad krabici plnou starých her (i nějaké to pirátění by se tam asi našlo, mladí a blbí jsme asi byli všichni :-) ), k tomu různá DVDčka z magazínů (levely atd.) s demíčkama.. ach ty vzpomínky na dětství..
Steam/Origin atd. nepoužívám.. naopak GOG samozřejmě špica
Ovšem jsou i hry, na které rád vzpomínám a bohužel nevyšly v žádné digitální distribuci.. nezbývá než si je připomenout např. na youtube.

Nevím co je "čistokrevná krabicovka". A pokud je podmínka, že hra musí být nainstalována, pak zcela jistě 0, jelikož těch 24 her co mám nainstalovaných je všechno na Steamu. Jinak bych nějaké hry měl, co nemám v digitální distribuci, respektive ty hry ani dosud nikde v distribuci nejsou, takže kdo to chce legálně hrát a nemá krabicovku, má smůlu.

Ono asi největší výhoda krabicovek je ta, že jsou levnější než v digi distribuci a to v podstatě neustále. Na Steamu apod. je to kupovatelné jen pár dní v roce když je akce. Lidi co mají hlouběji do kapsy a chtějí hrát nové hry z digi distribuce, tak si musí minimálně rok počkat než to sleze pod cenu za kterou se to prodávalo v den vydání v krabicích. Navíc pro předobjednávky člověk často dostane zdarma DLCčka, různé hmotné dárky apod.

Na základce jsem měl NOFL 1 demíčko, zval jsem domů kamarády (počítač mělo jen pár lidí ze třídy) a hráli jsme, jeden na klávesnici, druhý na myši.. ty časy ^^

Takže koupě 2ky o pár let později byla jasná volba. Super anglický suchý humor, nejvíce mě samozřejmě baví pročítat nepřátelské dokumenty a dopisy či poslouchat rozhovory nepřátel. Soudruzi neschopní vykouřit 10 cigaret za den budou rovněž zastřeleni :D atd...

Jednu nainstalovanou krabicovku. Dvě další nenainstalované. Celkem mám kolem 30 her.

Digi hry kupuji zásadně ve výprodejích do zásoby. (Mass Effecty všechny díly za 5€, Mirror's Edge za euro pade, Metro za 7 obě hry...)

Upřímně, jsem rád, že se nemusím skladovat s nosičem a hlavně u digi je ve slevě asi tak desetinová cena proti krabici. Takže není co řešit.

CD z časopisů jsem měl taky fůru, ale věci, které už nepoužiju každoročně likviduju, takže hry dostal někdo z kamarádů.

krabicovek mám asi 20, ale pomaluje je opravdu vytlačují služby jako Stream, GOG a podobně.
Ale určitě se jich nebudu zbavovat :)
jen jsem se nedokopal k tomu, abych si nechal doma udělat zvláštní police: knihy / filmy / hry :)

asi nejstarří gameska so mám doma je Anachronox :)