Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na šach-mat v šachách

Dobrý den, hraje tu někdo prosím vás opravdové šachy ? vsadil jsem se s kamarádem o 50 000Kč a o auto že ho porazím tuto sobotu v šachách.. Ale jde o to že já jsem šachy hrál v životě tak 3-krát.. a vůbec je neumím.. tak jestli mi někdo prosím popsal jak se to hraje a jak to sním mám rychle skoncovat hned na začátku.. čili jak dát šach-mat.. Děkuji

PS: on je mág v šachách je fakt dobrej vždy na soutěžích byl na 1.místě tak nvm,nvm :((

Cože? :i: Pokud vím, krále nejde vyhodit a hra končí šach- matem, žádným vyhozením krále.

Matem rozumíme takové ohrožení soupeřova krále (šach), které nelze odvrátit žádným podle pravidel přípustným tahem. V případě, že byl matící tah přípustný, partie ihned končí a hráč, který dal soupeřovu králi mat, automaticky vyhrává.