Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blade & Soul

Ahoj, jdu sem s takovou malou diskuzí :-)
Tak kteří z vás se už pustili do Blade & Soul, který před pár dny oficiálně vyšel jako FTP hra pro EU a NA?
Já hraju už dva dny v kuse, začínám mít strach o mou budoucnost. Dnes večer už nátlak hráčů servery nezvládly a spadly.
Co se vám líbí, nebo chcete se na něco zeptat? Výborně vyřešená Qline, minimapa a Qjournal, arény (zatím jsem hrál jen 1v1) i dungeony. Enchant a evolvování itemů na jedničku, prostě je to fakt pecka. Největší pecka na tom je samozřejmě gameplay, ale ten se těžko popisuje slovy. Na youtube je mraky videí, které toho ale taky moc neřeknou :-)
Trochu průser je čekání v queue, ve špičce jsem si počkal 45 minut na skoro 2000 hráčů, asi jsem si vybral moc přelidněnej server :-/
Zkrátka to vypadá moc dobře, hra není P2W, vše, co se dá koupit za reálné peníze se dá ve hře získat např. v daily questech (jen to logicky déle trvá). Pokud jsem to ale pochopil správně, nebude to vlastně mít žádný efekt na PVP arény. Nehledě na tom, co máte za itemy, v aréně budou stejně silné, aby to bylo fér.
Takže, kdo hraje? :-)

PVP mimo arénu to neovlivňuje. V aréně jste si prostě rovni a jde jen o to, jak dobře to zahraješ :-) mě se to líbí.
Taky se mi líbí, že ti oblečení nepřidává staty (oblečení je jen na to, aby jsi dobře vypadal). Můžeš si teda nosit co chceš a nejsi donucenej třeba top tier věcma. Staty pak dávají jiné věci, takový koláč Soul Shield, který nahrazuje staty z oblečení, pak prstýnek, náušnice a náhrdelník (víc zatím nemám) - ale to nejde na postavě vidět.

Ne, já hraju Assassina a baví mě jak sviňa :-D
Force Masterů je asi nejméně ze všech class, nevím proč, možná je těžkej / slabej (i když by mělo být vše vyrovnané).
Nejvíc je Blade Masterů a Destroyerů. Hodně je taky Kung-Fu Masterů.
Koukni spíš na internet na nějaký srovnání class, kde o tom někdo něco bude říkat :-)

Celkem mě to zatím chytlo :D i když spoustu věcí vůbec netuším třeba to vylepšování zbraně, nahazel jsem tam vše co jsem měl v báglu a nějak se vylepšila, nevím ani jak :D Ten koláč v inventáři jsem taky poskladal celý nevím zda je dobrý, nevím zda je pro mě ale snad jo :D
Akorát mě teda příjde, že je to strašně jednoduché, ještě jsem nikdy nepotřeboval si doplnit zdraví nebo tak, naberu vždy třeba 10 NPC a vyplošním je na dva spelly. Třeba to bude později lepší. Hlavně se těším na to PVP, už mam 12lvl a zatím f9 nefunguje.

Návod na soul shield (eng).
Děláš questy, nebo jen zabíjíš NPCčka v první lokaci? :-D není s něma těžký pořízení, v dungu to je ale jiné :-) hned v prvním větším dungeonu se boss v 6 lidech zdolává dobrejch 10-15 minut (pokud tam nejsou žádný vysoký levely).
To pochopíš časem, na vylepšování zbraně musíš obětovat jiné zbraně, na vylepšení šperků šperky atp. Já už mám i nějaké krystaly, které se obětují místo zbraní. Když tu zbraň, nebo jinej item, vylepšíš do MAX, musíš získat speciální item, kterým převedeš tu zbraň / item na další level. Kde ten item seženeš je napsáno, když na něj dáš myš (vše, co budeš kdy potřebovat je napsané, kde najdeš. Lokace + např. dungeon). V dungeonu ti dropne truhla, tu otevřeš a máš tam sealed věci. Pokud tu věc potřebuješ (je to ta, která převede např. zbraň na vyšší level), odemčeš si ji unsealing charmem a použiješ na zbraň/item. Klíče a ty charmy si šetři, teď je ještě dostáváš ze všeho možnýho ale pokud to dobře chápu, na top levelu už jen z daily questů (nebo si je můžeš koupit za reálné peníze - pro nedočkavé, nebo ty, kterým se nechtějí dělat dailyQ [z něčeho ta hra fungovat musí]). Hraju to 3 dny, nevím, jestli vše chápu dobře :-D

Máčkl jsem na ně, bylo na nich na výběr nějaká volba, které jsem nerozuměl, tak jsem na to klikl a zmizelo to :D

Hele jak je to s těmi zbraněmi? Mám pořád tu stejnou co jsem dostal na začátku, ale vylepšenou. Ta mi zůstane dlouho a budu ji jen vylepšovat?

Jinak už jedu konečně to PVP, prvni hra proti assasinu a prohral sem jak nic :D však co on dá za dmg jednim utokem ja dam 20 spellama. To není fér :D

Tak si asi nezahraju. Pokaždý když se lognu, a zkusim zapnout hru, tak na mě vyskočí error 4049- The game client encoutered an error while running. Shutting down the game client. (4049) :-D

Zkoušel jsem vše co najít na netu- reinstall, smazat Game Guard... Nic nefunguje, je na čase se s tím smířit :-D