Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gothic 1 - problém s rozlišením

Ahoj.
Mám problém s obrazem u hry Gothic 1.
Mám Windows 8, takže je jasné, kde je problém -> Windows 8
U Windows 7 to vše fungovalo v pořádku.
Zde posílám screen problému: gothic-problem-png
Problém je ten, že v horní části obrazovky mám takovou tu šedou lištu, ve které je napsáno Gothic 1.
Změna rozlišení nepomáha.
Grafiku mám Intel HD.
Jak to prosím vyřešit? Kompatibilitu mám nastavenou na XP
Díky.
PS. Vím, že zde již jednou tento dotaz byl a byl prý vyřešen, jenže nebylo uvedeno jak, proto tento dotaz kopíruji od uživatele GOTHIC1.

Tak jsem trochu hledal i cizojazyčně a tento odkaz jsem také zkoušel a daná oprava mi asi nejde naistalovat. Rychle se mi otevře příkazový řádek, něco tam problikne a hned se zavře, nestíhám přečíst, co se tam píše. Zkoušel jsem danou chybu opravit ručně jak se píše v příbalovém readme a po naistalování Compalibility Administrator mi nejde daný soubor otevřít, jak se píše v návodě (viz Obr. 1).
Zkoušel jsem také dle něčí rady (watch) otevřít gothic txt (v gothic/system) a po vyhledání zVID mám jako velikost fullscreen uvedenou velikost mého monitoru, jenže když to nastavím i ve hře tak mi vrchní řádek akorát zčerná, což vypadá sice lépe na pohled akorát se mi pořád nezobrazuje vršek rozlišení hry, takže nevidím ceny při nákupech nebo životy nepřátel. Jediný co nemám stejně je nastavení na 32 bytů, ale když to přepíšu nedovolí mi to uložit soubor ("Přístup odepřen").
Kamarád mi také doporučil stránku "download_34.htm". Po stažení daného souboru mi však nedovolí ho naistalovat. Když zadávám složku, kam se to má naistalovat, tak mám pak šedé tlačítko Instal. Dokonce i když nechávám původní adresu, tak mi to nechce dovolit zmáčknout tlačítko.