Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam kartičky - k čemu je to dobrý?

Mám hry na Steamu. Občas vypadnou nějaký "kartičky", dávají se do Steam inventáře. To asi všichni znáte.
K čemu jsou dobrý? Krom toho, že se to dá prodat, ale nějak mi uniká smysl toho, proč to kupovat. To jako ze sběratelskýho fetišismu? Nebo k k čemu to?
Když to prodám, co z toho mám? Peníze, nebo jakou měnu?
Díky za odpovědi těch, co s tím mají zkušenosti, já to ani neprodávám, bo ani nevím jak a proč.

1. Ked ich pozbieras vsetky pre jednu hru, tak si mozes vycraftovat odznak, ktory ti prida skusenosti a tusim nejake zlavove kupony dostanes
2. Ked ich predas, mas z toho realne peniaze na steam wallet, preto ich predavam pri kazdej velkej zlavovej akcii, kym este maju vyssiu cenu :)
3. KEd kliknes na tu kartu, napravo sa ti objavi tlacitko sell, tam ti to ukaze, za kolko sa predalo poslednych x kusov a podla toho si nastavis cenu.

Když posbíráš všechny kartičky nějaké hry, dostaneš XP body (100?) a zvýší to tvůj Steam rank. Nic, co bych musel.

Všechny kartičky, které získám, prodávám.

Teď jsem koupil na Humblebundle za dolar tu šredingerovic kočku a dvě další arkády, všechny hry mají steamácké kartičky. Ty ihned po získání prodám a dolar je zpět doma ;-) Mám teď na pozadí spuštěny všechny tři hry najednou (momentálně nic nehraju, pracuju), po obědě budou všechny karty z tří her prodány.

Spouštím i tu Monster game. Ne, že bych se aktivně účastnil, ale prostě po 18. hodině to zapnu a zase vypnu. "Zapnutí" se pamatuje, po ukončení hry, po 24 hodinách vypadnou ze Steamu další karty. Tak to funguje celé letní slevy.

Jeden přínos v levelování steam účtu přeci jen vidím - důvěryhodnost. Levelu 15 bude člověk např. při obchodování věřit daleko víc než levelu 0... Při tradech obyčejně ignuruju nízké levely, většinou jde o scammery..
Ale přiznávám, že pro člověka, kterého obchodování na steamu nezajímá, je levelování účtu bezvýznamné...

Zatím je levelování profilu celkem zbytečné, ale Valve to ví a časem dojde i na to. Pak budou pro uživatele podle výše levelů speciální slevové akce, vyšší slevy, či hry zdarma jako na Originu apod. těch možností je spousta. A Valve na tom určitě neprodělá, protože to povede k větší poptávce po kartičkách, tím poroste jejich cena a samozřejmě tím větší provizi bude Valve mít.

Hru bude pořád mít možnost jako dárek ti koupit někdo jiný, jeden můj steamácký přítel má lvl 100, no tak ho požádám, aby mi hry kupoval a vyrovnávat se s ním budu "off_steam".

Spíše by mohli začít rozdávat XP za činnost, třeba za vytváření věcí do workshopu, za recenze. To o "kvalitě" steamáckého hráče svědčí více, než to, že si zakoupí ke svým čtyřem kartičkám ke hře další tři a udělá z toho odznak. O "kvalitě" z hlediska uživatelů, ne Valve, které je samozřejmě za to obchodování rádo :)

Je to celé o leveloch.
Z hry ti padnú karty a tie potrebuješ na vytvorenie odznaku. Z hry ti napr. padnú 3 karty a odznak kariet potrebuje 5. Karty predávajú ludia na markete, čiže musíš investovať do toho nejaké peniaze aj ty. Keď vytvoríš odznak, tak dostaneš 100xp a padnú ti pozadia a emotikony ( tiež nízka hodnota ). Odznak má väčšinou 5 stupňov, kde každý stupeň dosiahneš rovnako.. nazbieraš plný balik kariet ako predtým. Každý stupeň ti pridá 100xp čiže 5 stupeň je odznak s hodnotou 500xp.

Levelovanie je dobré na to, že steam čo má vyšší level má aj väčšiu hodnotu. Niekomu je to jedno, niekto na levelovaní dosť maká. Videl som už steamy 500+ lvl čo je dosť hardcore keďže prvých 10 levelov ti stačí len 100xp na jeden. Od 11 do 20 zas potrebuješ 200xp na level. Ďalej ti levelovanie dá možnosť "prehliadky" pri dosiahnutí 10, 20, 30, ... atď. Keď vidíš že má niekto na steame napr. prehliadku hier a tam má vystavené 4 hry tak to je vďaka tomu že jeho účet dosiahol určitý level.

Ja to zbieram tiež, zatial som len 15ka...

Já se nepotřebuji někde vytahovat, jakou má můj steamácký účet hodnotu. Je mi úplně jedno, co si o něm lidé myslí. Vlastně.. nemyslí si o něm nic, protože mám účet soukromý, kromě pár přátel se k informacím o něm nikdo nedostane.

K čemu "hodnota" účtu měřená v XP? Stejně ho prodat nemůžeš. Můžeš se akorát poměřovat s dalšími, jaký jsi borec, že sis koupil kartičky a změnil je na odznak/XP/level (nic ve zlém, nemyslím to osobně :-)). "Užitek" z toho skoro žádný není, akorát ti častěji padají přídavné balíčky pří karet do nějaké hry. A z toho zase nic, protože když honíš levely, neprodáš ho (jako já), ale použiješ na další odznak. Jo, a občas sleva na nějakou hru, kterou bych si stejně nekoupil - a pokud jo, tak ve výprodeji za slevu výrazně vyšší.

Mně vlastně přibývají XP jen za nákupy her a tak nějak náhodně za účast v letních/zimních výprodejích (teď třeba 200XP za Monster Game - kterou stejně nehraji, jen spustím a zavřu, "hraje" se sama, padají z toho karty).

Takže si to shrnu - pro mě je to k ničemu. Tolik peněz z toho nepadne, abych na tom nějak vydělal, sleva na hru mě taky moc nezajímá, protože si hru koupím, až bude v pořádné slevě, tj. s cenou do 8€ u AAA titulu. Nějaký rankování profilu je mi u míst, kde některým hoří koudel, protože Steam mám pouze jako knihovnu her, žádný přátelé online mě nezajímají.