Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mount & Blade: Warband - rychlost pohybu po mapě

Rozehrál jsem tuhle hru a ze začátku klasicky grinduju loupežníky a podobně. Co mě ale štve, že mi většina jednotek uteče, a honím je pak přes půl mapy. Jak můžu zvýšit svou rychlost abych je dohnal? Už jsem přemýšlel i o cheatu, protože je to prvek zbytečně natahující gameplay a to nesnáším.

Ohledně rychlosti - záleží na koni a na jednotkách a jejich koních. Pokud nemáš ani jednoho pěšáka, logicky jsi podstatně rychlejší, než jsi byl. Je taky potřeba mít ty koně kvalitní a přiměřené, tzn. v horách s chromým pouštním koněm toho asi moc nevytrhneš. Je potřeba se zaměřit na konkrétní typ území a na to sebe i společníky vyzbrojit a vybrat jednotky, které je potřeba naexpit na koňáky.

Když máš vlastní hrad, je to veselejší...

Mimochodem, když budeš cestovat sám (pro příklad, je to asi nereálné), uvidíš, že rychlost bude mnohem mnohem vyšší.

dík za tip, asi na to mrknu. Nevíš jestli to funguje s češtinou?:)

Mimochodem, jak vyděláváte peníze? Já přišel na grindování lapků, pirátů a podobně, ale náklady na armádu překročili pětikilo týdně a to už je fakt dost. Jasně, ještě tu jsou turnaje, kde na sebe můžu vsázet, poprvé jsem se dostal do finále, no vyřadil mě král. Nicméně problém je turnaj vůbec najít, musím objíždět města abych viděl, jestli se tam nějaký koná. Neexistuje nějaký perk, schopnost, že bych hned z mapy viděl, jestli v tom městě turnaj je nebo další věci?

Žádná taková schopnost není. Ale dobré je se ptát těch chlápků v aréně, kde je bude konat turnaj. Jinak peníze můžeš vydělávat z léna, které ti přidělí král, nebo které dobudeš a ve městě je také dobré zajít za tzv. Guild masterem, u kterého si můžeš vytvořit podnik.

S tou češtinou do Floris modpacku tě zklamu. Žádná není.

Jop, na to jsem přišel. Nicméně jsem limitovaný inteligencí, kdy mám int asi 11 a rychlost si tak můžu zvednout jen třikrát. Nicméně už se to začíná docela obracet, vylepšené jednotky se hýbou rychleji. Škoda, že ve hře není nějaký přehled, kdo má jakou rychlost, aby bylo hned jasno, kdo mě zpomaluje. Některé jednotky bych i obětoval, stejně je krmím zbytečně.

Chtěl jsem tím říct, že na každé tři atributy jako Inteligence, Síla, Charisma nebo Akrobacie můžeš zlepšit svou vlastnost. Příklad:
3 INT - 1 hledání cest
6 INT - 2 hledání cest
9 INT - 3 hledání cest
12 INT - 4 hledání cest
15 INT - 5 hledání cest
atd.

Jaké jsou způsoby ovlivnění velikosti družiny? Jen charisma a ten perk velení? Mám 60 panďuláků, což není málo,když to jsou všechno rytíři, ale už se nemůžu rozvíjet a investování do těch skillů je hrozně zdlouhavé a stoupne to o pět panďuláků. Neexistuje ještě nějaký způsob jak rozšířit armádu, abych si mohl troufnout třeba na hrad?

Edit: teď když už drancuju vesnice peníze fakt nejsou problém :) Spíš nevim co s nima..

Každému společníkovi můžeš rozdělovat skilly stejně, jako sobě. U každého skillu je napsáno, jestli to je skill osobní, nebo schopnost družiny. Když to je schopnost družiny, vztahuje se na celou družinu a bere se ten nejsilnější společník, popřípadě ty.

Příklad:

Mám stopování 2, což není nic moc. Vezmu společníka, který má stopování 7. Celá moje družina má pak stopování 7. Samozřejmě jde společníkům jejich schopnosti zvyšovat.

Je teda fajn, sobě investovat spíš do osobních schopností a každému společníkovi do jiné schopnosti družiny, je to nejefektivnější.

A pokud já vím a dobře si pamatuju, armáda jde zvětšit právě jen tou schopností na zvětšení družiny.

První hrad se dobývá blbě, ale jde to. Doporučuji ho pak dát jako léno nějakému společníkovi, který si následně udělá vlastní armádu a pod tvojí vlajkou bude léno bránit. Jde ho i povolat na útok proti jinému hradu například a pak je síla větší a je to lehčí. Nicméně když tě začnou brát "mocnosti" vážně, pošlou na tebe taky víc svých, takže se to tomu úměrně ztíží.

Většina těchle věcí se dá celkem rychle vypozorovat a osobně mně tohle poznávání baví na každé hře nejvíc. Doporučuju si to všechno spíš vyzkoušet, člověk pak narazí i na spoustu dalších - herně méně důležitých, hratelností však třeba hodně důležitých - věcí a možností, které když mu někdo moc poradí může minout... :-)

Tip: Doporučuju na ten hrad nespěchat. Začal bych až jak budeš mít kolem 100 lidí, je třeba vybrat nějakej vzdálenej od ostatních, málo opevněnej a nejlépe nějaké frakce, která je už pod útokem. Jinak totiž dost reálně hrozí, že dorazí početné posily a končíš. Bacha, hrad se dá dobývat jen po svých (bez koní), je dobré na to při cvičení jednotek pro dobytí hradu myslet. (koňáci sesednou, ale čistá pěchota je samozřejmě lepší)

Tuhle hru je třeba hrát delší dobu, aby byl člověk konkurenceschopný, není to tak, že druhý den hraní má člověk hrad, třetí den město a čtvrtý všechno. Mně trvalo celkem dlouho jen nasbírat družinu na obsazení prvního hradu.