Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odvetný zápas o mistra světa šachu Magnus Carlsen vs. Vishy Anand

Zítra to vypukne. Minulý zápas byl v podstatě na jednu branku, ale o tomhle si myslím, že bude napínavější. Myslím, že Anand bude ve vetší psychické pohodě, protože se říká, že je těžší titul objahovat, než ho získavat zpět. Na druhou stranu Magnus je pořád světovou jedničkou a hraje prostě nejlépe. Hraje se opět na 12 partií klasickým tempem a pak tie-break zrychleným tempem.

offciální web: www.sochi2014.fide.com

Co nechápu, že si Anand v podstatě za šest partií, kdy hrál s černými, nechal dvakrát čenžnout královnu s tím, že přišel o možnost rošády. I kdyby to bylo jednou, tak mi to přijde moc. Tady ve čtvrtým tahu bere jedovatýho pěšce a v šestým pak střelce pěchem z d sloupce. Vždyť sakra musí vidět, že to Carlsen na ten čenž hraje. Podruhý - v některé s předchozích partií to bylo podobné.
Mně přijde, že jak je sám zvyklej zahajovat pěchem na d sloupci, tak hraje proti španělské, nebo italské nerad.

edit: Mně tahle partie ani nepřijde hezká. Místo toho, aby hrál nějakou rozumnou protihru a rozvíjel figury, tak tam pak musí cestovat králem...
To se mi to kecá. :-)