Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínací tlačítko na Konzolích a na PC

Zdravím. Zajímalo by mě, jestli je pravda, že když vypnu počítač,Playstation,nebo Xbox tlačítkem,kterým se to zapíná, jestli se to fakt ničí. Říká se že se to tak vypínat nemá, ale já přesto znám spoustu lidí, kteří si svou konzoli takhle klidně vypínají.

Nevím jak u konzolí, ale u běžného PC se po krátkém stisknutí zapínacího tlačítka (záleží na nastavení ve Windows) počítač vypne úplně stejným způsobem jako při softwarovém vypnutí. Spíš bych PC nevypínal dlouhým stisknutím tohoto tlačítka nebo vypnutím zdroje/vytažením ze zásuvky (vypne se okamžitě, neuložená data se mohou ztratit).