Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše první závodní hra

Zdravím v tento povánoční čas

Chtěl bych se Vás dnes zeptat na to,v jaké hře jste měli poprvé tu čest,prohánět se v luxusních závodních vozech po všelijakých tratích,honit se s policíí a zatápět protivníkům pod kotlem a zkoušet co jejich auta vydrží.Za mě to byl jednoznačně druhý díl legendární závodní série Need for Speed.Znělka z tohoto dílu se mi z reproduktorů line ještě teď,když dostanu chuť vrátit se do starých časů,kdy se Needy ještě držely alespoň trochu reálné předlohy(Víte že první díl byl vyvíjen ve spolupráci s výrobci vozů v ně obsaženém,aby co možná nejvíce odpovídaly realitě?)

Trojka byla vlastně takový návrat ke kořenům.První díl NFS jestli jsi ho někdy hrál,totiž narozdíl od svých nástupců nabízel policii,která někdy dokázala dělat pěkné problémy což ve dvojce k velké nelibosti hráčů chybělo.U trojky se tato vymoženost objevila znovu a pokračovala s pár přestávkami až do dnešních časů :)

Já taky ne, ale měl jsem nějakej zkrat mysli a prostě jsem na Aukru koupil za pár stovek jetej PS One i s několika hrama. A to NFS je jedna ze dvou, který jdou spustit a dají se hrát, ostatní hry mě nebavily, nesedělo mi ovládání joypadem, nebo CD byly už nečitelný. Závodní hry mi na konzoli naopak vůbec nevadí. A možná se někdy rozhoupu a koupím nějakej jetej PS2, ceny této konzole už jsou taky hodně dole.

PS2 se mi líbí taky,hlavně ten fakt že CD není jediná možnost jak na něm něco hrát.Nevím jestli to jde i u verze Slim ale pamatuji si že existovala taková fičura která umožňovala dovnitř napasovat klasický pevný disk a z něj se pak daly hry spouštět(S trochou šikovnosti a šachování tam šly hry i stahovat z internetu ale to sem raději zatahovat nebudu,přecijenom je to warez)

Když se ještě vrátím k sérii NFS konkrétně ke speciální edici druhého dílu,nemohu se nezmínit o tom,jak dokonalé prasešinky s tou hrou šly dělat.Existovala široká škála různých kódů,které ze hry dělaly velmi zábavnou kratochvíli.Zajímavý byl obzvláště kód s přiznačným zněním ROADRAGE,který způsobil že jakmile jste na někoho zatroubili,ať už to byl soupeř nebo nějaký náklaďák který se vám zrovna motal do cesty,tak ten dotyčný byl doslova "odtrouben" takovým způsobem že zkrátka odletěl :D a cesta byla volná :D

EDIT:Krom tohoto velmi vtipného vylepšení existoval ještě kód,díky kterému jste si mohli zajezdit například s kadibudkou,stánkem,kládou,zkrátka vším co se ve hře vyskytlo.Od aut až po objekty náhodně ležící kolem tratě.