Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr herní obrazovky - Jak velkou? Je odezva důležitá?

Ahoj,
tak přemýšlím, že bych si k Vánocům pořídil nový monitor. Trochu jsem googlil co vybrat a rozhodl jsem se, že by to měl být monitor s IPS technologií a ne s TN. Takže jsem byl pro tenhle monitor. Pak jsem se v tom začal vrtat ještě víc - na různých stránkách píší, že je odezva nesmírně důležitá pro hraní a že je potřeba mít tak pod 5ms(ten vybraný monitor má 8ms), mně se teda moc nezdálo, že by to bylo nějak ultra znatelný, ale když jsem nacházel plno podobných článků o tom, jak je odezva důležitá, tak by na tom něco možná být mohlo. (pak je háček v tom, že pod 5ms to maj z 99% jen ty TN)
Co si o tom myslíte? Je odezva u fps MP her opravdu tak důležitá?
A jaká by měla být podle vás ideální velikost obrazovky? Není 24" moc pro fps multiplayer hry? Na druhou stranu bych zase občas zahrál auta z nějakých dvou, třech metrů, tak bych na to rád viděl, prostě se nemůžu rozhodnout.
Za každý názor a radu budu rád.

Já, jako odpůrce herních nudlí, mám už řadu let od Eiza FlexScan 1911 (1280*1024) a nemíním měnit. Obrazovka co nejblíže čtverci mi vyhovuje. Mým bohužel nesplnitelným snem je 1920*1920 :-)

Doma mám v rezervě Hitachi (má už přes 10 let), tehdy se chlubil nejlepší odezvou z prodávané produkce, 16ms. To bylo v době, kdy se rise&fall měřilo poctivě (černá/bílá, ne 20/80% šedi či jak to dnes "šidí"). Naprosto dostačující v jakýchkoliv hrách.

Já tvůj názor znám a jsem natom podobně.
Ovšem je velká pravda, že moncl/rozlišení/rozměry jsou velice rychle návykové a hraní/práce případnou změnou, asi nebude dlouho nikoho trápit.
(jednou ty klasické stejně odejdou a nové u výrobců jsou zatím v nedohlednu)