Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT úvaha nad sklenicí vína: SS2 bez odezvy?

Před pár dny v reedici vyšel upravený System Shock 2, více tady. Malý zázrak, protože to dlouhé roky vypadalo, že složité vztahy v autorských právech tuhle věc navždy pohřbí.

Docela mě překvapila skoro nulová odezva (v české kotlině) ::)

Buď současní (mladší) hráči nejsou schopni akceptovat výrazně složitější herní koncept, než který nabízí stopadesátá reinkarnace kólofdjůty - nebo nepřekousnou grafickou stránku hry (dá se vylepšit modifikacemi). Další "nebo" mě vlastně nenapadá, možná snad že tuhle věc prostě neznají (vyšla před 14 lety).

Z mého osobního pohledu každopádně platí: lepší hra neexistuje. Obzvláště, když tuhle verzi (na rozdíl od původního CD) je možno bezproblémově provozovat na současných OS a (vícejádrovém) hardwaru a snadno modifikovat k obrazu svému.

Enjoy it! ;-)
…a klidně se ptejte…

Já to teď zkoušel a vyhodilo mi to nějakou chybu. Vzhledem k tomu, že jsem na chalupě, tak se mi to nechce na ntb s mobilním internetem řešit. Doma na to ale mrknu, každopádně na dnešní poměry je ta grafika hrozná. Ono, nemůžeš se lidem divit, sám mám třeba raději izometrické hry, protože ještě vykládají dospělý příběh, ale jsou kompromisem pro zobrazení krásné grafiky, kde je zapojená fantazie.

System shock chci určitě vyzkoušet. Otázka je, jestli mi to neznechutí právě grafika, i když chápu, že by to asi bylo povrchní, ale koukat celou dobu na ksichty z osmi pixelů je trochu silný kafe. Jedna věc je stylizace a druhá technická nedostatečnost.

Ano, mám.

Jedna verze je jen s textama (logy, maily, informace o výzkumech, věcech atd), ta se dá v mnoha verzích stáhnout. Mám poznačenu tu nejlepší, pohledám.

Druhá věc, co nikde nebylo, a co jsem dělal kdysi sám (pokračování v práci WEXe), je menu, nastavení hry - to myslím nikde nevyšlo

A třetí věc jsou přeložené textury na zdech, různé nápisy, upozornění, jména sekcí atd.

Čtvrtá, nad rámec všeho, jsou už mé soukromé úpravy, viz přiložený obrázek ]:)

---
Bude-li zájem, nějak bych to zkompletoval. Dnes ale ne, moc práce..

Já toho odehrál docela dost, hraju hry všehovšudy už určitě nějakých 16 let, ale System Shock v podstatě ani neznám. Vyrostl jsem na C64, na PC jsem se v týhle době věnoval spíš NHl, Tomb Raiderovi, Resident Evilům a pár strategiím - střílečky mě nikdy nebrali. Možná to zkusim, ale i perfektní RE1 jsem přes emu hrál cca 15 minut - nostalgie je hezká, ale pokrok nezastavíš a dneska už se na to prostě nedá dívat :).