O volbě primárního tanku netuším nic, kromě toho, že se ti objeví načtený po spuštění hry.
Ne, nedají se vyzkoumat jinak než přes strom, Vyjímkou jsou "premiové tanky", které se kupují za peníze.
Když vyházíš všechny francouzské tanky, tak si je znovu můžeš koupit, tedy ty, co máš vyzkoumané a pokračovat ve výzkumu dál. Základní tanky máš vyzkoumané automaticky všechny.
SPG přepínáš do "zaměřovacího režimu" klávesou shift (manuál si četl? nebo se alepoň podíval na ovládání?), kdy získáš pohled na bojiště zezhora spolu se zaměřovacím křížem dopadu tvých projektilů.
"stíhací tank".. myslíš tank destroyer, "stíhač tanků" v češtině řečeno. Překvapivě, tyto stroje si s tanky rozhodně nehrají nahoněnou. Vynikají tím, že mají velmi silné čelní panceřování (na úkor ostatních částí) a poměrně silným dělem. Nejlepší strategie za stíhač je zalézt někam na kopeček nebo do křoví a počkat, až ti nějaký tank objeví nepřítele. A pak to do něj šít.
Ano, bitvy totiž nejsou skládané jen z jedné úrovně tanků a dostávají se tedy do společného boje tanky různě silné. Také mezi třídami je dost výrazný rozdíl. Je tedy celkem logické, že tank úrovně 1 se základním kanoném těžko něco udělá těžkému tanku úrovně 4.
Ano, zóny existují. Fajnšmekři v boji nablízko například střílí do průzorů, kde mohou zranit posádku, na "kloub" věže, kde se stýka věž s tělem tanku. Pak jak řekl Michal, zezadu, zboku do pásů (tam nemusíš tank poškodit, ale zničíš mu pásy a stává se snadnějším cílem pro ostatní tanky a zejména dělostřelectvo). A úplně nejlepší je trefit tank zdola. Tam je nejzranitelnější, ale málokdy nastane příležitost takéhé zásahu. Typicky tato možnost vzniká při překračování terenních nerovností, když je dostatečne ostrý kopeček, tak v okamžiku, kdy ho tank překonává, tak má nachvíli odhalený spodek a z podkopce je nožné se do něj trefit. Tohle je také mít napaměti ve chvíli, kdy nějaký takový kopeček hodláš překonávat.