Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS3 či XBOX - dotaz trochu jinak

[mod]Přesunuto z PC poradny, dotaz uživatele Cyborg (Zarniwúp)[/mod]

Ahojky, vím, že takových dotazů je na netu mraky, taky sem jich již hodně přečetl, ale chtěl bych se zeptat jinak a hlavně bych chtěl prosím požádat o odpovědi z vlastních zkušeností, ne "někde jsem četl" apod. Moc děkuji. Takže začátkem roku bych si chtěl koupit jednu z těchto konzolí, abych mohl společně s malým hrát. Sám osobně jsem měl půjčenou na tři dny PS3, kde se mi líbilo, že sem si mohl stáhnout xy demoher a tyto v klidu vyzkoušet. Teprve ta, která se pak zalíbí si mohu koupit (člověk není zklamán, že koupí hru jejíž obrázky jsou úchvatné, ale do příjemného hraní má pak daleko). Filmy na ní bych asi nepřehrával, na to mám domácí DVD a osobně mi stačí spíše i pěkná kvalita v .avi, tím chci jen říci, že až tak náročný nejsem. Online hry, no tak to možná, opravdu možná, do budoucna, zatím mne to nikdy nezaujalo, to spíš časem asi malého. Že je na tu konzoli ta hra, která není na druhé konzoli mi také nevadí, stejně, každému se líbí něco jiného a prostě ten nějaký titul oželím. Kinect taky v současné době nepotřebuji, měl jsem dříve něco podobného na PS2, kde jsme se na hraní s ním těšili, nakonec, jestli jsme si hru pro toto zařízení zahráli 2x ?? Možná by to bylo v lepší kvalitě a s lepším přizpůsobováním a fungováním ve hrách bylo příjemnější, já osobně jsem ale invalida, takže jsem rád, že budu v klidu sedět a hrát.

Takže pro ty ochotné mi poradit, spíše mi jde o to, která konzole je asi lepší vzhledem k poruchovosti, ale i která je víceméně lépe přizpůsobivější. Druhá věc jsou hry, osobně asi není (nemám) problém sehnat nějaké hry, ale zálohované hry jsem se dočetl, že jdou "lépe" hrát na XBOXu. Nebo už je to lepší i na PS3 ?? A který druh konzole je také lepší, nějak jsem se v tom množství zasekl (XBOX 360 4GB, XBOX 360 250GB, PS3 320GB, PS3 slim apod. apod. liší se to jen v paměti, která se dá vyměnit třeba změnou disku, nebo je v tom i něco jiného ???). A dá se někde upravená konzole sehnat i se zárukou ?? No, snad se najde někdo ochotný, kdo nebude hned "špačkovat" a poradí, vzhledem k postižení mi trvalo hodně dlouho, než jsem se prokousal na různých forech pročítáním podobných otázek, ale na to na co se ptám já moc odpovědí nebylo.

Děkuji moc, možno případně i rada na PM či ICQ

So zalohovnymi hrami ti tu radit nebudeme, pojem zalohovana hra je nezmysel - je to proste upiratena hra

Ad poruchovost - pokial nemas oficialne cisla od Ms/sony, tak to nezistis, je pravda, ze prve generacie Xboxu mali pomerne vysoku poruchovost, ale aj to uz je minulost

Ad roznorodost konzol - pokial sa na tom chystas naozaj len hrat hry, tak za Xbox ti staci Slim model 250 GB a za PS3 slim 160 GB.

Ad harddisk - u PS3 ide vymenit v pohode (je tam tusim klasicky 2,5" SATA disk), Xbox360 pouziva proprietarne disky (takze su drahsie ako bezne SATA ekvivalenty)

Jak píše Michal, s upirátěnýma hrama tu konkrétní rady nenajdeš, viz pravidla. Když se porozhlédneš po temných stránkách internetu, zjistíš, že zálohované hry na PS3 neexistují, kdežto xboxových je všude plno.

Osobní zkušenost s konzolema mám nulovou, jsem jejich zapřísáhlý odpůrce. Proč nechceš na hry PC? I ten se dá připojit k TV, i k němu se dá připojit joystick, volant.

tak tak, lepsie sediet na stolicke a krcit sa pri 24 palcovom monitore ako sediet v kresle a mat pred sebou 42 palcovy televizor. dat do mechaniky dvd a hrat. na pc sa mi viac paci instalacia roznych patchov, nastaveni, nastavenie grafiky, zvukov, riesenie kompatibility, lagov atd.

Jo, je to totální hloupost, protože:
- hry kupuješ levněji než na konzolích
- mnohonásobně více her můžeš hrát v mateřštině
- můžeš hry upravovat, editovat
- můžeš si libovolně nastavit vlastní ovládání her
- můžeš hrát či vytvářet modifikace, totální konverze

tak jo, asi ma kazdy svoje preferencie:

- hry kupuješ levněji než na konzolích - suhlas, ale mozes kupovat starsie hry na xbox cez bazar
- mnohonásobně více her můžeš hrát v mateřštině - pre mna irelevantne, s EN problem nemam
- můžeš hry upravovat, editovat - nepotrebujem to
- můžeš si libovolně nastavit vlastní ovládání her - takisto zbytocnost
- můžeš hrát či vytvářet modifikace, totální konverze - takisto jednoducho nepotrebujem

Někdo má rád holky, jiný vdolky.

Komu se líbí konzole, ať si na nich hraje. Já je nechci ani vidět, pro mě naprosto zbytečný a herně neovladatelný krám. Dvacet let hraní na klávesnici a myši, vše s vlastním nastavením, nehodím za hlavu a nezačnu se učit zacházet s kvedlátkem.

Tvůj děda taky hraje konzolové hry? :-p

nechápu, proč se tak dohadujete. Je jasný, že na to má každý jiný názor.
Fakt je ale ten, že PC po čase nejnovější hry nezvládne a je potřeba ho obměnit, to u konzole potřeba není
Také mi PC už hry nezvládá, ale nejsem blázen, abych vyvalila 20tis za lepší - mám konzoli a tam mi jede všechno a PC mi na práci stačí

Promiň, ale myslím, že trochu mystifikuješ. Na hraní není potřeba pc za dvacet tisíc, navíc je investice pouze prvotní, poté se dá již upgradovat postupně. Například já mám pc staré cca šest let a po upgradu ram a grafiky za cca 3000 si na něm i dnes zahraju nejnovější hry na vysoké detaily.
Pravda je, že v současné chvíli uvažuju nad konzolí, kdy bych se vyvalil na gauč k pc a jen kvedlal, ale imho to není takové jako třeba fps na pc s myší, i když je možné, že to je o zvyku. Mají fps na konzoli zjednodušené zaměřování?Neumím si představit že bych kvedlátkem reagoval tak rychle jako myší.

ano ale i tak postupem času musíš stále upgradovat, to u konzole nemusíš
myší jsem nehrála ani nepamatuji, ale se zaměřováním nemám problém, je to o zvyku
za začátku ti asi bude chvíli trvat, než se trefíš, ale jak si na to zvykneš, tak není problém zaměřit na jedno hnutí kvedlátkem

Pokud vím, Uncharted byla exkluzivka pro PS3, tudíž je nesmysl to brát jako srovnávací vzorek pro grafiku.
A koukal jsem na screeny, žádná sláva to teda není.
Vem si třeba skyrim, pro konzole existuje jedna sada textur, pro PC existuje další sada textur, samozřejmě o daleko větším rozlišení.

Beru to, že hry primárně vyvíjené pro konzole můžou mít lepší a plynulejší běh, ale to je dáno optimalizací a vývojem pro jeden set hardwaru. U pc je to složitější sladit. Nicméně HW konzolí je v dnešní době už na maximu a funí z posledního

Fakt je, že PC hry se prostě vyvíjejí. Hry na konzole jsou maximálně optimalizovány.

Stačí srovnat PC hry z roku 2005 a hry z roku 2011. Ten rozdíl je (po vzhledové stránce) jednoduše propastný a mohl by být i větší, nebýt "zpětné kompatibility" s konzolemi.

Já ale konzolím zazlívám něco úplně jiného - většina "mainstream" (tj. multiplatformních) her je k uzoufání jednoduchých a nudných, aby je zvládli hrát a dohrát i (pod)průměrní hráči.