Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s FPS

Zdravím,

od koupě nového počítače mám problémy s FPS v některých hrách. Vůbec nechápu, proč, jelikož některé nové hry běží úplně nádherně, ale jiné zobrazují FPS 60 a níže a nejsou příliš plynulé. Rád bych dosáhl 100 FPS v každé z her, protože si myslím, že s mojí sestavou by to neměl být problém, ale bohužel nevím, co mám s tímto problémem udělat.

Sestava mého počítače:
DOEM Windows 7 Home Premium SP1 64bit
CHIEFTEC, MESH CM-01B ATX 500W Seasonic
ASUS MB Sc LGA1155 P8H67, Intel H67, 4xDDR3, SATA 3.0, USB 3.0 (rev 3.0)
CPU INTEL Core i7-2600K 3,40 GHz 8MB L3 LGA1155 - BOX (overclocking)
CHIEFTEC, Accessories-Fan, AF-0925S, 92x92x25 mm Sleeve Fan, with 3/4pin connector
DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9 KINGSTON ValueRAM DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9 KINGSTON ValueRAM
GIGABYTE VGA ATI Radeon HD6870 1GB DDR5 (Overclock)
WD CAVIAR BLACK WD1002FAEX 1TB SATA/600 64MB cache
LG OS Blu-ray DVD±R/±RW/RAM DriveBH10LS30 Writer Bulk
Monitor: Monitor: 23" LED EIZO EV2313WH-GY EcoView

Pro orientaci přikládám hry, které jsem hrál, a jejich hodnoty FPS:
Counter Strike: Source : Až 500 FPS!!!
Day of Defeat: Source: 400 FPS!
Worms Crazy Golf: 120 FPS stabilních
Trackmania United (highest settings) : Mezi 100 - 120 FPS
Fortix 2: 100 stabilních FPS

Tyhle hry jsou naprosto v pořádku, ale tady to už začíná pokulhávat:
Call of Duty: Black Ops Multiplayer: 90 fps (highest settings, pokud v options zvolím "sync every frame", FPS klesnou na 60)
Left 4 Dead 2: 60 fps
Plants versus Zombies : 60 fps

A tyhle hry jsou už naprosto špatné:
Droplitz: 60 fps (skočí na 20 fps, když začne padat mnoho kapek, hra je poté nehratelná)
Build-a-lot 2: 45 fps
Memoir 44 Online: 30 fps

Budu vděčný za každou radu, vůbec nevím, jak mám tohle vyřešit, protože se v technických věcech naprosto ztrácím. Jediné, co jsem udělal, bylo vypnutí VSyncu v nastavení mé grafické karty, a nic se bohužel nezměnilo.

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Ad vsync - samozrejme, ze ti po zapnuti tejto volby klesne FPS na 60, precitaj si, co vertical synchronization znamena
Ad 100 FPS - je totalny nezmysel snazit sa dosiahnut tolko FPS, nad 60 to aj tak nepoznas
Ad spatne hry - moze to byt kludne aj optimalizaciou tych hier

Děkuji za odpověď.

S Tvým druhým tvrzením ale nesouhlasím, protože rozdíl dokážu poznat pod stovku. Zvlášť u online her, kde, například na šesedátce, hra není zrovna plynulá. Chci dosáhnout stovky, protože u ní a výš mi hry běží naprosto plynule.

Příklad uvedu zrovna u toho Black Opsu. Povedl se mi totiž zvýšit na 120 FPS díky odstranění stínů a zvýšení maximálního FPS v in game konzoli. Na 91 FPS se hra občas na sekundu zadrhla. Například když jsem se snažil kuchnout hráče,celá animace toho kuchnutí neproběhla, nebo jsem dokonce kuchl později, než jsem měl. Anebo ve hře s 18 hráči, když v jeden moment střílelo mnoho hráčů, nedokázal jsem kontrolovat střelbu, ta animace střílení neprobíhala tak, jak má, a ve hře, kde jde hlavně o rychlé reflexy, takže často i milisekundy, je tohle celkem problém. A teď se 120 FPS? Ani jediný z těchto záseků, vše šlape tak, jak má.

Optimalizací her to může být, ale také nemusí.

Za jakoukoliv další odpověď budu vděčný.

Znova píšu a prosím o další odpovědi. Vážně bych chtěl tyhle problémy vyřešit, ale bohužel nevím jak, jelikož ve většině technických věcech stále tápu. Ale vím, že aspoň tu stovku potřebuju určitě.

Možná se schválně soustředí na to, aby to sekání obrazu viděl, stejně s tím nic nenadělá. Většina nových i starých her mu pojede krásně plynule i na 30 až 40 fps. Radeon HD 6870 mám kupodivu taky (náhodička, poslední dobou tu kartu mají všichni - asi kvůli dobrému poměru ceny a výkonu) a s ní rozjdeu na plný detaily všechny hry co jsem zatím zkoušel. A navíc kdo potřebuje hrát na nejlepší nastavení GFX? Kdo potřebuje mít vščechno ve 1900x1400 rozlišení? Já tedy určitě ne... Já jsem spokojenej se svojí obrazovkou kde můžu mít max. 1440x900.

Tohle FPS jsem nikdy ani moc neřešil. Většina her mi jde v pohodě. Ale 60 snímků za 1 sekundu je snad dost ne? A navíc každá hra ani nemusí dosahovat 200 až 500 fps aby bez sekání šla. Na benchmarku GPU mi vyšlo fps 30 (Mám Rad. HD 6870 s jádrem 900MHz a Pamětí 4100MHz) a není hra, která by se mi při nejlepším nastavení grafiky jedinkrát sekla. Takže mi je úplně jedno jestli je nějaký fps 60 nebo 100 nebo víc nebo mín

Tak třeba ted jsem si udělal benchmark Just Cause na nej detaily, rozlišení 1440x900, vyhlazování atd. a průměrné fps je 27.4 a hra se vůbec neseká. Takže jestli si někde stěžuješ na 60 fps, tak si radši běž koupit stroj za desítky tisíc a nebo prostě nehraj hry... :!:

To proto, že každá hra je jinak náročná.
Že některý hry mají jen 60 snímků je dáno synchronizací, i když to vypneš, tak některý hry to mají v sobě natvrdo zapnutý a nejde to změnit.
Jestli chceš někde zvýšit počet FPS, tak vypni nějaký efekty, např. stíny, osvětlení, sniž detaily.