Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BF3-výpadky fps a zklamání

Zdravím všechny tak jsem nainstaloval nový BF3 a přišlo velké zklamání, čekal jsem že třeba nepojede úplně v poho, ale tohle mně dostalo:
Mám: Quad Core 2,66Mhz
4GB DDR2 800
GTX 560 Ti od MSI verzi HAWK
Samsung F3 1TB

Pokud hru zpustím v High dosáhl jsem i 112fps, pokud v Ultra pohybuje se to kolem 50fps, ale hlavní problém je v tom že mám obrovské výpadky výkonu kdy z 50fps to najednou spadne na 0fps a to několikrát během Levelu. Hra se tak stává skoro nehratelná. Může někdo poradit. Zmenšení detailů apod. nefunguje.

Kamarád má: Athlon X3 2,8Mhz
4GB DDR3 1600
WD 500GB
Ati HD 5850
A BF3 hraje na Ultra průměr 40fps, min. 35fps, žádné výpadky.
Předem děkuji Všem za nějaké nápady.

Battlefield 3 jsem už dohrál a abych pravdu řekl takové problémy jsem neměl.Občas se stávalo( hlavně při velkých bojích) že mi klesalo FPS ale ne na nulu 0.Zkus nainstalovat od výrobce tvé grafiky nejnovější drivery,ty nejnovější hru podporují

Zdravím, nevím čím by to mohlo být, ale zkusil bych vypínat rúzné funkce grafiky (az k uplnemu orezani vseho). Jinak me napadlo, zda nemate hru nahranou zrovna u vadneho sektoru disku, zkuste projet disk nejakou diagnostikou. Jinak nevím, ale pokud jsou ty poklesy brutalni i pri snizene kvalite grafiky a vypnutych fukcich, nebude chyba v grafice, ale jinde. Pak by to mohlo byt i malo mista na disku, ale to asi nebude ono, podle teroveho disku (jeden nikdy nevi). Pokud tam mate jen par giga volnych, hra si je s prehledem schramstne.

Procesor to nebude, ja mám taký istý problém s BF3, moja zostava ---> i5 2300, 4 gb ddr3 Ram, Ati HD 5870 ...
Hra mi ide v pohode cca 5-10 minút, a potom je úplne nehratelná... seká to jak nvm co z 50+ fps na 0 a podobne ... Neviem co s tým mám robiť.

4GB jsou na tuto hru málo, obzvláště na "cool PC", kde je nainstalovováno kde co, ideálně v kombinaci s nějakým anti-všechno tentononc (firewall, antivir).

Na levnějších a méně výkonných strojích jako je ten tvůj (nebo dokonce na několik let starých strojích jako je ten tazatele), bych doporučil (kromě upgradu RAM, pokud je možný) vyházet vše z "po spuštění", pozakazovat nepotřebné služby (toto vše lze provést pomocí msconfig.exe) a v antiviru nastavit výjimku rezidentního štítu antiviru a firewallu na adresář s hrou.

No a samozřejmě, nvidia není pro tuto hru (zatím) úplně ta ideální karta, ovladače s ní docela dost bojují... ;-)

P.S.: musíte si uvědomit, že BF3 je "next-gen" hra, a tedy že vám nemusí stačit 5 let starý CPU a legračních 4GB RAM.. BF vždy posunoval hranice herních nároků na HW (viz BF1942 a nebo BF2).