Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry se sekají i na silných strojích

Zdravím, mám takovou otázku ohledně sekání her. Dám příklad -

Měl jsem stroj s procesorem AII X2 250 na 3Ghz. Dirt 2 mě šlapalo při 35Fps s HD4670 celkem hezky.
Pak jsem měl stroj se stejným procesorem a grafikou 5770. Fps jsem měl okolo 50, ale vždy to jelo 6vteřin jak film a pak 2 vteřiny jak kdybych měl jednojádro. Tak jsem si říkal že zkusím trošku zvednout frekvenci CPU. Stabilně jsem přetaktoval na 3,7 a zapnul Dirt 2 a výsledek byl o něco málo lepší. Usoudil jsem, že zde je slabý CPU.

Ted mám kartu 5770 a X4 840. Využití pri 1240x1024 4xAA vše na Ultra + DX11 procesoru se pohybuje okolo 45% maximálně.
Hra stejně nejde pořád stále plynule. Abych se ujistil, že to nedělá CPU zpomalil jsem ho na 1800Mhz a zpomalení bylo jen maličké.

Další příklad.

Hrál jsem Mafii II na Phenom II X4 965 - 3,8Ghz + ASUS 6950 (reflash na 6970) + Corsair 4GB 1600Mhz, HDD Raptor od WD 10 000ot/min. Stálých 60Fps omezeno V-synch. Když jsem nastoupil do auta tak se hra začla sekat když jsem někam jel.

A ted by mě zajímalo, čeho je nedostatek :-) Proč se ty hry škubou i na tak silném stroji? Některé novinky běhají uplně perfektně na té 6950 a nainstalujeme NFS Undercover a hra se seká stejně jak na jednojádru. Když se tomu Phenomu vypnou 2 jádra hra jede o dost lépe. (celou sestavu žene Corsair TX650)

Děkuji za odpověd.

Pokud to dělají jednotlivé hry, tak bych hledal chybu v té hře ( nastavení, aktualizace )
Osobně nechávám hru/y nastavenou tak, jak se nastaví při instalaci /na automaticky/
(v žádném případě, i když mám "silnou" sestavu tak to nervu na max)
Když je problém, tak až potom se začnu hrabat v nastavení hry.
Některé starší hry mají s výkonnými sestavami problémy, neumějí/neznají určit použitý HW a nastaví kraviny.
( třeba více jádrový procesor + starší hra )

Já mám AMD phenom 2x + 4GB DDR3/1600MHz + WIN 7 Ultimate a stará hra triumph war 2099 mi běžela jak po másle jen na integrovanou grafickou kartu... Poté, co jsem přidal novou do PCI-E ATI RADEON 3650HD, tak se od tý doby tato hra seká a jiný jdou dát na plný detaily a jdou jak živé...
Zkusil bych hledat chybu ve grafické kartě...