Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nečakané vypnutie Pc hier.

Dobrý deň.
Mám na novom Pc nainštalované hry:Crysis,FarCry2,Stalker-Call of Pripyat.Problém nastane po pár minutách(1-30min.)hrania,keď sa hra nečakane vypne-nabehne čierna obrazovka a hlásenie,že systém Win.prestal správne pracovať,ukáže sa pracovná plocha a systém beží ďalej-žiadny reštart.Toto sa opakuje pri každej hre a dĺžka hrania je vždy rôzna(1-30 min.)Používam takmer max.nastavenia hier a napriek tomu bežia hladko-žiadne sekanie,spomalené reakcie... jednoducho bezproblémové až do náhleho"kolapsu".
Patche sťahujem,ovládače priebežne aktualizujem.Na starom Pc som tento problém nemal-v hrách to asi nebude.
Používaná zostava: Win.7 HP 64-bit/MB IntelDP67BA+i7 2600 3,4GHz/8GB Ram/VGA MS PCX GF N580GTX 1536DDR5/80GB SSD+1TB/Fortron 750W ...
Každá rada dobrá.
Ďakujem.
Posledné hlásenie bolo:Popis
Problém s vaším videohardvérom spôsobil, že systém Windows prestal správne pracovať.

Popis problému
Názov udalosti problému: LiveKernelEvent
Verzia OS: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Identifikácia miestneho nastavenia: 1051

Ďalšie informácie o probléme
BCCode: 117
BCP1: FFFFFA80092754E0
BCP2: FFFFF8800F20B408
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1
Identifikácia sektora: X64_0x117_Tdr:2_IMAGE_nvlddmkm.sys
Informácie o serveri: 75f00f85-753e-4e0e-a7c8-2e1239c5346a

Zdravím.
Na internete sú podobné hlásenia a je ich tam množstvo,ale nič konkrétne.Je tam spomenuté takmer všetko-od vadného zdroja,pamäť,zákl.dosku...až po graf.kartu.
Skúšal som preinštalovať graf. ovládač.Najnovší bol len beta verzia,tak som nainštaloval starší:8.17.12.6658
Neviem či je to pokrok,ale herná doba FarCry2 sa natiahla na zhruba 3 hod.Potom sa hra vypla a problém sa opakoval.

Zkusit otestovat grafickou kartu na teploty a stabilitu v FurMark
( s testem se seznam a hlídat sám se nevypne ! tak 15-20 min až do ustálení teploty )
Ohledně zdroje, osobně bych do takovéto sestavy Fotron nikdy nedal.
(pokud karta "přežije" test, zkusil bych jiný zdroj)

Ahoj.
Tak som teda skúsil otestovať grafickú kartu a zažil som nekonečné minúty strachu či to karta prežije.
Ďakujem za radu - stiahol som FurMark 1.9.0
Test bežal pri 1920x1080 asi 15 minút a teplota bola ustálená na+- 98°C.Snažím sa porovnávať ostatné údaje a zdá sa,že karta to"prežila".
Môže blbnúť ten 750W Fortron?
Ak bude potrebná výmena - máte overenú značku?
ĎAKUJEM.

Ahoj.
Dal som pár dní tomu"Pc"pokoj.
Včera som stiahol OCCT 3.1.0 a monitoring ukazuje nasledovné hodnoty: GPU: 1/35
Voltáž: VCore/0,97 3,3V/3,46 5V/3,14 12V/7,75
Na grafoch sú napätia stále "pod normál".
Môže to byť ďalšia indícia,že blbne zdroj ? Čo poviete na tento - Gigabyte ODIN GT 800W.
Ďakujem.