Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA IV - 32bit nebo 64bit Windows?

Dobrý den,

už mám vybranou sestavu, kterou si koupím, ale potřeboval bych vědět, jestli je na hry (zejména GTA IV) lepší 32bit nebo spíše 64bit Windows 7 Home Premium. Budu mít 4 GB RAM, více si přikupovat nechci. Byl bych nejraději, aby mi to jelo bez sekání na střední detaily.

Díky moc za radu a přeji pěkný den.

hry su stale len 32bitove, cize viac ako 2048 MB pamate si aj tak nedokazu pridelit, takze je to na tebe, problemy nie su ani s jednou verziou, jak 32 tak 64bit dokazu pracovat s 32bit aplikaciami - a neboj, na tej zostave ti pojde GTA4 aj lepsie ako na stredne detaily

Děkuji ti moc.

Někde jsem četl, že pokud člověk nechce mít více jak 4 GB RAM, měl by si koupit 32 bit. Také vím, že na 32bit jde spustit určitě více programů - například třeba First Person Mod v GTA:SA. Ten v 64bit Windows nejde.

Ale asi se přeci jenom přikloním k 64bit.

Už se nemůžu dočkat :-) za týden - dva si sestavu objednám.

64 bit.

Nevím, jakou budeš mít grafiku, ale dnes jsou s 1GB VRAM naprosto běžné. A trochu lepší (např. ATI6970?) mají 1,5 či i 2GB VRAM. V 32 bit OS je možno celkově adresovat 4GB paměti. Budeš-li mít 2GB (jednojádrovou) grafiku, zbude na OS + hru celkem 2GB. Netuším, kolik ti vezme systém, ale na hru už každopádně 2GB nezbude. Proto bych volil 64bit; tam omezení 4GB adresace není a na hru ti 99,99% ty 2GB paměti budou volné/použitelné, přístupné.

Snad nepíšu bláboly... :-x

--
Problém můžeš mít v 64bit OS se starými 16bit aplikacemi, pokud je používáš.