Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oblivion - pokec, problémy...

Nainstaloval jsem si tenhle addon: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1081 9

Pominu docela neintuitivní práci s drakem (nutno používat kouzla pro výběr draka i pro to, co má dělat).

Po nasednutí jsem se vydal na leteckou prohlídku okolí. Zaregistroval jsem problémy:
1) docela cukatůra animace draka, možná(?) vyplývající z toho, že mám ve hře gigabajty dalších - hlavně grafických - vylepšení. Přitom C2D/3GHz, 4GB RAM a 460DTX/1GB s přehledem dostačuje.
2) vletěl jsem nad hradbama do nějakého města, to je naprosto nepoužitelné (je to vlastně jen noclip model, to co je viditelné "zvenku" před hradbama). Budovy nesedí s terénem, textury jsou jakoby z roku 1997, žádní lidi, žádná možnost interakce, vstupování do domů. Je to způsobeno tím, že se nenačetlo vlastní městečko (jak se tomu děje při průchodu branou).

Nakonec jsem draka do města dostal (vykouzlij jsem ho z města). Otestoval jsem ho několika seky mečem, on chytil nerva a začal dšít oheň :-) Utekl jsem několik desítek metrů a pozoroval... chudáci občané to odskákali za mě.

Nějak mě to ale nezaujalo, addon šel pryč...

Změna názvu vlákna, původně Oblivion - "cestovní drak" (L-Core)

1) Cukatůru jsem nezpozoroval, nemám tam asi tolik grafických addonů.
2) Existuje addon, kterej způsobí, že města nebudou samostatné mapy, ale že se budou načítat průběžně, jako bys chodil kdekoliv po krajině. Vyjímkou je Imperial city.
Nezkoušel jsem ho. A ani ho sakra nemůžu najít.

A draka lze vykouzlit nejen ve městě, ale i v jeskyních, pokud jsou dostatečně velký a taky (což je nejlepší) ve sféře Oblivionu, což se hodí, pokud se mi nechce prolízat jeskyně, tak drakem doletím přímo k věži. Dále drak zdatně vypomáhá proti nepřátelům, což se taky hodí. A pokud nemám prolezlou celou mapu, tak s ním snadno doletím tam, kde jsem ještě nebyl. Mám Oblivion rozehraný už podruhé, takže takových míst je ještě dost.

Taky jsem to včera večer zkusil.
Mrtvo, při boji mrtví vojáci zaseklí v budovách a některé stěny baráků průchozí. Smazáno.

Myslím přestanu experimentovat a dám se do definitivního dohrání všech questů (vč. KotN a SI). V rezervě mám addon Kumiko Manor, v češtině.

Jo, Kvatch vypadá hezky, právě že je to těžce nehotový. Kdyby alespoň byla funční ta aréna.
Mimochodem - narazil jsem taky na addon Bartholm city, je to kompletně celý nový město i s několika questy a arénou. I s lidičkama a obchodem, sice trochu amatérsky namluvený, ale dodělaný a funkční. Ale v angličtině, tedy nic pro tebe.

SI jsem ani nedohrál, bo mi v létě chcípnul počítač a tak jsem to na novým PC rozjel od začátku. Ale na datadisk je SI opravdu rozsáhlý.

Postihl mě bug v questu za zloděje v misi "Taking Care of Lex".
...nechat "převelet" Hieronyma Lexe do Anvilu.

Měl jsem už ukradený seznam doporučení pro hraběnku, ale nemohl jsem sehnat padělatele ("cizince"). Bydlí vedle cechu mágů v Anvilu v takové polorozpadlé chajdě, vede k němu na kompasu šipka (aktivní úkol). V baráku je šipka zelená, ale chlap nikde. Zkoušel jsem čekat hodinu, den - nic. Zkoušel jsem starší load - nic.

Tak jsem musel použít konzoli a pomocí

player.SetStage 00036334 40

úkol splnit (dostat od "cizince" padělané dokumenty)

Docela mě to na*ralo...

Hledal jsem asi v nejlepším oblivioňáckém zdroji informací: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Taking_Care_of_L ex
Tam uvedené bugy projevům u mě neodpovídají (quest "Turning a Blind Eye" mám dávno normálně splněn).

Narazil jsem na další nepříjemný bug, naštěstí jsem ho vyřešil.

Hlavní quest KotN. Veškerou křižáckou zbroj jsem získal. Chystal jsem se na poslední misi, definitivní likvidaci "bosse" (jméno si nepamatuju). Ale asi jsem někde někoho (nevinného) v nějakém boji zlikvidoval či co, nefunguje "modlení". Poslední misi jsem udělal i tak, po skončení jsem byl veleben až do nebes. Ovšem u oltáře - opět jsem prý darebák.

Při pokusu pomodlit se u jakéhokoliv oltáře jsem byl odmítnut, různými variantami věty "Kaj se za své zločiny, hříšníku!". Hledaj jsem: http://forum.bonusweb.cz/elderscrolls/viewtopic.ph p?f=11&t=4578
Píše se o dvou příčinách:
- příčinou by mohla být špatná pověst... u mě je dobrá = 119, špatná = 0.
- další příčinou vypsaná odměna na hlavu, hledanost. U mě nula.
Nic kradeného u sebe nemám, jedině seznam, který jsem nechal následně zfalšovat a převelel Hieronyma Lexe pryč z Imperial City (ten původní ukradený seznam nelze odstranit).

Přesto jsem zkusil o půlnoci zajít ke zdi nedaleko své chatrče v Imperial City za zadavatelem zlodějny a uplácení stráží a soudců. Nechal jsem jej moje problémy "vyřešit" (stejně mi to psalo, že odměna je nula).

Při následné motlitbě u oltáře (vyzkoušeny dvě převorství) už je to OK, sláva.

Nechápu - ale jsem rád, že se to opravilo.

KotN tedy kompletně dokončeno. Původní hlavní quest taky a taky všechny městské questy (ještě mi zbývají nějaké úkoly pro cechy). Jdu na Shivering Isles... :-)

No co, je to tak rozsáhlá hra, že nějakej ten bug se vyskytnout může.
Já mám taky menší problém, v linii questů za cech bojovníků jsem zničil ten strom, co vyrábí "oblbovací šťávu" a mám to oznámit Oreynovi, ale v dialogu s ním tam ta možnost chybí. Ty určitě víš, jak to udělat, nějakej příkaz na to je, ale jakej a kde to najdu? Mám na mysli přes konzoli.

Je to tahle mise?
Oblivion:The_Hist

Bez záruky!! Zazálohuj save.

setstage FGD09Hist 100

-------
edit: možná by pomohlo (obecně) tohle: http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Unofficial_Oblivi on_Patch
Moc se mi do toho nechce; mám dojem že jsem to kdysi zkoušel a hru jsem si dodrbal.

Unofficial Oblivion Patch covers all issues related to vanilla Oblivion (i.e., Oblivion without the addition of any official mods or extensions).

Mých 11 giga vymazlených dat je všechno možné, jen ne vanilla hra...

Já si to už pořádně nevybavuju, možná se mi to i plete s tím drakem. Co tohle: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?vie w=OblivionMods.Detail&id=21#Files
(nezkoušeno, jen vygugleno)

Addonů jsem zkoušel spoustu, většinu povyhazoval - ale i tak jich tam pár desítek mám (hlavně grafické vylepšení). Jenže hru je pak čím dál tím náročnější udržet v kondici a provozuschopném stavu (já ztratil možnost dělat screenshoty ve hře zabudovanou funkcí, netuším proč. Ale přeinstalovávat hru se mi opravdu nechce, práce tak na půl dne).