Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seknutí a následně černá obrazovka

Zdravím všechny. Mám nový počítač a pokaždé, když spustím nějakou hru, jde třeba 30 vteřina potom zčerná obrazovka a zvuk se začne sekat a hned na to se úplně vypne. Od té chvíle počítač nereaguje vůbec na nic a musí se restartovat. Zkoušel jsem i dost dlouho čekat a nic. Zkoušel jsem to na hrách Assasin Creed a Warcraft III.
Moje Počítačová sestava, deska MSI P55-CD53, čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i5 750 (2.66GHz, 8MB Cache), grafika Sapphire Radeon HD 5770 (1GB), 500GB disk Samsung, 4GB DDR3 RAM, DVD/RW mechanika, monitor Samsung 22" LCD B2230N, Windows 7 Home Premium.

jak píše Karel - je to na hraně, nicméně by to ještě neměl být problém, Chieftecy nejsou ořezávátka, ale to také neznamená, že nemáš vadný kus.

Zkusil bych ještě stáhnout UBCD a z něj spustit Memtest86.

Další problém mohou být teploty v zátěži - zkusil bych Prime95 a k tomu Coretemp plus následně otestovat grafiku stresstestem ve Furmarku (teplota se musí limitně zastavit někde pod cca 95°C - budeš muset počkat, dokud se křivka nevyrovná, nebo to nepřeleze těch 95°C, popř. to nežuchne - pak je ale problém téměř jistě ve zdroji)

Jinak poslední co se dá poradit, je projet OS na breberky a aktualizovat drivery. Vše ostatní, jako špatně nasazené chladiče apod. bys asi měl reklamovat přímo, pokud si na to netroufáš.

edit: jinak HALy jsou ze 100mega, nejsou úplně nejhorší, ale já na 100% věřím jen počítačům, které seskládám sám :-)