Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam "špión"...

Docela mě překvapilo tohle: http://www.eurogamer.cz/articles/statistiky-steamu -poprve-se-softwarem

Valve do aktuálních červencových dat poprvé přidali výsledky výzkumu o nainstalovaném software na počítačích uživatelů Steamu. Těch je celkem 25 milionů, avšak účast ve sběru dat je dobrovolná.

Samotné Valve hwsurvey píše:

Participation in the survey is optional, and anonymous.

Nějak si neuvědomuji, že by se mě na to Steam někdy ptal. Betaverzi klienta nemám , ani žádná betaverze není k dispozici (Steam - Settings - Account).

Co Steam vyšpióní, se můžete podívat u sebe do Steam - Help - System information. Ovšem nějakou volbu, zda chci tyhle údaje někam posílat či ne, jsem nikde nenašel :-|

Tuší někdo, kde se tohle odesílání/neodesílání nastavuje?

Myslim, ze to patri k nejakemu anticheatu, nebo co.
Nedavno mi psal jeden clovek, ze dostal ban za cheatovani, aniz by pouzil cheaty. Support mu odpovedel, ze mu v pocitaci nasli nejake cheaty a proto ban.

hwsurvey

Tady tohle jsou vysledky toho jejich scanu. nevim kdy to bylo, ale steam se me zeptal, jestli se chci zapojit, ja klikl ze ano. proscanovalo mi to pocitac, napsalo nejake podekovani a ukazalo vysledky.

Mně se teda nikdo neptal, ani si neuvědomuju, že by mi taková nabídka došla (tak snad jsem se nezúčastnil, snad to bylo jen v betaverzích?).

Spíše by mě zajímalo, zda se tenhle "výzkum" dělá u těch, co souhlasili, při každém spuštění Steamu - a kde to případně zapnout/vypnout. Osobně o takovou sw špionáž ve svém PC vůbec nemám zájem; je jim po tom ho*no :-x

"mělo by" - může se věřit a nemusí, že...

Takže když má uživatel naistalován program "I hate Steam", tak raději aby změnil v registru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall\I hate Steam

klíč DisplayName třeba na "Myluju Stým" nebo "aplikace číslo 42" ;-)
(obecný tip...)

Osobně se mi takový SW sken ani trochu nelíbí.

Wiki.. myslíš tohle?

Announced on the 15th July, Steam will soon start offering users to allow Steam to collect the details of what programs are installed on their system which are listed within the Windows' Programs and Features control panel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Steam_%28content_deli very%29

ne, popsáno je to zde:

Statistics collection

Steam collects and reports anonymous metrics of its usage, stability, and performance.[22] With the exception of Valve's hardware survey,[23] most collection occurs without notifying the user or offering an opt-out. Some of these metrics are available publicly, such as what games are being played or statistics on player progress in certain games.[24] Valve has also used information from these statistics to justify implementing new features in Steam, such as the addition of a defragmentation option for game caches.[25] Announced on the 15th July, Steam will soon start offering users to allow Steam to collect the details of what programs are installed on their system which are listed within the Windows' Programs and Features control panel.[26]

edit: tak to vypadá, že se před kolektováním slušně zeptá, alespoň podle toho textu.