Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto NFS Carbon

Ahojte!
Mám neriešiteľný problém s hrou NFS Carbon. Spočíva v tom, že mi pri načítaní profilu vždy padne (vyhodí ma do Windowsu). Aby som to ešte bližšie špecifikoval - po spustení hry mi normálne prebehnú úvodné videá, potom zobrazí ponuku s hracími profilmi, a v okamžiku, keď sa na niektorý z nich prihlásim, ukáže "Loaded" a vyhodí ma. Zaujímavé je,že pokiaľ sa k žiadnemu profilu nepripojím a dám "Create Profile", hra nespadne - normálne funguje (aj Carrier Mode, aj Free Roam). Akonáhle hru uložím, vypnem a potom znova zapnem, už je tu ten problém.
Preto sa domnievam, že je chyba s loadovaním, resp. s ukladaním profilu, avšak sám ju neviem odstrániť. Skúšal som už takmer všetko - reinstall, vymazanie a vytváranie nových profilov, čistenie registru, patche.
Poradíte mi prosím, čo s tým môže byť? Upozorňujem na to, že pri prvých 4-5 spusteniach mi uloženú hru ešte načítalo,takže s výkonom PC to zrejme nesúvisí.
Ďakujem!
Lock na přání lidu. (karel)

Nevidím dôvod na ostrú kritiku. Stavil by som sa, že som do originálok investoval za posledných 15 rokov viac ako 50% užívateľov tohoto fóra dohromady.
Mimochodom, z názvu poradna.net logicky nevyplýva, že sa rady poskytujú výhradne užívateľom legálneho softvéru. Takže aby kritické príspevky (ako je príspevok Matesa RR) pôsobili sofistikovane, odporúčam uviesť do hlavného banneru aj túto skutočnosť.

Je to tam ...
terms

Chápu, že lidi stahujou hry za 1500,- kč a podobně, ale že někdo ukradne hru za 200 kč a stojí mu to za to, že mu pak nejde, nebo je ořezaná o hudbu, multiplayer, videa atd., tomu nerozumim. Ale je mi to šumák... Každýho věc. Ale chlubit se tím na netu :?:

Jinak k tvému dotazu: vůbec nemusí jít o špatný crack, může to být jen špatně ripnuté přímo od uploadera (piráta). To znamená, že si to budeš muset stáhnout znova od někoho jiného... a to se vyplatí.

1) Nechcem sa s nikým dohadovať,ale choroba z povolania ma núti upozorniť na pár faktov:
"Používateľ sa zaväzuje, že nebude túto službu používať k aktivitám, ktoré sú alebo by mohli byť v rozpore s platnými zákonmi Českej a Slovenskej republiky." - príliš široké vymedzenie, hlavne zvýraznená časť je rozporuplná, pretože nie je možné označiť za protiprávne aktivity, ktoré nie sú zákonom jednoznačne zakázané

"Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo vymazať alebo upraviť príspevky: ...týkajúce sa nelegálneho softvéru alebo iných nezákonných aktivít,..." - tento odstavec oprávňuje prevádzkovateľa k úprave príspevkov, no výslovne nestanovuje zákaz pridávania príspevkov týkajúcich sa nelegálneho softvéru

Toľko k výkladu pravidiel. ;-)

2) Stále nechápem, v čom vidíš to "chlubení se"? Chcel som uľahčiť hľadanie riešení môjho problému, takže som zreteľne zadefinoval premenné. Žiadne "chlubení se" z mojej strany neprebehlo. :!:

3) Tvoja téza je bohužiaľ absolútne správna: našiel som viacero crackov, ktoré však problém neodstránili. Keďže som nemohol otestovať všetky herné vlastnosti, bol som nútený hru odinštalovať, z čoho vyplynulo, že si ju určite nekúpim.
I tak ďakujem za snahu vyriešiť túto softvérovú chybu. :-)

To víš, někteří si tady ty pravidla vykládají trochu svérázně a hrají si na justici. Přitom pravidla tu jsou od toho, aby ochránila provozovatele poradny od případnýho potahování před skutečnou justici. Takže neměly by tu být rady, jak obejít ochranu, nebo kde jak stáhnout ten či onen SW, ale sere mě, že jakmile někdo zmíní, že nemá hru originál, okamžitě se najde nějaký ten "warezbijec", který by nejraději dotyčnýho zabanoval. Tady ukazují, že někdo krade hru za dvě kila, ale hromada takových se nepozastaví nad tím, že si z práce odnese nějakej ten vercajk, nebo materiál. To je to samý.

Máš pravdu. Mnohokrát je pritom úplne jedno, či máš originálku, alebo stiahnutú a cracknutú verziu, keď ťa v oboch prípadoch vyhadzuje počas hry (tento problém som mal v minulosti s FIFA 2008, či Battlefield 2). Každopádne - teraz, keď mi už bolo vysvetlené, že pridávanie dotazov týkajúcich sa cracknutého softu je tu zakázané, nemám dôvod porušovať úzus.

okamžitě se najde nějaký ten "warezbijec", který by nejraději dotyčnýho zabanoval.

blablabla, ještě že ty jsi svatej :-p

ale hromada takových se nepozastaví nad tím, že si z práce odnese nějakej ten vercajk, nebo materiál. To je to samý.

Tady nejde o "krádež" (to je každýho věc), ale o to, že se tim lidé běžně chlubí na netu. Nevšiml sem si, že by se tu (nebo na celém netu) byly normálně běžně témata "nefunguje mi ukradená vrtačka", nebo "pasuje tento CPU, co jsem ho dneska šlohnul do mé MB?", "Ukradené auto nejde nastartovat" ...
- tohle by bylo to samý !
Příště mysli, než napíš zase něco podobnýho ...

Ne, nésu svatej, proto taky nikomu nekážu o originálkách.

A ohledně kradených věcí - ukradenej vercajk je pořád originál matroš, nikoliv kopie. Když půjdu do kutilské poradny, nemusím tam hlásit, že mám originál kupní doklad od vrtačky. Tady to musí hlásit každej, i kdyby se ptal na to, jak vyskočit ve hře s pajdulákem na bednu.

Neschvaluji tímto kradení her, jen mi vadí, jak si tady někteří hrají na policajty a při sebemenší zmínce o cracku a pirátěné verzi hry začnou hulákat, i když to se samotným problémem nesouvisí. Klasickej případ - jak vybalit a spojit soubory v rar archivech. No nedejBože, aby se dotyčný zmínil, že si stáhnul hru! To, že mu povím, jak se rozbaluje rar, tak zákon neporušuju. Sere mě, že se někteří tady snaží být papežtější, než papež.

Tak tady mě křivdíš ... ne, nehraju si na policajta. Ale na "nejde mi hra" je otázka na origušku docela důležitá. Mohli bychom tu donekonečna řešit ovladače, software, hardware, teploty, zdroj ... a bylo by to k ho*nu!
Pokud je hra sosnutá, tak jsme hned blíž odpovědi, že stáhnutá hra je upload někoho, kdo jí na ho*no ripnul...
Taky nekážu o originálkách a svatej taky nejsem, jen jsem se podivil, že někomu stojí zato stahovat hru (která nakonec ani nejde) a absolovat vše možné i nemožné jen aby ušetřil 200kč. To nemluvím o tom, jak moc jsou kolikrát ripovaný hry osekaný o vše možný ...
- tak to bylo myšleno. ;-)
doufám, že nic ve zlim :-p

Ty ze si nehrajes na policajta? Pamatujes si vubec co pises? Treba tohle

si hru kup a půjde ti .... Když už kradeš, tak se s tím aspoň nechlub !!!

nebo´s to nepsal ty? Prasak ma 100% pravdu.

Tato poradna ma par otravnych "vlastnosti", mezi ktery patri reseni kravin, ktery casto nesouvisi s tematem. V tomto pripade mam na mysli to, ze se za snad kazdym dotazem vidi zlodej, lump a malem vrah. Co na tom, ze je kolikrat clovek nucen hru ukrast, aby poradne jela a nemuselo byt CD v mechanice a porad vydavat nejakej hluk, co na tom, ze ve stazenym raru muze byt treba film (u nas je stazeni legalni), co na tom, ze dnes nemuzes ani poradne pouzivat tel. ktery koupis, viz dnesni dotaz o certifikatech, atd., protoze je vse blokovano, chraneno atd.

Za dalsi kdybys aspon cetl, co puvodni tazatel psal. Kuprikladu tohle

" nekupujem hry bez toho,aby som si vyskúšal ich hrateľnosť bez zbytočných investícií."

a nevidim na tom nic spatnyho. Kazdyho vec. Takze treba si ji chtel jen vyzkouset a pokud by mu vyhovovala, tak by si ji koupil, ale i kdyby ne, je to jen jeho vec. Priste se nesnaz byt tak aktivni, porad plati tohle heslo "Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.."

Často ovšem opravdu různá nefunkčnost hry je způsobena (nepodařeným) crackem nebo jeho špatným nasazením (pirát není ani schopen pochopit přiložené readme). Případů je spousta; od opilé kamery v GTA4 třeba po chybějící mise v Assasin Creed 2.

Ad warez (všeho druhu): když si přečteš AZ, tak zjistíš, že jakékoliv postupy, které obcházají ochranu autorského díla, jsou zakázány (ad absurdum i to legendární zmáčnutí shiftu, které během načítání vypáleného CD ignorovolo absenci nějaké protikopírovací ochrany za 20mega dolarů). Tisíckrát se mi nemusí líbit nutnost točícího se a hučícího cédéčka v mechanice - jenže když to tak autor/vydavatel chtěl, legálně to není možné obejít.

Souhlasím s tím, že na dotaz na rozbalení raru z rapidu nebo na vypálení *iso není nic závadného. Ideálně, pokud je dotaz zadán v obecné rovině (není-li jeho pisatel s prominutím trdlo, tak s formulací nemá problém). Ovšem dotaz typu: "...stáhl sem si z warka kreklího Fotošopa, je to v jakémsi *7z, co s tým, héééélp!!!" je podle mě už za hranou našich pravidel. Má-li někdo potřebu vrbového vypovídání se, co upirátil, je to jeho věc, s tím nemám problém. Ale pokud se mu takto deklarovaný sw nedaří rozchodit a žádá si rady, má smůlu. S hledáním opravy všelikých nuked releasů holt musí jinam.

---
Tahle antiwarezová pravidla tu nejsou z nějakého našeho plezíru. Chráníme tento server před případnými problémy ze strany státu a jeho orgánů.

Mno na druhou stranu je originalita hry celkem důležitá, protože cracky mnohdy modifikují funkčnost hry, proto je dotaz na originalitu hry dost důležitý. Na rozdíl od výše zmíněné kutilské poradny... protože ukradená vrtačka funguje stejně jako neukradená stejně tak jako ukradená originální hra (šlohneš DVDčko z obchodu). Nikdo se ho totiž neptá jestli tu hru ukradl ale jestli je nainstalována z originálního média (bez cracku)...
Proto podle mě ani stahování her nemůže být krádež.

Ty taky Radku nejsi z nejbystřejších ...

si hru kup a půjde ti .... Když už kradeš, tak se s tím aspoň nechlub !!!

Vždyť je to naprostá pravda! a řekni, jestli ne??? Stáhnul jí - nejde mu ... Klasika stahování. A já opravdu nevidím nic divného na tom, že když někdo stáhne hru a hned mu nejde, tak to veřejně dává na net.. Ty snad ano?

Za dalsi kdybys aspon cetl, co puvodni tazatel psal. Kuprikladu tohle

" nekupujem hry bez toho,aby som si vyskúšal ich hrateľnosť bez zbytočných investícií."

.... od toho jsou dema a odpadá tam možnost stáhnutí špatného a zavirovaného cracku...
- na to mi budeš Radku argumentovat čím??

V tomto pripade mam na mysli to, ze se za snad kazdym dotazem vidi zlodej, lump a malem vrah.

Čtení ti asi moc nejde .. Přečti si můj příspěvek a pochopíš, proč jsem rozebíral originalitu her .. Je mi fuk jestli někdo něco stahuje či ne .. Ale ať se pak lidi nedivěj, že jim to nejde, že maj vir a když už se to stane, tak ať dělají, že nic. A né hned frrr, dám to na net aby to "všichni" viděli.

.... od toho jsou dema a odpadá tam možnost stáhnutí špatného a zavirovaného cracku...
- na to mi budeš Radku argumentovat čím??

Nechci se vkladat do diskuse, ale muze argumentovat treba tim, ze ne vsechny jsou dostupne v demo-verzi. Anebo demo znenadani vypusti az dlouho po vydani hry. Prikladem je treba muj oblibeny Mass Effect 2, ktery vysel pred Vanoci (?), avsak demo vypustili az v tuto dobu.

Ja se priznam, ze s kupovanim her si nevedu moc vesele...avsak pokud mam po dohrani pocit, ze vyvojari (?) odvedli skvelou praci, tak si hru velice rad koupim, navic, kdyz je dobre znovuhratelna. Prikladem je zase ME, kdy jsem si koupil oba dily a az vyjde ME3, urcite si poridim kolekci vsech tri dilu (pokud bude) - i presto, ze budu mit prvni dva dily 2x. Ale kdyz nekdo neco umi, rad ho odmenim ;-) Vim, ze to neni ferove jednani (vuci ostatnim), nema se to delat a urco by se tim clovek nemel verejne "chlubit" (jako to asi delam ted ja) :-)

Zaverem bych chtel napsat, ze obdivuju ty, co si kupuji vsechen SW ale neodsuzuju ty, kteri NEokate a hlavne slusne zadaji o radu (tady na Poradne) v souvislosti s timto tematem.

At se dari :-)
Tomas

EDIT: Je pravda, ze nesnasim lidi, co stahuji, pac je to kuul - pak stejne dany sw neumi rozchodit ani pouzivat :-)

Takze treba si ji chtel jen vyzkouset a pokud by mu vyhovovala, tak by si ji koupil

... tak tohle je ta největší blbost, co jsi mohl napsat. Už vidím, jak se někdo stahuje několik nocí s např. 8 GB hrou jen proto, aby ji testnul, při té příležitosti jí dohraje a pak si jí půjde koupit :-D

imho. klidně to tak v některých případech může fungovat...Kdyby se většina výrobců vydala např cestou Dragon Age, kdy si po zakoupení můžeš stahovat zdarma nový obsah do hry, myslím, že by to mělo větší cenu než nějaké ochrany, které se stejně prolomí časem, jak to ukazuje Assasins atp.)

Ono to tak moc OT není.
Hloupý zlodějíček má vždy potřebu pochlubit se, že něco ukradl. Rozbalit archív neumí, vypálit iso taky ne, používá zásadně Windows 7 Ultimate 64bit a má nainstalovaný Photoshop, který neumí ovládat. V jeho dotazu jedna skupina přispěvatelů začne dávat další odkazy na warez, druzí mu začnou nadávat do zlodějů, případně do debilů. Zamknout to včas je asi nejlepší řešení, aspoň já to tak dělám :)
P.S.
Hledat taky neumí, on si přece stáhl něco, co nefunguje a potřebuje to rychle vyřešit. Že se vždy objeví někdo, kdo se jich začne zastávat, je taky běžné.

Som prekvapený, ako sa diskusia pohla nežiadaným smerom.
Nerád by som svojim príspevkom niekoho urazil, ale dovolím si tvrdiť, že rozumný človek si vždy kúpi hru, ktorá ho zaujme pri testovaní, pokiaľ nie je stanovená enormne vysoká cena. Taktiež je zbytočné zháňať a sťahovať demo-verziu, keď je oveľa dostupnejšia full-verzia (keď neberieme do úvahy pc-časopisy). A ďalej je dôležité, či užívateľ porušuje autorský zákon pasívne alebo aktívne; v každom prípade, trestná zodpovednosť zaniká ak osoba prejaví účinnú ľútosť napríklad tým, že si hru, ktorú pôvodne nelegálne stiahol (výhradne dočasne a len pre svoju potrebu), v konečnom dôsledku zakúpi. Preto sa ohradzujem proti označeniu "hloupý zlodejíček" a pod.

Taktiež je zbytočné zháňať a sťahovať demo-verziu, keď je oveľa dostupnejšia full-verzia

- pokud to dobře chápu, tak je prostě lepší stáhnout na testování z torrentů pirátskou verzi, než všude běžně dostupné demo ??
* ale jo ... jen si to stahování všichni omlouvejte. To je to tak těžký přiznat si: "jo, já kradu hry !" ?? a né to furt omlouvat nějakejma stupiditama??
Přijde mi k smíchu verze, že si někdo stáhne full verzi a když po dohrání zjistí, že stálo za to, tak si jí koupí.
Kolikrát tady kdo hraje jednu singl hru? Tyhle nesmysli mi netvrďte. (sory Mirror001 ... ale tohle je fakt divný)
Pochopil bych, že někdo stáhne a dohraje singla a pak se rozhodne hrát on-line a koupí si origoš. Ale to že jí někdo dohraje a pak jí koupí jen proto, aby mu stála na poličce je podle mě lež. To udělá jen opravdovej milovník (sběratel) her. Ale takový člověk by si jí koupil rovnou... :puff:

Přijde mi k smíchu verze, že si někdo stáhne full verzi a když po dohrání zjistí, že stálo za to, tak si jí koupí.
Kolikrát tady kdo hraje jednu singl hru? Tyhle nesmysli mi netvrďte. (sory Mirror001 ... ale tohle je fakt divný)
Pochopil bych, že někdo stáhne a dohraje singla a pak se rozhodne hrát on-line a koupí si origoš. Ale to že jí někdo dohraje a pak jí koupí jen proto, aby mu stála na poličce je podle mě lež. To udělá jen opravdovej milovník (sběratel) her. Ale takový člověk by si jí koupil rovnou... :puff:

Matesi RR, klidne si mysli co chces, ale ME1 mam 3x dohrany a ME2 zatim jen 2x....a tim to rozhodne nekonci....Nechci se k tomu dale vyjadrovat, ale chapu tve rozhorceni a vim, ze muj postup by urcite nemel jit prikladem

Pokud mluvíš pravdu (a to víš jen ty sám), tak nenamítám ani slovo. Ale tímto podobným postupem se jak sám vydíš vymlouvá mnoho lidí "Proč stahovat demo, když lze stáhnout full" ... o to jde.. ;-) A taky o to, že se každej hned pochlubí na netu ]:(
Ale kašlem na to. Stejně je to tady v tomhle vlákně jen škoda času. Už to nebudu řešit. Slibuju :-p Raději teď půjdu nalakovat nové tera....
PS.: Asi taky ten ME 1&2 budu muset testnout, když je "tak dobrej" :puff:

- pokud to dobře chápu, tak je prostě lepší stáhnout na testování z torrentů pirátskou verzi, než všude běžně dostupné demo ??
* ale jo ... jen si to stahování všichni omlouvejte. To je to tak těžký přiznat si: "jo, já kradu hry !" ?? a né to furt omlouvat nějakejma stupiditama??
Přijde mi k smíchu verze, že si někdo stáhne full verzi a když po dohrání zjistí, že stálo za to, tak si jí koupí.
Kolikrát tady kdo hraje jednu singl hru? Tyhle nesmysli mi netvrďte. (sory Mirror001 ... ale tohle je fakt divný)
Pochopil bych, že někdo stáhne a dohraje singla a pak se rozhodne hrát on-line a koupí si origoš. Ale to že jí někdo dohraje a pak jí koupí jen proto, aby mu stála na poličce je podle mě lež. To udělá jen opravdovej milovník (sběratel) her. Ale takový člověk by si jí koupil rovnou... :puff:

Nehovoril som o torrentoch, ale o DC-hubs, ale to nie je dôležité. Podstatné je rozlišovať medzi krádežou a porušením autorských práv - to nie je to isté.
A ešte jedna poznámka - po odohratí prvej kapitoly Gothic 2 som hru kúpil, po odhratí pár zápasov NBA Live 2008 som hru kúpil, po absolvovaní niekoľkých závodov NFS Underground 2 som hru kúpil, a mohol by som pokračovať donekonečna... Kto má zberateľskú vášeň, dostatok financií a zlé skúsenosti s hrateľnosťou niektorých hier, zakúpi si hru až po otestovaní full-verzie.

Nehovoril som o torrentoch, ale o DC-hubs

to je prast jak uhod, obidva sposoby su nelegalne pri tahani hier

Podstatné je rozlišovať medzi krádežou a porušením autorských práv - to nie je to isté.

hmmm, porusovanie autorskych prav = kradez a prosim neargumentuj tym, ze SW je drahy, nikto ti nedrzi pri hlave pistol, ze ho musis pouzivat.

Rozlišovanie právnych termínov prosím prenechaj iným. Neštudoval som päť rokov preto, aby ma niekto presviedčal, že porušovanie autorských práv je krádežou. Preštuduj si trestný zákonník a potom sa zapájaj do diskusie.
Každopádne, súhlasím s nutnosťou uzamknutia tejto témy.