Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení počítače do 3.000 Kč

Dobrý den.

Chtěl bych požádat o radu nějaké zkušenější lidi.

Jde o to, že se chystám trochu si vylepšit počítač. Chci, aby byl o něco rychlejší a utáhl i novější hry.
Můj hlavní problém ale je, že bych chtěl investovat jen 3.000 Kč.
Moje současná konfigurace je Procesor 1.6 Ghz, 512 MB Ram a grafická karta 128 MB.
Prosím poraďte mi, co by bylo nejvhodnější, aby byl PC vyvážen a aby se zvýšila jeho výkonnost.

muchas gracias
Změna předmětu, původně: Vylepšení (Kurt)

Grafická karta je GeForce 6600. Nepotřebuju, aby mi šly úplně ty nejnovější hry, jen aby byl počítač výkonnější.
Ještě bych se chtěl zeptat, zda-li je jedno, od jakého je Grafická karta výrobce, když má stejné parametry za levnější cenu

Podle mě nemá cenu rvát do tohohle PC prachy.Raději si našetři a kup desku+ram+cpu a časem grafiku.

Jinak k tvému dotazu na grafiku.Podle mě je jedno od jaké značky to máš ,všichni to maj stejný akorát na tom budeš mít jinou nálepku (ber něco ze značek :Gigabyte,Asus,Sapphire a neuděláš chybu)

Přesně jak už bylo řečeno. Upgrade tohodle železa je vysoce nevýhodná investice. Opravdu bude lepší, když si ty peníze dáš stranou a časem našetříš víc. Kdyby si tedka zaplatil za nějakou jetou RAMku a grafiku, tak si podle mě pomůžeš jen tím, že bude lehčí peněženka, ale na výkonu toho moc nepoznáš. Bude tě brzdit procesor a to už sme potom finančně jinde.

Jestli? No rozhodně má. Není žádný starý PC s procesorem na 1,6GHz, který by už mělo PCIe.
Na jeho místě bych raději ještě přispořil a koupil novou desku, CPU, RAM a grafiku. Za 4 tisíce by se už něco koupit dalo, pokud použije stávající disk a bednu. Nebo bude mít štěstí a někdo mu starší komponenty střelí za dobrý peníz. Já jsem sehnal Athlon 5000+, 2GB RAM a desku s integrovanou grafárnou za 2600Kč. Grafika se dá dokoupit později.

Pokud je ten počítač starší jak 4roky což podle všeho je tak nemá cenu jej vylepšovat za 3tisíce, jsou to vyhozené peníze. Musíš našetřit víc, minimálně 4500 (abys mohl koupit desku,dvoujádrový procesor,paměti a asi zdroj), pak ty staré díly zkusit prodat a přikoupit do nového pc grafiku (aspoň za 2tisíce).

Jediná možnost jak to zkusit se třema tisíci je zkusit koupit použité zboží například bazar nebo aukro ovšem s dost velkým rizikem pokud u toho zboží nebude záruka řekněme aspoň rok.