Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pude mi GTA 4?

Mám tuto sestavu:

Procesor : Intel Core2Duo T5600 1,83GHz
Paměť:2048MB DDR 2667MHz
Grafická karta: ATI Mobility Radeon X1700 s 256MB vlastní grafické paměti a technologií Hyper Memory až 512MB

Tak ještě jednou:

System Requirements
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / Windows XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz
Memory: 1.5GB XP / 1.5GB Vista
Graphics: 256MB Nvidia 7900 / 256MB ATI X1900
DirectX Version: DirectX 9.0c Compliant Card
Hard Drive: 16GB of Hard Disc Space
Sound Card: 5.1 Channel Audio Card
Other Requirements: Initial activation requires internet connection; Online play requires log-in to Games For Windows - Live and Rockstar Games Social Club (13+ to register); software installations required including Adobe Flash, DirectX, Microsoft’s .NET Framework 3.0, Games For Windows - LIVE, and Internet Explorer.

Z toho plyne co?

Že ti to nepojede. Tečka.